Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

E confirmat: preturile vor scadea minim 10% in urmatorii 2 ani !

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#37
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View Postandreipopescu100, on 18 noiembrie 2014 - 12:34, said:

Degeaba stai intr-o locuinta frumoasa daca ai de mers zilnic prin noroaie si faci o ora pana la munca...
O ora e considerat mult? Serios, eu fac aproape o ora dintr-un bloc comunist din Bucuresti pana la serviciu tot in Bucuresti. Asta e, nu avem infrastructura. Dar eu vorbeam in contextul unei cresteri economice. Ce facem? Ramanem in mahala toata viata? Lasam blocurile comuniste sute de ani? Nici nu reziste ele atat timp. Macar sa le facem mai civilizate si mai decente dar nici asta nu facem.

#38
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,813
  • Înscris: 13.08.2008

View PostOxigen1234, on 18 noiembrie 2014 - 09:04, said:

Un apartament care in 2003 era 40.000 coco a ajuns in 2008 la 130.000 euro si acum e 70.000 euro. E crestere sau scadere? Raportat la ce???

Si in 10 ani se pot incasa 40.000 Euro din chirie.

#39
urgenta

urgenta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 25.09.2011

View Postvacantamijlocie, on 18 noiembrie 2014 - 13:13, said:

Si in 10 ani se pot incasa 40.000 Euro din chirie.

Deci daca in 2004 pretul mediu la un apartament 4 camere era 41 mii euro, tu zici ca azi ar trebui sa fie 1 mie euro, ca au scos restul din chirii.

Edited by urgenta, 18 November 2014 - 16:32.


#40
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,813
  • Înscris: 13.08.2008

View Posturgenta, on 18 noiembrie 2014 - 16:32, said:

Deci daca in 2004 pretul mediu la un apartament 4 camere era 41 mii euro, tu zici ca azi ar trebui sa fie 1 mie euro, ca au scos restul din chirii.

Nu. Pretul lui este cel care se poate obtine acum.Posted Image

#41
andreipopescu100

andreipopescu100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.10.2014

View Postmagic-gabi, on 18 noiembrie 2014 - 13:12, said:


O ora e considerat mult? Serios, eu fac aproape o ora dintr-un bloc comunist din Bucuresti pana la serviciu tot in Bucuresti. Asta e, nu avem infrastructura.
Fara suparare dar cum sa iti petreci 2 ore pe zi, 5 ani din viata pe drumuri?!

Chiar atat de putin valoreaza viata ta?!...

Eu fac 5 minute la orice ora din zi pana la serviciu. Dar deh, eu eu am fost " fraier" si am dat multe zeci de mii de euro pe un apartament in centru...

#42
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
Cred ca 1 ora jumate fac zilnic pe drum. O ora merg pe jos si jumatate de ora in metrou. Consider ca o ora de mers pe zi este extrem de sanatos si nu il vad in niciun caz ca timp pierdut. Decat sa stau sa astept RATB-ul si sa stau inghesuit sau sa merg cu masina sa ma enervez in trafic, mai bine merg pe jos pentru ca pana la urma este o necesitate.

In centru unde stai? In ce oras? Multe cladiri din centrul Bucurestiului sunt intr-o stare jalnica si vor cadea la urmatorul cutremur. Am preferat un loc linistit si sigur. Ca sa nu mai zic ca nu stiu cat de buna e decizia sa-ti iei casa in functie de locul de munca.

Ai zis ca ai dat multe zeci de mii de euro in plus. Daca presupun 30 de mii atunci in 5 ani vin 500 de euro pe luna. Da, timpul meu nu valoreaza atat.

#43
urgenta

urgenta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 25.09.2011

View Postandreipopescu100, on 18 noiembrie 2014 - 21:16, said:

Eu fac 5 minute la orice ora din zi pana la serviciu. Dar deh, eu eu am fost " fraier" si am dat multe zeci de mii de euro pe un apartament in centru...

Inca mai esti dar nu iti dai seama. Mai bine o ora pana la serviciu timp de 5 ani decat 5 minute dar sa platesti 300 euro lunar pentru acest lucs (atat inseamna 20 mii euro pe care i-ai dat tu in plus, 300 euro lunar timp de 5 ani). Dar bineinteles ca tu nu ai dat pe centru doar 20 mii euro in plus fata de un apartament similar la periferie. Tu ai dat mai mult, si eventual ai facut si credit pentru ei. Plus ca vei ramane numai cu ratele de platit la primul cutremur mare daca ai apartament vechi, si te vor mai costa cateva zeci de mii de euro consolidarile si renovarile.

Insa priveste partea buna: daca faci doar 5 min pana la lucru (pana nu isi schimba sediul sau gasesti tu alt job mai bun) ai mai mult timp de postat pe internet.

Edited by urgenta, 19 November 2014 - 11:01.


#44
Heto

Heto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 10.12.2012

View Posturgenta, on 19 noiembrie 2014 - 10:58, said:


ce ne mai doare capul pentru altii si pentru deciziile lor. Fiecare are propria scara de valori, a crede ca scara noastra de valori este cea mai buna, inseamna ca suntem doar subiectivi. Si eu cred ca am dreptate, altfel n-as mai crede asta... dar accept(prin prisma experientei) ca pot gresi. Intrebarea este daca pot sau nu trai cu greseala pe care am facut-o.

#45
urgenta

urgenta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 25.09.2011

View PostHeto, on 19 noiembrie 2014 - 12:04, said:


ce ne mai doare capul pentru altii si pentru deciziile lor. Fiecare are propria scara de valori, a crede ca scara noastra de valori este cea mai buna, inseamna ca suntem doar subiectivi. Si eu cred ca am dreptate, altfel n-as mai crede asta... dar accept(prin prisma experientei) ca pot gresi. Intrebarea este daca pot sau nu trai cu greseala pe care am facut-o.

Asta e forumul "discutii despre domeniul imobiliar". Daca tie nu iti pasa de altii nu intra pe acest forum, aici se aduna cei care vor sa vorbeasca despre domeniul imobiliar.

#46
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,813
  • Înscris: 13.08.2008

View Posturgenta, on 19 noiembrie 2014 - 13:47, said:


Asta e forumul "discutii despre domeniul imobiliar". Daca tie nu iti pasa de altii nu intra pe acest forum, aici se aduna cei care vor sa vorbeasca despre domeniul imobiliar.
Adica...sa scrie.Posted Image

#47
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postvacantamijlocie, on 19 noiembrie 2014 - 14:16, said:


Adica...sa scrie.Posted Image

Urgenta scrie cu voce tare...


#48
urgenta

urgenta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 25.09.2011

View Postvacantamijlocie, on 19 noiembrie 2014 - 14:16, said:

Adica...sa scrie.Posted Image

Pardon, eu am scris "aici se aduna cei care vor sa vorbeasca despre domeniul imobiliar" nu "aici se aduna ca sa vorbeasca despre domeniul imobiliar". Sunt diferente foarte fine pentru unii, dar importante pentru cei ce au terminat liceul.

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Uite aici, eu stiu ca acest apartament se vinde cu 170.000 de 2 agentii...
E pus cu 210 k... Astia-s normali?

http://www.imobiliar...=pagina_detalii

#50
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Inainte sa numarati pensionarii decedati si locuintele disponibile in viitor mai bine vedeti ce se intampla doar in o zona a Bucurestiului unde 250 000 de corporatisti isi cauta ...fericirea...: http://stirileprotv....-la-metrou.html
Cererea de locuinte este sustinuta permanent in progresie si trebuie avut in vedere ca majoritatea chiar au resurse pentru imprumuturi si binenteles ca nu sunt bucuresteni doar ca isi doresc sa devina.Eu nu prevand nici macar teoretic ieftiniri in Bucuresti dimpotriva cred ca vom asista la o crestere constanta in urmatorii ani, chiar imi este teama de o crestere abrupta nu de cateva procente, incepand de anul viitor.

#51
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostFC72, on 29 decembrie 2015 - 12:54, said:

Eu nu prevand nici macar teoretic ieftiniri in Bucuresti dimpotriva cred ca vom asista la o crestere constanta in urmatorii ani, chiar imi este teama de o crestere abrupta nu de cateva procente, incepand de anul viitor.

Da, da. Ultimele cuvinte a lui Bula : dreapta - liber...

#52
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,813
  • Înscris: 13.08.2008

View PostFC72, on 29 decembrie 2015 - 12:54, said:

Inainte sa numarati pensionarii decedati si locuintele disponibile in viitor mai bine vedeti ce se intampla doar in o zona a Bucurestiului unde 250 000 de corporatisti isi cauta ...fericirea...: http://stirileprotv....-la-metrou.html
Cererea de locuinte este sustinuta permanent in progresie si trebuie avut in vedere ca majoritatea chiar au resurse pentru imprumuturi si binenteles ca nu sunt bucuresteni doar ca isi doresc sa devina.Eu nu prevand nici macar teoretic ieftiniri in Bucuresti dimpotriva cred ca vom asista la o crestere constanta in urmatorii ani, chiar imi este teama de o crestere abrupta nu de cateva procente, incepand de anul viitor.

Da, cam asa scriau/ ziceau unii si prin 2008.Posted Image

#53
gicafranica

gicafranica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 27.05.2014
Da, plus de asta si locuintele sunt de calitate, construite si intretinute cu atentie, le va creste valoarea odata cu trecerea timpului, ca vinul, vor deveni niste monumente nepretuite.
Iar pipera va fi plin de corporatisti fericiti cu 5k euro net de caciula lunar, masina de serviciu, complet.
Am baut o tuica, scuzati.

Edited by gicafranica, 29 December 2015 - 20:34.


#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In pipera sunt destui corporatisti cu 5000 pe luna, nu e chiar saracie acolo.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate