Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Laptop Lenovo la oferta

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Stai linistit, eu nu am aruncat un acer extensa de 7 ani la gunoi (da dupa 7 ani s a dus tastatura, dar na, este acer si este vechi), da un ideapad seria Y de 40 de mil sau un Asus N de 40 mil... nu ma duc cu el pe luna, si nu vreau nici din diamant, este de ajuns sa fie din metal, daca si metalul este material prost... ideapad Y si Asus N sunt laptopuri foarte bune.
Oare de ce sunt thinkpad uri si de 20 mil si de 90 de mil? Or fi la fel? Eu zic ca nu, calitatea difera. Da un thinkpad la 20 mil este mai rezistent decat un alt laptop de 20 de mil, dar totusi nu trebuie generalizat.

Edited by alin62, 13 September 2014 - 15:58.


#38
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 02.02.2007

 OriginalCopy, on 13 septembrie 2014 - 09:29, said:

Le-am comandat pe amandoua de pe site-ul oficial, normal ca cu garantie si factura. Nu locuiesc in jungla de Romanie.

felicitari ca nu locuiesti in Romania. dar atunci NU mai compara preturile din SUA cu cele de aici, ca nu tine, OK?

@initiatorul topicului
pentru corectie de poze si conversie rgb / cmyk, daca o faci la nivel profesional, iti trebuie monitor calibrat care costa mai mult decat acest laptop, nu TN de laptop, nici macar de 3000 de lei.
Daca insa o faci la nivel de amatori, si astia sunt toti banii pe care ii ai, acel procesor 1005M cu 4 Gb RAM e peste aceste quad coruri "N" bazate pe Atom.
Daca mai poti plusa un 2-300 de lei, poti lua ceva de genul:
http://www.oktal.ro/...ck-o115545.html - procesor bazat pe arhitectura Haswell, i-am luat la tata azi am instalat pe el office si alte cele, se misca binisor.
http://www.emag.ro/l...DRG04BBBM/  - e un procesor bun.
Strict pt editare foto si ce  ai scris tu acolo, office, net, facebook, mail si alte din astea, face fata.
NU iti lua second hand de pe internet daca nu stii unde si la ce sa te uiti.
Nu mai asculta de unii care cu 450 de euro iau thinkpaduri, posibil, dar NU in Romania. Aici poti lua ce este la vanzare la preturile care sunt.
P.S. Parere personala: Nici thinkpad nu mai e ce a fost pe vremea IBM, la fel cum nici Latitude nu mai e ce a fost candva.

#39
mdmilan

mdmilan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 02.08.2004
Revin cu pareri despre G500.
L-am luat si merge foarte bine.
Se deschide acceptabil toata suita Adobe CS6.
Lucrez cu monitor extern si nu face probleme.
Imi fac treaba cu el chiar foarte bine.
Una peste alta, si-a scos deja banii investiti.

#40
mdmilan

mdmilan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 02.08.2004

 mdmilan, on 11 martie 2015 - 12:41, said:

Revin cu pareri despre G500.
L-am luat si merge foarte bine.
Se deschide acceptabil toata suita Adobe CS6.
Lucrez cu monitor extern si nu face probleme.
Imi fac treaba cu el chiar foarte bine.
Una peste alta, si-a scos deja banii investiti.
I-am pus SSD si se misca mult mai bine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate