Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Job parior - flexibil, de acasa

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Probabil ca el primeste 2 lei pe articol si vrea sclav ca sa ii paseze treaba.

Ma bag eu, cine vrea sa scrie articole pentru mine cu 50 de bani?

#20
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 13.05.2008
ma bag si eu sa stric piataPosted Image ....trei la un leu ,trei la un leu.

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,829
  • Înscris: 10.12.2006
sorinake23, nu ai cum sa scrii 100 de cuvinte in 4 minute in mod repetat. Cum se zicea pe pagina cealalta, mai ai nevoie de timp sa te si documentezi. Nici in romana nu merge, d-apoi in engleza.
Eu te cred ca tie iti iese, dar numai pana ramai fara inspiratie, ca nu e nimeni enciclopedie ambulanta sa scrie 900 de articole fara documentare.

Un pret mai corect ar fi $1, desi si ala e la limita pentru content writing. Daca tu nu ai un profit suficient de mare ca sa-ti permiti preturile astea, va trebui sa le scrii tu.

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mai degraba 10 lei pe articol.

#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,829
  • Înscris: 10.12.2006
Ca tu vrei 10 lei pe articol e altceva, dar e nerealist :)
Pune-te in locul angajatorului si vei vedea ca nici americanii nu cer atat pe 100 de cuvinte :)
Dar la $1 gasesti lejer indieni, daca romanilor li se pare prea putin.

#24
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Uite de asta articolele ies cum ies, sa nu mai mire pe nimeni. Pline de greseli gramaticale, de continut, exprimare si logica.

Apoi, ce articol e ala de 100 cuvinte ? E prea putin, nu poti sa exprimi mai nimic.

Edited by Ion_de_la_Raion, 09 September 2014 - 19:16.


#25
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Daca chiar exista pe aici pe forum persoane interesate sa scrie articole, vedeti ca se castiga destul de bine, trebuie doar putina rabdare sa cautati.

Eu intr-un timp scriam articole in romana de 300 cuvinte cu 1,5 - 2 euro.

#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
E putin. Gandeste-te ca la un moment dat o sa-ti fuga literele si cuvintele prin fata ochilor, pentru bani putini. Trebuie sa si merite.

#27
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu e putin deloc. In maxim 3 ore scrii 10 articole, imagineaza-ti cate scrii in 8 ore, cum ar fi o zi normala de munca. Cu 10 articole, vine 20 euro pe zi, in 20 zile 400 euro, adica vreo 1750 lei pe luna.

#28
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009

View Postoauzor, on 09 septembrie 2014 - 19:20, said:

Daca chiar exista pe aici pe forum persoane interesate sa scrie articole, vedeti ca se castiga destul de bine, trebuie doar putina rabdare sa cautati.

Eu intr-un timp scriam articole in romana de 300 cuvinte cu 1,5 - 2 euro.

Mergea acum ceva timp. Acum s-au smecherit toti, cauta cel mai mic pret, si la urma se plang de calitate.

#29
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010
Intra pe site-uri de freelancing si cauta un indian acolo sa-ti scrie articolele pe 1 leu.
Intr-un timp lucram si eu pe internet, se pot face bani, dar munca e multa si stresul e imens. Ca pe internet lucrezi pentru toti frustratii care se cred patroni ca dau 10$ pe un logo, sau pe un template. Innebunesti.

#30
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 09 septembrie 2014 - 19:15, said:

Apoi, ce articol e ala de 100 cuvinte ? E prea putin, nu poti sa exprimi mai nimic.
e mult spus articol, sunt site-uri de tipsteri unde oamenii dau pronosticuri la meciuri, dar trebuie sa puna cateva cuvinte sa argumenteze. se fac topuri intre ei, rata de succes si chestii d-astea; unii pun zeci de tips (ponturi) pe zi.

#31
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postoauzor, on 09 septembrie 2014 - 19:27, said:

Nu e putin deloc. In maxim 3 ore scrii 10 articole, imagineaza-ti cate scrii in 8 ore, cum ar fi o zi normala de munca. Cu 10 articole, vine 20 euro pe zi, in 20 zile 400 euro, adica vreo 1750 lei pe luna.

Realizezi ca intervine oboseala si rata de munca nu e una liniara ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate