Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Casti Xiaomi pistons

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#109
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postedri, on 07 martie 2016 - 14:26, said:

De unde le-ai cumparat, de pe siteul lor sau de altundeva?

Sunt cumparate de pe gearbest, sunt inca la oferta.

Am o intrebare pentru ceilalti utilizatori. Cum suportati in urechi castile astea? Eu am ascultat la niste vechituri de Sony si earbuds de la Apple, insa astea imi tot cad din urechi, mai ales cand incerc sa umblu la telecomanda.

Exista silicoane mai tari si eventual cu ceva gauri, eu sunt genul care nu doreste sa fie chair detasat de lumea exterioara? Banuiesc ca mai trebuie sa isi faca rodajul, pana acum nu mi s-au parut foarte diferite de earbuds (se aud mai bine, dar nu foarte diferit).

#110
radu1st

radu1st

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.01.2014
Sunt 12 .87 $ nu știu cati bani trebuie să bag  pe card pt căști văd ca este transport gratuit în romania

#111
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Echivalentul in lei a 12,87$ plus comisioanele bancii(daca exista si le cunosti). Cred ca 60-70 lei ar trebui sa fie acoperitori pentru aceasta achizitie.

#112
radu1st

radu1st

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.01.2014
Mulțumesc frumos

#113
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Am văzut pe olx modelul asta de casti pe la 60 de lei, vânzătorul scrie ca sunt originale. Si poze cu căștile, care sunt într-o carcasa de plastic, si apoi una din carton care se împarte in 4. E vreo șansă sa fie originale? Cum pot verifica acest lucru? Mulțumesc. Dar la banii ăștia, ar fi un deal bun.

#114
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Cele originale arata ca si aici.


http://forum.xda-dev...-0-ear-t3075352

Am citit pe undeva ca la fakeuri nu ar scrie XS S L pe cutie sau scrie cumva diferit fata de original.

Edited by edri, 21 March 2016 - 21:53.


#115
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Nu va recomand Pistons 3 Youth (nu prea se mai gasesc,oricum) - sunt cele cu firul plat si tot 3 butoane.
Dupa vreo 2 luni de purtat s-a intrerupt firul langa mufa jack (e un cauciuc moale ce permite mult joc).

[ http://gloimg.gearbest.com/gb/2015/201505/goods-img/1453058933908368200.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#116
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Intre timp, m-am orientat spre ultima generație de Pistons. Hibryd. Aștept Comanda. 160 lei+transport, de la extreme digital. Sper sa fie cea mai buna varianta în acest preț.

#117
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Exagerat de mult dai pe ele.
Luate direct de la un magazin din china erau 17$ plus cat o fi fost transportul prin curier si eventual 20% tva.
La depozitele de prin europa ale magazinelor chinezesti sunt undeva la 20-25$ si de aici sigur nu mai ajung la vama.

#118
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Stai asa, încă nu am primit pachetul :D cred ca o sa caut mai bine. Mulțumesc mult pentru ajutor!

#119
mishu851

mishu851

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.03.2012

View Postf18dragos, on 06 aprilie 2016 - 02:51, said:

Stai asa, încă nu am primit pachetul Posted Image cred ca o sa caut mai bine. Mulțumesc mult pentru ajutor!
Salut Ai mai cumparat castile? Cum se aud si cat au costat, de pe ce site?

#120
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 21.12.2006
Am cumparat anul trecut in noiembrie o pereche de casti Xiaomi Pistons Youth cu 10$. Din fericire nu s-au stricat, insa nici nu par foarte rezistente. Sunt facute din plastic, iar cablul plat este subtire si pare fragil. Calitatea auditiei este bunicica. Mai am 2 perechi de casti AWEI, au costat impreuna 8$. Constructie metalica, cabluri plate rezistente cu mufe aurite, calitate audio si volum peste Xiaomi.

#121
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Cine imi poate spune cate modele de casti Xiaomi sunt, care sunt mai bune ? Sunt o multime de variante. Vreau sa incerc o pereche sa vad si eu cum sunt.

#122
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 21.12.2006

View Postnei-k, on 17 iulie 2016 - 06:42, said:

Am cumparat anul trecut in noiembrie o pereche de casti Xiaomi Pistons Youth cu 10$. Din fericire nu s-au stricat, insa nici nu par foarte rezistente. Sunt facute din plastic, iar cablul plat este subtire si pare fragil. Calitatea auditiei este bunicica. Mai am 2 perechi de casti AWEI, au costat impreuna 8$. Constructie metalica, cabluri plate rezistente cu mufe aurite, calitate audio si volum peste Xiaomi.

La căștile Xiaomi a cedat firul, s-a întrerupt deasupra mufei, așa că soția a trecut la Awei

#123
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
link pt awei?

#124
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 21.12.2006
awei.hk

Las link cu variante de căști, ieftine și bune făcute de frații chinezi:

https://www.head-fi....ce-list.805930/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate