Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#7381
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,347
  • Înscris: 01.09.2012

View Postdincadan78, on 16 iunie 2017 - 21:16, said:

Buna seara. Ce inseamna roaming SEE? In Macedonia Yugoslava si in Albania e valabil pentru date? Sau doar in tarile UE? Ce operatori parteneri are Orange in Macedonia si Albania? Multumesc.
SEE inseamna Spatiul Economic European adica tarile membre UE si Islanda , Norvegia , Liechtenstein

Edited by Alex_23, 17 June 2017 - 01:43.


#7382
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Helper ti-am trimis un pm, astept raspuns. Multumesc

#7383
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postsorin8181, on 19 iunie 2017 - 15:38, said:

Helper ti-am trimis un pm, astept raspuns. Multumesc

Salut,

Am raspuns solicitarii tale prin mesajul privat.

O zi buna,
Orange Helper

#7384
Roby2007

Roby2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.01.2007
Ne poti oferi o informatie cu privire la upgradeul la Android 7 pentru Samsung S6 de la Orange? Cand se preconizeaza?

#7385
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006
Parca nici S7 nu a primit...așa ca IOS-îl va așteaptă

#7386
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,444
  • Înscris: 29.04.2010
Sunt total dezamagit. Abonamentul de date nu se conecteaza in roaming deloc: Bulgaria/ Macedonia/ Albania. Nu stiu pt ce naiba il mai platesc, si 10 € lunar. Mai grav e ca si sim-ul prepay de voce este la fel de "mort" in aceste tari, desi nu este in perioada de gratie. Nu inteleg aceasta companie nici sa ma tai...

#7387
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Am inteles ca la Orange se pot cumpara aplicatii din Google Play. Ceva de genul la "payment options" alegi numarul tau de telefon si iti vine la factura abonamentului costul. Intebarea mea este daca este valabil si la cartela prepay, sa imi ia din creditul ramas.  In caz ca imi cumpar acum o cartela(NU abonament) trebuie sa activez ceva la ea atunci cand o cumpar sau merge direct?

#7388
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdumyro, on 21 iunie 2017 - 16:09, said:

Am inteles ca la Orange se pot cumpara aplicatii din Google Play. Ceva de genul la "payment options" alegi numarul tau de telefon si iti vine la factura abonamentului costul. Intebarea mea este daca este valabil si la cartela prepay, sa imi ia din creditul ramas.  In caz ca imi cumpar acum o cartela(NU abonament) trebuie sa activez ceva la ea atunci cand o cumpar sau merge direct?

Salut,

Daca esti client Orange PrePay, contravaloarea aplicatiilor sau a jocurilor cumparate va fi retrasa din creditul tau, la cursul euro din ziua in care ai efectuat tranzacția. Mai multe detalii gasesti aici https://www.orange.r...icatii-android/

O zi buna,
Orange Helper

#7389
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Multumesc pentru raspunsul rapid.
Am fost la Orange in Sun Plazza si baiatul de acolo spunea despre creditul initial ca nu poate fi folosit pentru a cumpara ceva ceva din GooglePlay. Baiatul vroia sa ma faca sa mai bag aiurea credit sau chiar trebuie sa introduc pe cartela prepay ,pe langa suma initiala cu care vine cartela si suma in euro a jocului pe care doresc sa il cumpar?
Pe scurt ,sa fiu mai explicit,vreau sa cumpar un prepay Orange pe care sa am credit echivalent a 31 ron si pe care sa il folosesc la cumpararea aplicatiei respective.

#7390
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Am si abonament si prepay internet orange.
Cartela prepay o am de mult timp, si de ieri dupa-amizaza nu mai merge, desi mai am pana expira perioada activa.
Am vrut sa verific daca mai am volum date disponibil. Am sunat 333 / sms *133# dar nu primesc decat cate 2 mesage : credit ramas si faptul ca min/sms pot fi folosite si in roaming, nimic despre traficul ramas.
Rog ajutor ?

#7391
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcornel001, on 22 iunie 2017 - 07:22, said:

Am si abonament si prepay internet orange.
Cartela prepay o am de mult timp, si de ieri dupa-amizaza nu mai merge, desi mai am pana expira perioada activa.
Am vrut sa verific daca mai am volum date disponibil. Am sunat 333 / sms *133# dar nu primesc decat cate 2 mesage : credit ramas si faptul ca min/sms pot fi folosite si in roaming, nimic despre traficul ramas.
Rog ajutor ?


Salut,
Pentru a identifica cele mentionate de tine, te asteptam cu numarul de telefon in cauza, in sectiunea de mesaje private.
O zi buna,
Orange Helper

#7392
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Va salut colegi, recunosc că nu am răsfoit topicul ptr că m-a speriat numărul paginilor, dacă s-a mai discutat, rog administratorul să șteargă postarea mea. Mă intereseaza va rog, să știu ce s-a decis cu Roamingul in această rețea, adică, am un ab. ME 14 iar peste câteva zile plec in Grecia și vreau să știu dacă pot vorbi in Tara, pe alte rețele, gratuit. Câți GB/MB avem alocați in afara Țării din abonament ?? Am auzit numai zvonuri dar nimic concret. Înainte să fac o vizită unui dealer Orange, incerc sa primesc un răspuns aici. Nu cred că sunt singurul interesat, așa că ar prinde bine un răspuns de la Orange Helper. Mulțumesc anticipat.

#7393
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Formeaza *115# si vezi ca scrie acolo.

#7394
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
floryn-dof  Informatia pe care o cauti, o gasesti la *115# sau in contul webcare ;)

#7395
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdumyro, on 22 iunie 2017 - 00:47, said:

Multumesc pentru raspunsul rapid.
Am fost la Orange in Sun Plazza si baiatul de acolo spunea despre creditul initial ca nu poate fi folosit pentru a cumpara ceva ceva din GooglePlay. Baiatul vroia sa ma faca sa mai bag aiurea credit sau chiar trebuie sa introduc pe cartela prepay ,pe langa suma initiala cu care vine cartela si suma in euro a jocului pe care doresc sa il cumpar?
Pe scurt ,sa fiu mai explicit,vreau sa cumpar un prepay Orange pe care sa am credit echivalent a 31 ron si pe care sa il folosesc la cumpararea aplicatiei respective.

Salut,

Este necesar ca pe numar sa ai disponibil doar creditul pentru achizitionarea jocului.

O zi buna,
Orange Helper

#7396
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Orange_helper   Cred ca intrebarea suna altcumva

Daca achizitionez o cartela cu numar si cer CREDIT in loc de oferta, mi se vor aloca in cont cei 5 euro. Cu acel credit pot cumpara un joc din magazin play sau trebuie sa efectuez si o reincarcare (desi creditul de 5 euro imi este suficient pentru cumpararea jocului)?

View Postdumyro, on 22 iunie 2017 - 00:47, said:

Multumesc pentru raspunsul rapid.
Am fost la Orange in Sun Plazza si baiatul de acolo spunea despre creditul initial ca nu poate fi folosit pentru a cumpara ceva ceva din GooglePlay. Baiatul vroia sa ma faca sa mai bag aiurea credit sau chiar trebuie sa introduc pe cartela prepay ,pe langa suma initiala cu care vine cartela si suma in euro a jocului pe care doresc sa il cumpar?
Pe scurt ,sa fiu mai explicit,vreau sa cumpar un prepay Orange pe care sa am credit echivalent a 31 ron si pe care sa il folosesc la cumpararea aplicatiei respective.

View PostOrange_helper, on 22 iunie 2017 - 10:17, said:

Salut,

Este necesar ca pe numar sa ai disponibil doar creditul pentru achizitionarea jocului.

O zi buna,
Orange Helper

Edited by kaytar, 22 June 2017 - 10:53.


#7397
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postkaytar, on 22 iunie 2017 - 10:51, said:

Orange_helper   Cred ca intrebarea suna altcumva

Daca achizitionez o cartela cu numar si cer CREDIT in loc de oferta, mi se vor aloca in cont cei 5 euro. Cu acel credit pot cumpara un joc din magazin play sau trebuie sa efectuez si o reincarcare (desi creditul de 5 euro imi este suficient pentru cumpararea jocului)?



Da.

#7398
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Da la care parte a intrebarii, inainte sau dupa "sau" ? Fi putin mai explicit te rog :))

Daca achizitionez o cartela cu numar si cer CREDIT in loc de oferta, mi se vor aloca in cont cei 5 euro. Cu acel credit pot cumpara un joc din magazin play?

Edited by dumyro, 22 June 2017 - 15:21.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate