Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#7399
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdumyro, on 22 iunie 2017 - 15:20, said:

Da la care parte a intrebarii, inainte sau dupa "sau" ? Fi putin mai explicit te rog Posted Image)

Daca achizitionez o cartela cu numar si cer CREDIT in loc de oferta, mi se vor aloca in cont cei 5 euro. Cu acel credit pot cumpara un joc din magazin play?


Da, poti achizitiona un joc din Magazinul Play utilizand creditul primit inapoi. Daca intampini dificultati in acest sens, te rugam sa ne spui.

#7400
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Multumesc pentru raspuns.  O sa ma duc in seara asta sa cumpar un prepay Orange.

Ps.  Am o cartela Vodafone care sta degeaba.Ce beneficii am la portarea in prepay?



Multumesc pentru raspuns.  O sa ma duc in seara asta sa cumpar un prepay Orange.

Ps.  Am o cartela Vodafone care sta degeaba.Ce beneficii am la portarea in prepay?



#7401
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdumyro, on 22 iunie 2017 - 15:55, said:

Multumesc pentru raspuns.  O sa ma duc in seara asta sa cumpar un prepay Orange.

Ps.  Am o cartela Vodafone care sta degeaba.Ce beneficii am la portarea in prepay?



Multumesc pentru raspuns.  O sa ma duc in seara asta sa cumpar un prepay Orange.

Ps.  Am o cartela Vodafone care sta degeaba.Ce beneficii am la portarea in prepay?


Salut,

Daca doresti sa afli informatii despre beneficiile ce pot fi primite in cazul portarii, putem sa te ajutam cu trimiterea solicitarii tale catre colegii de la Oferte.
Colegii nostri vor reveni la tine cu acestea in 3 zile lucratoare.
Te rugam sa ne trimiti datele tale de contact prin mesaj privat, daca vrei acest lucru.

O zi buna,
Orange Helper

#7402
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Salut, am nelimitat minute si sms in Roaming SEE si 0 minute in roaming Zona 1, imi poti detalia ce inseamna Zona 1? si cu ce e diferita de SEE?

#7403
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostProful, on 22 iunie 2017 - 17:05, said:

Salut, am nelimitat minute si sms in Roaming SEE si 0 minute in roaming Zona 1, imi poti detalia ce inseamna Zona 1? si cu ce e diferita de SEE?

Salut,
Pentru a putea verifica situatia contului tau, te rugam sa ne oferi numarul de telefon, in sectiunea de mesaje private.
O zi buna,
Orange Helper

#7404
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Am cumparat un prepay Orange si am retras cei 5 euro. Initial cand am dat telefon la 333 imi spunea ca am 5 euro credit si 4GB net.  Am intrat putin pe net pe Orange  dupa care am dat iar telefon la 333 si acum am tot 4 GB(4096MB) net dar mi-a luat din credit.  Iti dau PM cu numarul meu.

Multumesc pentru rabdare :))

Am trimis PM cu numarul

Nu am facut inca nici o achizitite sau sa trimit vreun apel/sms.
Astept un raspuns de la tine.

Edit nu am nici o extraoptiune activa,am 5 euro credit si la apel 333 imi spune ca am 4GB net.  Daca intru pe net, in loc sa imi ia din cei 4GB mie imi ia din credit

Edited by dumyro, 22 June 2017 - 19:13.


#7405
silex2

silex2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.03.2015
Salut Orange Helper,
Pot asocia contului meu Orange online un numar de abonament care este pe numele altei persoane? Mentionez ca persoana nu are cont online si nici nu intentioneaza sa-si faca.
Asta bineinteles cu acordul persoanei si orice verificari si confirmari pe care le doresteOrange.

#7406
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Am rezolvat cu o persoana printr'-un apel la 300.

Ms mult si sper sa numai fie probleme si sa scapati de mine pe acest topic :))

#7407
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postdumyro, on 22 iunie 2017 - 19:11, said:

Am cumparat un prepay Orange si am retras cei 5 euro. Initial cand am dat telefon la 333 imi spunea ca am 5 euro credit si 4GB net.  Am intrat putin pe net pe Orange  dupa care am dat iar telefon la 333 si acum am tot 4 GB(4096MB) net dar mi-a luat din credit.  Iti dau PM cu numarul meu.

Multumesc pentru rabdare Posted Image)

Am trimis PM cu numarul

Nu am facut inca nici o achizitite sau sa trimit vreun apel/sms.
Astept un raspuns de la tine.

Edit nu am nici o extraoptiune activa,am 5 euro credit si la apel 333 imi spune ca am 4GB net.  Daca intru pe net, in loc sa imi ia din cei 4GB mie imi ia din credit
E un bug ce cred ca se manifesta mereu, dureaza de multe ori destul de mult pana se prinde sistemul sa actualizeze si sa nu mai afiseze si beneficiile optiunii anulate prin cererea creditului inapoi.

#7408
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Acum cativa ani exista un serviciu de e mail oferit de orange romania, gen orangemail.ro, mai exista asa ceva?

#7409
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cred ca la Orange Net faci referire: http://mail.orangenet.ro/
Din cate imi aduc aminte la un moment dat (cred ca acum vreo 7 ani) l-au inchis, probabil din cauza ca nu il folosea aproape nimeni.

#7410
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013

View Postsamebo, on 23 iunie 2017 - 01:06, said:

Cred ca la Orange Net faci referire: http://mail.orangenet.ro/
Din cate imi aduc aminte la un moment dat (cred ca acum vreo 7 ani) l-au inchis, probabil din cauza ca nu il folosea aproape nimeni.

De unde dau inregistrare? Mersi

#7411
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Tocmai aia e, ca s-a inchis de ani de zile, astazi nici nu stiu daca vechii useri pot sa se mai logheze, am impresia ca au avut doar o perioada de Sunset in care se putea, apoi nu stiu ce s-a mai intamplat.

#7412
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postsilex2, on 22 iunie 2017 - 19:33, said:

Salut Orange Helper,
Pot asocia contului meu Orange online un numar de abonament care este pe numele altei persoane? Mentionez ca persoana nu are cont online si nici nu intentioneaza sa-si faca.
Asta bineinteles cu acordul persoanei si orice verificari si confirmari pe care le doresteOrange.


Salut,

Daca vrei sa adaugi intr-un cont online un alt numar de telefon, o poti face accesand pasii explicati aici https://www.orange.r...ntul-online-111

O zi buna,
Orange Helper

#7413
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salut! Cum achizitionez o aplicatie din Play folosind creditul? In Play imi apare la metode de plata doar cardul si sa adaug un alt card. Nu-mi apare posibilitatea de a achita folosind creditul.

#7414
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Trebuie sa ai Play-ul oficial si sa intri in Play de pe telefon, nu merge din varianta desktop.
La setarile de cont -> metode de plata ar trebui sa apara automat facturare prin Orange.

#7415
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Buna ziua, mi-am facut abonament la Orange TV (doar atat, nu am si alte servicii) si nu pot vizualiza factura in contul online creat, deoarece nu am numar de telefon. De asemenea nu pot beneficia de Orange TV Go din acelasi motiv. Ma puteti ajuta?

#7416
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostMembruAnonim, on 23 iunie 2017 - 13:00, said:

Salut! Cum achizitionez o aplicatie din Play folosind creditul? In Play imi apare la metode de plata doar cardul si sa adaug un alt card. Nu-mi apare posibilitatea de a achita folosind creditul.


Salut,

Te rugam sa accesezi link-ul de aici

O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate