Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Doom

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Bethesda Softworks si id Software au publicat un teaser al noului joc Doom care va fi prezentat la QuakeCon 2014. Dupa o luuuunga perioada de timp s-au gandit sa ne prezinte cateva imagini din viitorul joc. Sper ca asteptarea sa fi meritat si vor scoate un joc intradevar bun asa cum a fost Doom 3. Grafica ce se arata in teaser-ul de mai jos este foarte promitatoare. Delectati-va, va rog!

https://www.youtube.com/watch?v=cYjR5UzhcZA

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
scary

#3
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Asa si trebuie sa fie, nu? M-am uitat de vreo 4 ori si tot nu-mi vine sa cred ca-i adevarat.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca si grafica o sa fie ca in filmuletul de prezentare o sa ajung sa am cosmaruri daca il joc.

Edited by gumball3000, 12 June 2014 - 23:11.


#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,659
  • Înscris: 07.02.2003
Imi place, unul din primele jocuri 3d jucate de mine Posted Image Primul a fost Wolfenstein dar nu se compara cu Doom1, in plus au scos Wolfenstein nou de 40GB si ceva, cu cerinte enorme fara rost si grafica mediocra, doar muzica e de el... sper ca Doom sa nu o ia pe aceleasi urme Posted Image

#6
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Asta zic si eu Andrei. Trebuie sa recunoastem, Doom 3 a avut o grafica de invidiat la vremea aceea deci, sigur nu vor esua. Asa sper ...


@gumball3000
Garantat 100 %. Un cosmar o sa fie de asemena daca nu-mi strang banutii pentru a-l cumpara.

CyberDemon-ul este ... terific. Da, e cuvantul cel mai potrivit.

Edited by 10nut, 12 June 2014 - 23:21.


#7
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
interesant dar evolve mi se pare mult mai captivant [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E66B06QhFac?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Mda, dar mi-a dat fix in cap anuntul de la final. Only XBOX One? Sa fie sanatosi. Pacat, arata foarte bine Evolve.

#9
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

View Postheathledger, on 12 iunie 2014 - 23:26, said:

interesant dar evolve mi se pare mult mai captivant
Clipul pentru noul Doom e doar un teaser, nu arata gameplay-ul, nu ai cum sa iti dai cu parerea inca, decat daca faci referire in general la seria Doom.

View Post10nut, on 12 iunie 2014 - 23:34, said:

Mda, dar mi-a dat fix in cap anuntul de la final. Only XBOX One? Sa fie sanatosi. Pacat, arata foarte bine Evolve.
Nu e joc exclusiv pentru Xbox One, e vorba de beta in acel clip.

http://en.wikipedia....ve_(video_game)
Spoiler

Edited by deathnite, 13 June 2014 - 01:49.


#10
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Nu inteleg mai nimic din trailer. Apar doua imagini cu personajul principal (daca asta e) sau vreun inamic ( ce-o fi el) si gata. Prea "secretos" trailerul. Trebuiau macar sa arate un sample dintr-o harta, cum impusca doi inamici, ca sa iti formezi o idee.
Probabil ca ni se pregateste o surpriza si de aceea nu arata prea multe. La un moment dat se aude un sunet gen cum se auzeau portile in Doom 1 si 2 cand se deschideau/inchideau. Daca va avea multe trasaturi din primele doua jocuri din serie, va fi de Oscar.
In Doom 3, hartile erau inguste, in general. Ar trebui sa se faca un fel de remake-uri dupa hartile din Doom 1 si 2.

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View PostDavidNr7, on 15 iunie 2014 - 21:17, said:

Nu inteleg mai nimic din trailer. Apar doua imagini cu personajul principal (daca asta e) sau vreun inamic ( ce-o fi el) si gata
Asta-i un fel de teaser. Trailer cu gameplay vor lansa probabil cu ocazia Quakecon-ului de anul asta, ce va fi tinut in 17-20 iulie.

View PostDavidNr7, on 15 iunie 2014 - 21:17, said:

In Doom 3, hartile erau inguste, in general. Ar trebui sa se faca un fel de remake-uri dupa hartile din Doom 1 si 2.
Cel putin in cazul meu exact asta facea din Doom3 un joc horror, faptul ca hartile erau destul de inguste si riscam sa o iau pe coaja daca ramaneam fara vreo cale de iesire dintre inamici atunci cand erau ori prea multi, ori prea puternici.


Sper ca macar jocul asta sa si livreze ceea ce promite, ca m-am saturat de toate titlurile ce promit marea cu sarea, iar la lansare te fac sa plangi ca ai dat 200-250RON pe joc.

Edited by Hider141, 15 June 2014 - 22:06.


#12
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Da, asta e adevarat, il faceau mai horror. Eu vroiam sa ma refer la faptul ca ei au zis ca vor sa faca un fel de remake dupa jocurile clasice din serie. Parca nu ma prea atrage inghesuiala din Doom 3. Ma plictiseste. Plus ca hartile erau super-intunecoase chiar si cu brightness-ul la maxim (imediat ce iesi afara, la lumina, orbesti). Si Doom 1 si 2 sunt intunecoase, dar nici chiar asa. Jocurile antice au mai mult farmec (sper ca si Doom 4 sa aiba acel farmec). Jocurile noi, in general, nu mai au acel ceva care sa te incante.

#13
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Domm 3 a fost un joc extrem de reusit fara indoaiala dar trilogia Dead Space este de departe cel mai reusit joc horror

#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,659
  • Înscris: 07.02.2003
Ar trebui sa faca Doom1 si Doom 2 versiuni HD cu minime modificari de engine cum au facut creatorii Serious Sam Posted Image S-au mai facut conversii la OpenGL dar prea sumare si tot limitate ca rezolutie.

#15
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Sincer, Doom 1 si Doom 2 nu le-am jucat, m-am trezit direct cu Doom 3 sa zic asa, dar suna bine ideea ta Andrei. Totusi, cine s-ar ocupa sa le faca HD?

View PostValmont43, on 16 iunie 2014 - 14:42, said:

Domm 3 a fost un joc extrem de reusit fara indoaiala dar trilogia Dead Space este de departe cel mai reusit joc horror

Trilogia este chiar una dintre cele mai reusite, dar eu sper ca noul Doom sa fie si mai reusit. Fiecare joc are povestea lui.

#16
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bdAZqeDtlL4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
EagleTeam

EagleTeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 04.09.2008
Din acel clip de pe YT nu mi s-a parut deloc scarry...

#18
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Ha ha ha, cică gameplay Doom 4(Doom).

Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ljpBwguIqos?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate