Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Seria Prince Of Persia

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AMDx64

AMDx64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.12.2005
  Nu shtiu ce parere aveti voi dar eu m-am lipit de Prince of Persia de cand juam pe 386 (pe care il mai am si azi) si pana la capodopera genului , seria de la Ubisoft, am fost fascinat de modul placut in care era povestita istoria unui imperiu oriental medieval prin ochii unui copil care incearca sa lupte pentru ceea ce-si doreste sau incearca sa-si repare greselile . Astazi multi sunt cei care shtiu doar de peripetiile Printului alturi de Dagger of Time care devine unelata necesare supravietuiri si controlului timpului, dar odata printul a luptat pentru dragoste pentru a-si recastiga pozitia sau pentru poporul pe care a jurat sa il protejeze.
  Astfel dupa ce-si gaseste iubita si il ucide pe tradator ... are loc o paranteza... prin noua serie .... in care printul Persiei Medievale ar fi calatorit in lupte alaturi de tatal sau si a dat de un tradator care avea sa-l implice intr-un blestem ce are sa-l marcheze ... deschiderea clepsidrei timpului ... si totusi dupa lupte seculare "mosul" nu obtine puterea absoluta iar printul repara greasala prin controlul asupra timpului ... ceea ce avea sa-l pastreze pentru o fuga de Dahaka , gardianul timpului, in Warrior Within , si unde incerca din nou sa se redescopere ... si sa repare greselile trecutului ... fara Dagger acum!
  Revenind la zi ... in The 2 Towers printul modifica timpul pentru a trai si trebui sa isi depaseasca conditia pentru a reusi sa-si schimbe intradevar destinul dar are de a face cu inamici vechi ... "tradatorul" si Dagger-ul...dupa cum se lauda producatorul :

"The Prince of Persia, a seasoned warrior, returns from the Island of Time to Babylon with his love Kaileena. Instead of the peace that he longs for, he finds his homeland ravaged by war and the kingdom turned against him. The Prince is rapidly captured and Kaileena has no choice but to sacrifice herself and unleash the Sands of Time in order to save him. Now cast to the streets and hunted as a fugitive, the Prince soon discovers that past battles have given rise to a deadly Dark Prince, whose spirit gradually possesses him... ..."

SI uite asa deveni simpla creatie a lui Mechner o poveste mai complicat de retinut decat operele destinate bacalaureatului ....

  Dupa un timp vreau sa revin si sa va intreb daca a jucat altcineva toata seria pe playstation ... sunt curios de feelingul jocului ... si daca aveti intrebari legate de boshi promit sa ajut !


#2
WiseKid

WiseKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.11.2005
si care e ideea ta? tu legi jocurile "prince" alea vechi de povestea seriei de succes de la ubisoft?

si .. nu ai voie sa deschizi un subiect despre care s-a mai scris deja...
exista topicuri pt fiecare joc deja (SoT, WW si T2T), puteai sa iti exprimi parerile tale in oricare din ele...

daca stia jordan mechner ce-o sa ajunga povestea printului...

#3
AMDx64

AMDx64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.12.2005
Nu ai chiar dreptate in legatura cu topicul ... stiu ca s-a scris despre toate in parte dar nu le urmaresc in particular ci in general am vrut sa fac o paranteza asupra seriei .

Nici cu jordan mechner n-ai dreptate , ca din cate citeam eu pe gamer's hell jordan mechner a colaborat cu ubisoft la crearea lui Sands of Time ... la scenariu evident ! Deci exista o legatura intre prince-urile vechi si noi !

#4
AMDx64

AMDx64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.12.2005
Dupa mai bine de 15 ani mai poate tipu' ....

Edited by AMDx64, 24 December 2005 - 20:53.


#5
WiseKid

WiseKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.11.2005
m-am referit la modul in care a gandit el initial povestea, fata de cum a devenit acum

 AMDx64, on Dec 23 2005, 23:00, said:

    Astfel dupa ce-si gaseste iubita si il ucide pe tradator ... are loc o paranteza... prin noua serie .... in care printul Persiei Medievale ar fi calatorit in lupte alaturi de tatal sau si a dat de un tradator care avea sa-l implice intr-un blestem ce are sa-l marcheze ...

mi se pare amuzant cum incerci sa legi povestea printului "cel vechi" (care se lupta sa salveze printesa) de povestea seriei de la ubisoft... citez: "are loc o paranteza"...
mechner nu a gandit alaturi de ubisoft o continuare a povestii printului, ci a reinventat-o

#6
AMDx64

AMDx64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.12.2005
Da ... si totusi am auzit pareri despre nishte "Prince of Persia 6 sau 7" cu referire la Sands of Time si Warrior Within ... si daca te uiti la poveste nu este chiar lipsita de legatura ... cu Timpul si greselile printului ... oricum eu asa am vazut povestea "per total" .... si nu vom putea sa shtim sigur pana nu-l intrebam !  :lol:

Ai jucat vreunul din cele noi cu GamePad-ul ???

Edited by AMDx64, 24 December 2005 - 22:52.


#7
AMDx64

AMDx64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.12.2005
A vazut careva filmuletul "dur" , parodia de la "Videos" cand termini POP T2T ... sau cel de la Sands of Time ? Si cum pot sa inregistrez si eu video de pe ecran ... exista vreo aplicatie ,ceva ?

#8
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Estistă. Fraps.

http://www.fraps.com/

#9
AMDx64

AMDx64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.12.2005

 Codename, on Dec 26 2005, 10:45, said:


mersi !

#10
KLAMATH

KLAMATH

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 17.04.2002
Daca storyul din POP ti se pare interesant iti recomand cu toata caldura sa joci seria Legacy of Kain. Dupa asta POP o sa ti se para o povestioara banala.

#11
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 11.01.2011
Joc nou din seria P.o.P - Prince of Persia The Lost Crown [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AoxuFIbZ9A0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





#12
Olivian-Breda

Olivian-Breda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 13.01.2007
Îmi place că se întoarce la prima variantă.

Și acum regret că la vremea respectivă nu am terminat jocul, aveam atâta timp la dispoziție ... :)

Prince of Persia și Another World mi-au plăcut mult. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate