Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Oferta Orange - nelimitat voce si sms+2 Gb la 10 euro/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#631
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
Nu am scris-o special pentru el, ci sa vada toata lumea (d-asta si culoarea). Sunt multi care nu stiu de aceasta posibilitate.

#632
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postbethlen, on 25 iulie 2014 - 00:18, said:

Posted Image Nelimitat 10 te-ar coafa.
Nu mă interesează. O companie nu însemnă numai o ofertă aparent bună. Înseamnă și relația cu oamenii, înseamnă și acoperirea, dar cel mai mult înseamnă pentru mine încrederea. La capitolul ăsta Orange este zero barat indiferent de atractivitatea aparentă a ofertelor. Faptul că te maimuțărești ca un copil nu face compania mai atractivă pentru mine. Din contră.
Sper că am clarificat acest aspect.

#633
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Aparent buna? :lol: Imi pare rau, Orange nu ofera servicii de catering, masaj la domiciliu, spalatul masinii. Repet, daca te-au aruncat ca pe o masea stricata de la masa beneficiilor nu inseamna ca fac asa cu toti

#634
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
Citește ce-am scris cu roșu, mare de tot. Dacă ai putea conștientiza ce înseamnă acel lucru ai putea înțelege de ce nu-mi fac eu abonament la Orange.

#635
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

View Postbethlen, on 25 iulie 2014 - 00:18, said:

:lol: Nelimitat 10 te-ar coafa. Vrei sa iti fac combinatia cu cineva de la retentie pentru a-l obtine mai usor? Vei avea voce si sms nelimitat si 2 GB trafic lunar. Uiti de costuri si de incarcarea lunara a nșpee cartele. Dar pentru asta astept o sticla de vin. :P
Si ma umflu ca un gogosar...:lol: Replici de oameni inteligenti, nu asa. Abia intram pe forum si ne dam sensibili la critici, dar gura bate fundul si dovedeste contrariul. In fine..
   Am uitat sa spun si de cele 200 minute internationale la nelimitat 10. Deci?
Nelimitatul 10 il ai datorita acelei bule de sapun, cum ai zis tu ofertei digi. Daca nu era aceasta bula de sapun nu vedeai tu in veci la orange nelimitat 10 ;)

#636
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Da, asa e, motiv pentru care am recunoscut acest lucru. Altceva?

#637
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

View Postbethlen, on 25 iulie 2014 - 08:29, said:

Da, asa e, motiv pentru care am recunoscut acest lucru. Altceva?
Altceva, ar fi bine sa renunti la aroganta, asa esti si in viata reala? ar fi nasol, esti chiar antipatic. :)

#638
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View PostEscapE_, on 25 iulie 2014 - 07:14, said:

Nelimitatul 10 il ai datorita acelei bule de sapun, cum ai zis tu ofertei digi. Daca nu era aceasta bula de sapun nu vedeai tu in veci la orange nelimitat 10 Posted Image
nelimitatul ala costa 15 EUR inainte de marea oferta cu stelute de la RDS
mare diferenta 5 EUR - pe bune - plus ca Orange ofera si SMS national
asta pe langa calitatea mult mai buna
si ca sa fiu proactiv - nu sari cu marele abonament pentru ca sunt de parere ca pentru unii este o alternativa foarte foarte buna - insa nu pentru toata lumea

#639
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View PostEscapE_, on 25 iulie 2014 - 08:40, said:

Altceva, ar fi bine sa renunti la aroganta, asa esti si in viata reala? ar fi nasol, esti chiar antipatic. Posted Image
iar tu esti offtopic

#640
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005

View PostCosty-is, on 24 iulie 2014 - 15:28, said:

M-a contactat astazi de la ofertare, eu am doua numere care le expira perioada contractuala in aproximativ 30-40 zile, un Delfin 9 si un Delfin 2. Eu pe Delfin 2 doream sa trec la N10 si Delfin 9 sa il trec pe prepay. Mi-a oferit N10 cu 2GB la viteze 4G/30Mbps insa a zis ca il poate oferi doar pe 24 luni, pe 6/12 luni nu se poate ca nu este o oferta standard/pubilca ci este una de retentie, ca si completare la oferta, pentru Delfin 9 mi-a zis daca nu il trec pe prepay si il trec pe Delfin 2 imi ofera pe cont 200 puncte sa iau un telefon la pret standard. Nu as fi de acord pe 24 luni, se schimba multe in 6 luni daramite in 24! Iam cerut ragaz de gandire, mi-a recomandat in 24 ore sa ma hotarasc ca e o oferta punctuala cu valabilitate scurta. Mi-a promis ca revine maine sa stabilim intelegerea.
As fi de acord pe maxim 12 luni N10 fara puncte, insa pe 24 luni macar 500 puncte si optiunea Net Extra Speed gratuit atasata la net N10 daca primesc as accepta.
A revenit astazi din nou de le retentie un tip fixist cu exact aceiasi oferta de ieri: N10 pe 24 de luni si 200 puncte. I-am zis ca daca imi ofera N10+500 puncte accept contract pe 24 luni, a refuzat categoric, a zis ca Nelimitat 10 nu se mai ofera pe 12 luni si daca nu accept pe 24 luni sunt liber sa portez in ce retea vreau. Deja ma gandesc ca la jumatate de pret imi fac nelimitat la Digi, iar pentru cand plec in concediu imi iau un prepay Orange pentru internet si am rezolvat problema. Mai astept sa vad ce noutati mai apar.

#641
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Eu te sfatuiesc sa treci pe prepay daca nu reusesti sa obtii ce vrei. Optiunea de 10 euro e foarte buna.
    Escape, nu sunt asa in viata de zi cu zi. Sunt mai rau :lol: :P

Ar fi bine sa le aratam celor de la retentie ca nu pot obliga clientul sa faca contract pe 24 de luni. E cam in afara legii ce vor domniile lor sa faca. Nu toti pun botul la asta

Edited by bethlen, 25 July 2014 - 15:11.


#642
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Daca cei ce negociaza nu inteleg sa inregistreze sa se foloseasca de asta.... Dupa cateva sute de amenzi si reclama negativa cat cuprinde ar intelege si cei de la Orange ca reclama negativa astfel creata nu poate fi combatuta de reclame cu maimutoi si biciclisti, si gonesc exact clienti informati si inteligenti care pot trage si pe altii dupa ei. Daca forumul asta n-ar fi contat, n-ar fi trimis Orange un reprezentant oficial sa spele cat se poate imaginea.

#643
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

Quote

Eu te sfatuiesc sa treci pe prepay daca nu reusesti sa obtii ce vrei. Optiunea de 10 euro e foarte buna.

ha ha,  buna gluma Posted Image
ii mai ok fata de ce oferea Orange inainte, dar ii mult mai proasta fata de ce ofera concurenta
http://forum.softped...0#entry15531440

Edited by danzi23, 25 July 2014 - 18:43.


#644
danflorintoader

danflorintoader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.07.2014

View Postbethlen, on 20 iulie 2014 - 16:47, said:

Sa ne spui si noua ce rezolvi

View Postbethlen, on 20 iulie 2014 - 16:47, said:

Sa ne spui si noua ce rezolvi

Sa va povestesc asa in mare...am sunat la 411 si cei de acolo mi-au spus ca nu se poate ca mai am 7 luni de pantera 23,apoi am trimis un mesaj lui orange helper si mi a spus ca voi fi contactat in 5 zile,am fost sunat azi de la retentie si am primit si eu nelimitatul de 10 a si sa nu uit le am zis ca portez in digi daca nu se rezolva :)

#645
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,092
  • Înscris: 04.10.2005
Deci, cum pot intra in posesia acestui abonament in jud timis?

#646
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
La nelimitat 10 nu iti da voie sa iti cumperi telefon sau doar nu il subventioneaza?
Intreb pentru ca am ceva puncte pe care nu le pot folosi la achiziționarea unui telefon la liber, ci doar la prelungire

#647
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postdanflorintoader, on 25 iulie 2014 - 18:57, said:

Sa va povestesc asa in mare...am sunat la 411 si cei de acolo mi-au spus ca nu se poate ca mai am 7 luni de pantera 23,apoi am trimis un mesaj lui orange helper si mi a spus ca voi fi contactat in 5 zile,am fost sunat azi de la retentie si am primit si eu nelimitatul de 10 a si sa nu uit le am zis ca portez in digi daca nu se rezolva :)
Si de cand iti intra in vigoare?

#648
danflorintoader

danflorintoader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.07.2014
19 august pt ca e deja platit abonamentul pe luna asta

19 august pt ca e deja platit abonamentul pe luna asta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate