Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Marșul Diversității LGBT 2014

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
277 replies to this topic

Poll: O lume mai bună (53 member(s) have cast votes)

Cum vă poziționați față de minoritatea LGBT?

  1. Persoanele LGBT trebuie să se bucure de drepturi egale cu ale majorității (23 votes [43.40%])

    Percentage of vote: 43.40%

  2. Îi detest pe homosexuali (30 votes [56.60%])

    Percentage of vote: 56.60%

Vote

#235
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View Postchique, on 07 iunie 2014 - 23:58, said:

auzi fumatorule, dar atacurile astea "sexual offences" sunt facute numai de barbati? de ce excluzi posibilitatea ca unele sa fie facute de femei asupra unor copii de sex masculin?

Hai, mă laşi? :D

#236
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

View Postchique, on 07 iunie 2014 - 23:58, said:

auzi fumatorule, dar atacurile astea "sexual offences" sunt facute numai de barbati? de ce excluzi posibilitatea ca unele sa fie facute de femei asupra unor copii de sex masculin?
Da-mi voie sa: =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Edited by noone2, 08 June 2014 - 00:03.


#237
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postchique, on 07 iunie 2014 - 23:24, said:

nu cred ca folosesc tehnica asta. toata lumea face sex, dreptul la manifestatie e constitutional, gay parade a primit aprobare de la primarie... nu vad in toate astea legatura cu muzica prea tare.

Tu știi ce înseamnă sex?
Ia bagă acilea definiția sociologică a dragostei.
Sau poate în naivitatea ta consideri că natura sau Creatorul( după caz) ne-a înzestrat pe noi bărbații cu penis că să avem cu ce ne lăuda la pișoar?

#238
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
vorbesc foarte serios. ai decalarea pe sexe a infractiunilor? daca nu, vorbim degeaba.

#239
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postchique, on 07 iunie 2014 - 23:17, said:

sorry, dar comparatia e aiurea. incearca altceva.



nu ti se pare ca e un nonsens? cum adica accepta, dar sa nu epateze? pai ori accepti, ori nu accepti. in cazul nostru, e clar ca lumea, (inclusiv tu) nu accepta. deci asteapta-te la inca muuulte parade gay de-acu' incolo.

Deci ești cu forfecuța și alea, alea, dar te dai hetero? Mda, m-am lămurit și cu tine!

#240
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
acu' vreo 2 ani a facut valva in presa romaneasca cazul unui taximetrist violat de o tipa! deci se poate!

plus ca "sexual offence" nu inseamna neaparat viol ca la carte, poate insemna si atingeri nedorite, incercari de masturbare, etc.

(nu pot sa nu remarc ca voi astia macho, nu prea le aveti cu literatura erotica. mai puneti si voi mana pe carte, mai aflati una-alta).

Edited by chique, 08 June 2014 - 00:09.


#241
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postradumiki, on 07 iunie 2014 - 23:29, said:


Teoria cu perpetuarea speciei cade din moment ce nr. oamenilor de pe planeta creste exponential.
Este vorba de placerea sexuala, fiecare dintre noi si-o gaseste intr-un anumit mod. Poti sa o faci normal sau nu. Normal o pot face doar cuplurile hetero, anormal (sunt mii probabil de variante aici) o pot face si cuplurile hetero dar intotdeauna cuplurile homo.
Pe rationamentul asta, atata timp cat nu te rezumi exclusiv la pozitia misionarului cand o faci cu partenerul tau de sex opus, pot intelege ca nu te deranjeaza sexul anormal.
Doar ca totul ar trebui sa se reduca la sex.
Cand ne intindem apoi la manifestari ce sfideaza bunul simt, la copii, etc deja nu este in ordine.

Păi da, crește, dar nu în Europa.

View PostTinkerbelle, on 07 iunie 2014 - 23:38, said:

Mătăluţă, acele academii sunt instituţii cu autoritate în domeniul cercetării psihosociale, sunt credibile, legitime, spre deosibre de sursele tale.
Şi chiar mă bucur să te anunţ că majoritatea covârşitoare a acestor instituţii nu e de acord cu ce înşiri tu pe-aici. Posted Image

Organizaţia Mondială a Sănătăţii susţine exact contrariul...dar e inadmisibil, cum îndrăzneşte OMS să conteste opinia unei somităţi de pe Softpedia!? Posted Image

Te împiedici, vezi bine, de amănunte vestimentare. Nu reuşeşti să treci dincolo de ce se vede cu ochiul liber. Posted Image

Expresie fără sens. Asta se întâmplă când nu deţii proprietatea cuvintelor.

Vrei sens? Uite sens! În opinia mea, consider că lupți pentru o cauză pierdută, una pentru care nu am nicio stimă, respect sau toleranță, dar cu toate acestea nu îmi displace modul în care alegi să o faci, unul caracteristic intelectualilor, desigur.
Îți apreciez metodologia, atâta tot. Idealul pentru care te strofoci, în schimb nu poate decât să-mi provoace repulsie. Ca oricărui om normal, desigur.

#242
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View Postchique, on 08 iunie 2014 - 00:03, said:

vorbesc foarte serios. ai decalarea pe sexe a infractiunilor? daca nu, vorbim degeaba.

Chiar vorbeşti serios?
Vezi că-n Anglia cuvântul rape este folosit doar pentru viol. Comis de bărbaţi. Atât. Ia uită-te acolo, ia vezi, apare rape?
Unlike other jurisdictions, such as Australia, much of the US, and many Western countries, 'rape' in the UK is not a gender neutral offense: it is an offense that can only be committed by a male against a person (female or male).
http://en.wikipedia....Rape_statistics
Şi acum, pe bune, cât de oarbă vrei să fii? Te-a izbit statistica aia? Te-au frecat la cap atâta ăştia cu propaganda lor încât ai ajuns să negi realitatea?
Îmi explici şi mie cam câte femei crezi tu că ar agresa sexual un băiat de 14 ani? Haide, explică-mi asta, tu, că eşti femeie...

Uite, tot de pe wiki:

According to a study in 2009 by the NSPCC on young people aged between 13-18, a third of girls and 16% of boys have experienced sexual violence and that as many as 250,000 teenage girls are suffering from abuse at any one time

Vezi cum rata violenţei sexuale comise asupra băieţilor depăşeşte cu mult normalul?

#243
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
15 pagini...haideţi băieţi, să ajungem la 30! Posted Image

View Postkahn_2, on 07 iunie 2014 - 23:53, said:

SophistiKat, te intreb foarte sincer, nu crezi ca prin aceste parade obtineti un efect exact invers decat cel scontat?
Eu simpatizez cu LGBT (pentru ca sunt destui pe care ii stiu si ii apreciez), si cu toate astea paradele gay mi se par un spectacol inestetic, din cauza unor tinute si gesturi care (consider eu) ar trebui sa ramana in intimitate. Nu as fi de acord cu ele nici la o parada straight. Si cred ca multi dintre cei  care ar fi deschisi, cultural, sa fie gay-friendly gandesc asa.
Ce sa mai vorbim despre cei nepregatiti dpdv cultural si plini de prejudecati care, din pacate, sunt majoritari? In niciun caz nu le veti castiga simpatia sau acceptarea prin astfel de manifestari, ci ii veti face sa se simta invadati in universul lor si - in consecinta - sa reactioneze prin negare si violenta.
Eu as zice ca paradele astea sunt cea mai proasta idee de marketing a voastra. Ori renuntati la ele, ori schimbati "formatul" cu unul mai decent. Altfel, va veti face mai multi dusmani decat prieteni.
Eu nu văd cum anume te poate deranja ceva ce are loc 1 singură dată pe an, într-un cadru limitat, la care nu eşti obligat să participi în vreun fel.
Nici măcar nu trebuie să te uiţi la televizor, având la dispoziţie telecomanda.

Mult mai inestetice sunt chiştoacele de ţigară şi gunoaiele aruncate pe stradă, manifestările golanilor pe stadion, mitocănia manelarilor de toate culorile, pirandele, maidanezii etc.
Dar chestiile astea nu vă indignează, fac parte din normalitatea românească. :)

#244
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
@fumatorul: Las-o/lasa-l pe chique ca el/ea a ajuns la faza in care ne uitam cu totii la o oala cu lapte si ea incearca sa ne convinga cum ca acel lapte are culoarea mov. Cam cu ce argumente, vedeti cu toti mai sus...

Edited by noone2, 08 June 2014 - 00:18.


#245
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostTinkerbelle, on 08 iunie 2014 - 00:17, said:

15 pagini...haideţi băieţi, să ajungem la 30! Posted Image

Eu nu văd cum anume te poate deranja ceva ce are loc 1 singură dată pe an, într-un cadru limitat, la care nu eşti obligat să participi în vreun fel.
Nici măcar nu trebuie să te uiţi la televizor, având la dispoziţie telecomanda.

Mult mai inestetice sunt chiştoacele de ţigară şi gunoaiele aruncate pe stradă, manifestările golanilor pe stadion, mitocănia manelarilor de toate culorile, pirandele, maidanezii etc.
Dar chestiile astea nu vă indignează, fac parte din normalitatea românească. Posted Image

Zii-i ceva de JIji sau de Steaua ...ca să nu-ți moară topicul.

#246
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,775
  • Înscris: 07.01.2012
@Fumatorul
uite un caz de abuz al autoritatilor:
prin 2003 s-a prezentat un barbat la Parchetul de pe langa judecatoria Cluj Napoca sa reclame ca nevasta-sa impreuna cu 4 prietene de-ale ei aflandu-se sub influenta bauturilor alcoolice ar fi abuzat de el.
Reactia procurorului a fost "Iesi afara, magarule!"

Edited by iulian_k, 08 June 2014 - 00:24.


#247
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postspider_zero_sapte, on 08 iunie 2014 - 00:13, said:

Ca oricărui om normal, desigur.
Da, eşti un bun exponent al normalităţii româneşti. :)
Un suedez sau elveţian ar rămâne cu gura căscată văzând atâta normalitate... :D

#248
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

View Postspider_zero_sapte, on 08 iunie 2014 - 00:26, said:

Întâmplarea face că am mai cunoscut astfel de cazuri ca ale tale și sincer îmi pare rău pentru tine, mai exact pentru faptul că nu vei ajunge să ai mulțumirea sufletească pe care o încearcă o mamă.

Stai ca acuma iti zice ca supraestimezi conceptul de mama si-si baga toate alea in ele mame... Inclusiv in a ei.
E naspa sa fii mama. E o dovada de inapoiere mintala. Asa zic aia de la OMS.

#249
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostTinkerbelle, on 08 iunie 2014 - 00:26, said:

Da, eşti un bun exponent al normalităţii româneşti. Posted Image
Un suedez sau elveţian ar rămâne cu gura căscată văzând atâta normalitate... Posted Image

Hai lasă gargara. Dume de astea cu superioritatea europenilor trendi-fensi să le bagi ăstora mai noi, care nu te cunosc, Sofico. Huh, elvețienii tăi, islamofobii!

#250
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postnoone2, on 08 iunie 2014 - 00:28, said:

E naspa sa fii mama. E o dovada de inapoiere mintala. Asa zic aia de la OMS.
Cred că tu ai citit altceva, fiţuici ceauşiste, pe care le-ai confundat cu rapoarte OMS... Posted Image

View Postspider_zero_sapte, on 08 iunie 2014 - 00:26, said:

mulțumirea sufletească pe care o încearcă o mamă
Vai, ce idilic sună...aşa ţi-a spus maică-ta, c-ai fost mulţumirea ei sufletească? Mamele mai mint, să ştii! Posted Image

Edited by Tinkerbelle, 08 June 2014 - 00:40.


#251
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

View PostTinkerbelle, on 08 iunie 2014 - 00:31, said:

Cred că tu ai citit altceva, fiţuici ceauşiste, pe care le-ai confundat cu rapoarte OMS... Posted Image

Vai, ce idilic sună...aşa ţi-a spus maică-ta, c-ai fost mulţumirea ei sufletească? Mamele mai mint, să ştii! Posted Image

Voi, aparatorii bulangiilor ati sustinut acu cateva pagini ca OMS a decretat ca a fi homalau e perfect normal.

Vezi ca ce e bagat la quote nu am zis-o eu, ci altcineva. Dar daca tu nu stii ce si cu cine vorbesti...

#252
Boet

Boet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 23.02.2014

View PostFumatorul, on 07 iunie 2014 - 23:41, said:

In 2012/13 the police in England and Wales recorded:
5,156 offences of rape of a female child under 16
1,138 offences of rape of a male child under 16
4,171 offences of sexual assault on a female child under 13
1,267 offences of sexual assault on a male child under 13

http://www.nspcc.org...s_wda87833.html

Nu-s cam multe întâmplări contra băieţilor, dacă ţinem cont de numărul estimat al celor ce practică homosexualitatea?
Sunt, este?
Posted Image
Dacă în populaţie nu-s cam 20-25% pederaşti, mă tem că aceştia au o poftă de viol remarcabilă. Cam de 2-3 ori mai mare decât ceilalţi.

Astea-s prostii. Acum si pedofilii sunt homosexuali si heterosexuali?

Unu care are nevasta si copii si violeaza un baietel ce e? Homosexual?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate