Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#24697
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

 diva_hipsterova, on 16 iunie 2023 - 13:19, said:

Ce condiții trebuiesc îndeplinite pentru optim nelimitat rural?
Ai PM ;)

#24698
GIGACHAD

GIGACHAD

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.01.2023
Optim nelimitat 2 se poate obtine pe o perioada de 12 luni? Nu vreau pe 24, si mai vreau sa imi pastrez numarul de Orange prepay

#24699
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
Eu am portat zilele astea un prepay Vodafone la un Optim nelimitat 2. Contract pe 12 luni.

Edited by lg, 17 June 2023 - 20:41.


#24700
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 GIGACHAD, on 17 iunie 2023 - 16:00, said:

Optim nelimitat 2 se poate obtine pe o perioada de 12 luni? Nu vreau pe 24, si mai vreau sa imi pastrez numarul de Orange prepay
Da, 12 sau 24 luni. Nu cred că e vreun impediment cu portarea de la prepay la abonament.

Edited by Vlad_22, 17 June 2023 - 20:54.


#24701
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe cand SMS-uri si in alte retele incluse in abonament la Digi? Sa intre si ei in rand cu restul lumii. Devine plictisitor sa faci cost suplimentar fiindca nu au si ei asa ceva inclus, sau macar o optiune separata, sa mai dai X euro dar sa le ai incluse, ca nu stau sa imi contorizez cate SMS-uri dau pe zi sa nu ma trezesc cu lei in plus pe factura.

#24702
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 07.08.2003
Nu prea curând. Tariful de SMS nu e reglementat că tarifele de terminare apeluri.

#24703
dmugurel

dmugurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.09.2005

 MembruAnonim, on 17 iunie 2023 - 20:58, said:

Pe cand SMS-uri si in alte retele incluse in abonament la Digi? Sa intre si ei in rand cu restul lumii. Devine plictisitor sa faci cost suplimentar fiindca nu au si ei asa ceva inclus, sau macar o optiune separata, sa mai dai X euro dar sa le ai incluse, ca nu stau sa imi contorizez cate SMS-uri dau pe zi sa nu ma trezesc cu lei in plus pe factura.
Este un pachet special la retenție, 1 TB date,  SMS nelimitate, voce  o sa fie limitate la maxim 44000 deși prin târg circulă vorba că sau oferit și un maxim de 90000 minute
Trebuie doar să faci cerere de reziliere te contactează ei !
PS alții au obținut dar la minute mai puține și un Iphone 13 !
Totul doar la un abonament de 5 Euro cu 6 luni reducere 50%.

#24704
DauFake

DauFake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.07.2008
Ma tot uit de câteva zile sa portez 2 cartele Orange ori la Digi ori la YOXO dar încă nu ma pot hotărâ.

- Ma interesează foarte mult ca netul sa meargă bine in proporție de  măcar 90% din timp. Când zic bine ma refer sa se încarce o pagina așa cum ar trebui, sa pot sta pe YouTube/Netflix etc fără probleme . Stau mai mult prim București, ies doar ocazional pana la munte sau ceva de genul.
- Ma interesează si  netul in roming pentru atunci când plec in vacanța. Am înțeles ca la digi ar fi 2x 5 (Optim nelimitat) adică  undeva pe la 10gb de net in raming, corect ?
- In rest doar apeluri, sms foarte rar dar dau si in alte rețele, mult Whatsapp, Telegram si foarte important iMessage îl folosesc zi de zi cu soția.

Ce ma retine sunt următoarele lucuri:

La Rds faza cu viteza netului ca nu am apucat sa o testez la nimeni  doar ce am văzut pe net, faptul ca încă nu exista VoWifi( dar am înțeles ca anul asta ii dau drumu)

Iar la YOXO dacă ai o problema suportul este 0, nu poți redirecționa apelurile( aberației mai mare ca asta n-am auzit pana la ei…)

Ce alte sfaturi/ponturi imi puteți da ?

#24705
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,019
  • Înscris: 18.12.2007
ORI INCETATI CU JIGNIRILE ORI LUATI PAUZA! VA RAPORTATI RECIPROC, FIECARE ALIMENTAND IN ACELASI TIMP FLAME-UL.

Daca vreti sa va concentrati pe acoperire, aveti topic dedicat.
Aici vorbim despre oferta Digi.

#24706
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 07.08.2003
@DauFake: Ia o cartela și testează semnalul in zona ta înainte de portare. Dai 2 euro și afli. S-ar putea sa ai surprize. De ambele feluri.
VoWIFI…hai sa vedem ce se întâmpla la toamna. Și eu am tot iPhone, stau in IF și sim-ul de Digi il țin intr-un Motorola Edge 20 lite pt ca sa am VoWIFI. Spun doar atât pt ca după aceea sar fanii in sus.

#24707
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 DauFake, on 18 iunie 2023 - 18:28, said:

Ma tot uit de câteva zile sa portez 2 cartele Orange ori la Digi ori la YOXO dar încă nu ma pot hotărâ.

- Ma interesează foarte mult ca netul sa meargă bine in proporție de  măcar 90% din timp. Când zic bine ma refer sa se încarce o pagina așa cum ar trebui, sa pot sta pe YouTube/Netflix etc fără probleme . Stau mai mult prim București, ies doar ocazional pana la munte sau ceva de genul.
- Ma interesează si  netul in roming pentru atunci când plec in vacanța. Am înțeles ca la digi ar fi 2x 5 (Optim nelimitat) adică  undeva pe la 10gb de net in raming, corect ?
- In rest doar apeluri, sms foarte rar dar dau si in alte rețele, mult Whatsapp, Telegram si foarte important iMessage îl folosesc zi de zi cu soția.

Ce ma retine sunt următoarele lucuri:

La Rds faza cu viteza netului ca nu am apucat sa o testez la nimeni  doar ce am văzut pe net, faptul ca încă nu exista VoWifi( dar am înțeles ca anul asta ii dau drumu)

Iar la YOXO dacă ai o problema suportul este 0, nu poți redirecționa apelurile( aberației mai mare ca asta n-am auzit pana la ei…)

Ce alte sfaturi/ponturi imi puteți da ?
Sincer, nu strică să ai 2 cartele, dacă e telefon dual-sim. Nu se știe când un operator poate avea probleme ori zone cu acoperire mai slabă și invers.

#24708
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

 GIGACHAD, on 17 iunie 2023 - 16:00, said:

Optim nelimitat 2 se poate obtine pe o perioada de 12 luni? Nu vreau pe 24, si mai vreau sa imi pastrez numarul de Orange prepay

Salut, GIGACHAD,

Se poate face portare din prepaid catre postpaid fara probleme si se poate semna contract pe 12 luni (nu este obligatoriu sa fie 24 de luni).

PS: daca ai numar de YOXO, cand faci cererea de portare va trebui sa selecteze abonament, nu prepaid (asa il considera cei de la Orange).


 DauFake, on 18 iunie 2023 - 18:28, said:

Ma tot uit de câteva zile sa portez 2 cartele Orange ori la Digi ori la YOXO dar încă nu ma pot hotărâ.

- Ma interesează foarte mult ca netul sa meargă bine in proporție de  măcar 90% din timp. Când zic bine ma refer sa se încarce o pagina așa cum ar trebui, sa pot sta pe YouTube/Netflix etc fără probleme . Stau mai mult prim București, ies doar ocazional pana la munte sau ceva de genul.
- Ma interesează si  netul in roming pentru atunci când plec in vacanța. Am înțeles ca la digi ar fi 2x 5 (Optim nelimitat) adică  undeva pe la 10gb de net in raming, corect ?
- In rest doar apeluri, sms foarte rar dar dau si in alte rețele, mult Whatsapp, Telegram si foarte important iMessage îl folosesc zi de zi cu soția.

Ce ma retine sunt următoarele lucuri:

La Rds faza cu viteza netului ca nu am apucat sa o testez la nimeni  doar ce am văzut pe net, faptul ca încă nu exista VoWifi( dar am înțeles ca anul asta ii dau drumu)

Iar la YOXO dacă ai o problema suportul este 0, nu poți redirecționa apelurile( aberației mai mare ca asta n-am auzit pana la ei…)

Ce alte sfaturi/ponturi imi puteți da ?

Salut, DauFake,

Legat de viteza de acces la internet as putea sa iti spun ca va functiona fara probleme sa urmaresti Youtube/Netlix, dar posibil voi fi considerat oricum subiectiv.
Asa ca mai bine ii las pe ceilalti utilizatori de pe forum sa iti ofere aceste detalii.

Legat de accesul la Roaming in SEE, formula de calcul este putin diferita.
Pentru abonamentul Optim Nelimitat la 5 euro ai inclus putin peste 4,7GB de internet, iar ce depasesti se tarifeaza cu 0,9 euro / GB (TVA inclus).

#24709
nicu1979

nicu1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 03.08.2007
@digi_helper te rog sa ma ajuți cu o problema
Vreau sa portez un nr de lycamobil la abonament nelimitat 2 și după ce urmez toți pașii de pe site nu primesc SMS-ul cu codul de confirmare
Ce greșesc?
Menționez ca acum un an am portat un nr de orange prepay și a mers excelent
Mulțumesc

#24710
adslboy

adslboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.10.2004
Exista trafic de net in roaming see inclus la ab Digi optim nelimitat rural?
In cost control nu apare deloc informația asta.

Edited by adslboy, 01 July 2023 - 13:21.


#24711
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,667
  • Înscris: 06.03.2004
Exista.

#24712
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
Cate fate mobile se pot folosi in roaming,fara cost duplimentar,la abonamentul de 3.5 euro?

#24713
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,880
  • Înscris: 25.01.2007
Cam 3350 mega ar trebui sa ai. 2867 am la 3 euro.

#24714
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Cca. 3000 MB la 3 euro, 3000 spre 4000 la 4 euro și la 5 euro, 4700-4800, parcă.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate