Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#24679
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 NikoroB, on 02 martie 2023 - 09:09, said:

Deci tu practic esti un fel de luptator pentru dreptate.

Pai si n-are dreptate? Digi Mobil e in continuare singurul operator care nu oferă internet mobil nelimitat. Macar de exista o optiune mai scumpa, ca nu are nimeni pretentia asta la 2 euro.

#24680
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,633
  • Înscris: 21.03.2005
Iar din 2014 de cand am DON - efectiv am uitat de cost control, minute nelimitate, net nelimitat (cu bun simt, desigur), practic la o utilizare normala nu aveam nici un cost suplimentar...
Exceptand sms-urile nationale care indica bogatia celor care isi permit sa trimita, in rest chiar nu mai ai nevoie de cost control la o utilizare obisnuita, inclusiv in roaming.


#24681
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017

 MembruAnonim, on 02 martie 2023 - 11:08, said:

Digi Mobil e in continuare singurul operator care nu oferă internet mobil nelimitat. Macar de exista o optiune mai scumpa, ca nu are nimeni pretentia asta la 2 euro.

Corect. Un nelimitat pe bune pe la 7 euro (sub forma de opțiune suplimentara- 2 euro sau direct abonament nelimitat pe bune) ar fi corect și de dorit. Și sper sa și vedem, acum cand activează b7 sau apar diferite agregari.

Edited by broris, 02 March 2023 - 11:13.


#24682
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,633
  • Înscris: 21.03.2005
Eu inteleg cum e cu "principiile", sa fie "etic si corect" cum zicea colegul mai sus...
Dar internetul chiar este nelimitat. Nu se opreste, nu se taxeaza suplimentar, se reduce viteza, iar daca il folosim in limite rezonabile nu ajungi niciodata la limitarea de viteza.

Off- astept si eu sa vad cum evolueaza "milogeala etica" de la retentie orange sau vodafone, faceti-va auziti acolo, cum tipati toti pe paginile lor despre retentie... care mai de care se lauda ca a mai primit niste GB... niste euro, lacrimi de bucurie pe paginile alea... altii tipa ca ii taxeaza, ca ANPC...  si altii "plang" pe aici ca DON-ul dupa 100GB se limiteaza...



 broris, on 02 martie 2023 - 11:12, said:



Corect. Un nelimitat pe bune pe la 7 euro (sub forma de opțiune suplimentara- 2 euro sau direct abonament nelimitat pe bune) ar fi corect și de dorit. Și sper sa și vedem, acum cand activează b7 sau apar diferite agregari.
Poti sa le scrii celor de la Digi despre asta, sa le dai modelul de business, poate le faci si calculele de profit, orice te pricepi tu sa le faci. Ofera-le consultanta, scrie-i lui Digi_Helper, fii un antreprenor pur-sange si explica-le cum trebuie ei sa faca.


Banuiesc ca dublarea de la 50GB la 100GB a fost o decizie luata in urma unor postari de pe softpedia, clar.

E adevarat ca si eu i-am scris Helper-ului despre eSIM, 5G, iPhone, etc... acum 1 an si ceva. Si cum necum, intamplator, am ajuns si acolo.

Iar dupa 100GB, nelimitatul poate fi extins cu optiune suplimentara pentru cei care chiar reusesc sa ajunga la pragul respectiv...  si pot sa plateasca asa ca sa ramana nelimitat forever la viteza maxima in luna respectiva, in urmatoarea si tot asa.

Tot nu inteleg de ce nu va luati un abonament 15euro internet only de la Orange si ati rezolvat problema.

 clader, on 02 martie 2023 - 07:29, said:

Abonamentele rural au ramas cu 50Gb.Au 80GB cele la care s-a activat la cerere 5G.
Pai vorbim de DON-ul standard, nu DON Rural pentru oamenii cu posibilitati financiare mai limitate.

Sunt curios, exista ceva similar cu DON rural, la pret, beneficii, la tv rural, la internet fix rural, exista ceva similar la ceilalti operatori? Ceva ce se poate activa cu demnitate, fara milogeala, fara stat in genunchi la orange sau vodafone?

#24683
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 09.10.2009

 MembruAnonim, on 02 martie 2023 - 11:08, said:



Pai si n-are dreptate? Digi Mobil e in continuare singurul operator care nu oferă internet mobil nelimitat. Macar de exista o optiune mai scumpa, ca nu are nimeni pretentia asta la 2 euro.
Nu e singurul, nici ceea ce vinde Telekom nu se poate numii nelimitat.

#24684
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 26.12.2015
Nu v-ati saturat de polemica asta?

#24685
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Și Vodafone are clauza în contracte ca în cazul în care rețeaua este aglomerata într-o anumita zona, pentru clienții cu un consum mare de date, își rezerva dreptul de a limita viteza la 512kbps.

Deci singurii care au nelimitat pe bune sunt cei de la orange.

Edited by heinz, 02 March 2023 - 11:48.


#24686
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 heinz, on 02 martie 2023 - 11:47, said:

Și Vodafone are clauza în contracte ca în cazul în care rețeaua este aglomerata într-o anumita zona, pentru clienții cu un consum mare de date, își rezerva dreptul de a limita viteza la 512kbps.

Aia nu se aplica niciodata in conditii de trafic generat neartificial (poti face si >1TB), e nelimitat fara niciun FUP atat la Vodafone cat si la Orange.

Edited by MembruAnonim, 02 March 2023 - 12:15.


#24687
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
MELODY : pai , acum , e clar - tie Digi ti-a luat o mare apasare de pe umeri si , probabil si psihologic , in sensul ca nu mai trebuie sa verifici cost control si nu mai ai cost suplimentar :
de cand am DON - efectiv am uitat de cost control, minute nelimitate, net nelimitat (cu bun simt, desigur), practic la o utilizare normala nu aveam nici un cost suplimentar...
Dupa ani de zile cat am bantuit cost controlul de la Vodafone, numarand minutele de ziua mea, minutele de vechime, minutele de nu stiu care...

Pt tine ,  se pare ,  ca acest cost control a fost o sursa de stres .
Bine ca s-a rezolvat .

#24688
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,633
  • Înscris: 21.03.2005

 sarbulb, on 02 martie 2023 - 16:03, said:

Pt tine ,  se pare ,  ca acest cost control a fost o sursa de stres .
Bine ca s-a rezolvat .
Cost controlul a fost efectul minutelor cu portia, cauza a fost numarul mic de minute si tarifele foarte mari, costurile aferente utilizarii serviciului.

Cost control era doar verificarea a ceea ce iti ramanea disponibil in abonament/cartela.

Si da, per total era un stres.
Asa cum un stres anual sau la doi ani au cam toti abonatii orange sau vodafone sa mai traga un euro, doi, un GB, orice... au stres sa nu le mareasca oroc abonamentele... e o intreaga nebunie pe aria orange cu scumpirile lor, cu reclamatiile lor...

Ei bine, cu Digi DON cu 3-5Euro de ani de zile am scapat de aces stres, de milogeala.

Si chiar daca maine Digi ar mari pretul la abonamente, l-as plati bucuros, pentru ca Digi m-a respectat ca si abonat/client, a adaugat diverse in aceiasi 3Euro... fara sa ma taxeze suplimentar.

@catalinman si @Digi_Helper - transmiteti, va rog, multumirile mele si ale multor prieteni si cunostinte de ale mele pentru politica transparenta de preturi pe care o are Digi de multi ani si pentru acest DON - cel mai bun abonament cost/beneficii din Romania!

#24689
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.01.2012
Nu va suparati, o informatie va rog ... ma tot uit pe site-ul ala de la RDS si nu imi e clar deloc informatia asta:
Intre abonamentele Optim 2 (2 euro) si Nelimitat (5 euro) -> care este diferenta de trafic internet national/roaming ?
Cel putin la ala optin 2 nu vad nicaieri cat trafic de internet are national si roaming ?!
Ma poate lamurii cineva ? doar informatia asta ma intereseaza: cat trafic de internet , national si roaming - au ab astea 2.
Multumesc

#24690
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
Trafic national ai 50/100GB (optim 2/optim nelimitat), iar traficul in SEE e in functie de cat platesti efectiv pentru abonament. Este o formula standard pentru toti operatorii in functie de tariful wholesale de roaming, care se tot micsoreaza in fiecare an.

#24691
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Vezi pe topicul ROAMING DIGI

#24692
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 12.04.2006
https://www.digi24.r...roaming-2376521

#24693
dmugurel

dmugurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.09.2005

 MELODY, on 02 martie 2023 - 11:09, said:

Iar din 2014 de cand am DON - efectiv am uitat de cost control, minute nelimitate, net nelimitat (cu bun simt, desigur), practic la o utilizare normala nu aveam nici un cost suplimentar...
Exceptand sms-urile nationale care indica bogatia celor care isi permit sa trimita, in rest chiar nu mai ai nevoie de cost control la o utilizare obisnuita, inclusiv in roaming.
Fani Vodafone și Orange trebuie să mulțumească Digi pentru nivelul actual al tarifelor. Dacă nu era Digi, discutau pe forum despre RED 100 la doar 50 de euro obținut la prelungirea contractului. Nu pot fi toți clienții Digi din motive de spectru.
PS. Cei cărora nu le ajunge 100 GB în rețeaua Digi să se porteze in alte rețea, abia mai descongestionează rețeaua.

#24694
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 29.03.2017
Hai sa nu exageram
Știi ce a făcut Cosmote și zapp în anii 2000?

#24695
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 05.12.2016
Ce condiții trebuiesc îndeplinite pentru optim nelimitat rural?

#24696
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Sa ai abonamentul/domniciliul pe o adresa din lista rurala a Digi, care nu e obligatoriu in toate comunele si satele dar poate fi si in unele orase.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate