Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

"Borac" pe XP, cataclsim.

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013

 SOCRATE_MMXII, on 19 aprilie 2014 - 08:18, said:

Ii pui linux.

Mda, nici eu nu mă descurc prea bine cu Linux, dar el ? Nici să intre în File Explorer nu ştie...

 cinealtul, on 19 aprilie 2014 - 08:59, said:

Toata povestea asta e demna de Seherezada. Ori e basm, ori tu nu esti foarte sus fata de nivelul pustiului de nu stii nici macar sa creezi un cont de user cu drepturi limitate si alte masuri de protectie.
Te crezi vreun expert cumva, prietene ? I-am pus antiviruşi, suite de securitate, deepfreeze, ba şi conturi cu drepturi limitate, dar trece de ele cu brio? Eu spun să nu te mai bagi, că nu ştii ce Denis pericol public e vărul meu la PC.

#20
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 TheBigDealerIsHardware, on 19 aprilie 2014 - 08:58, said:

Prima dată, da, dar tu crezi că iau în vedere toate detaliile când instalez windows-ul ?


Da mă, da la 6 luni, nu la 6 ore.

Sfatul cu Linux-ul e cel mai bun. Pune-i o distributie intuitiva si lasa-l sa se descurce.

#21
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013

 rasistu, on 19 aprilie 2014 - 08:59, said:

schimba pc-ul cu o bicicleta. o sa aiba o copilarie mai frumoasa.
Îmi e frică să nu strice şi bicicleta, deci opţiunea asta o excludem.

 DIVX2006, on 19 aprilie 2014 - 09:03, said:

Sfatul cu Linux-ul e cel mai bun. Pune-i o distributie intuitiva si lasa-l sa se descurce.
OK, mă gândeam la Zorin OS, că e mai apropiat de Windows. Ce interesant o să fie când o să încerce să instaleze exe-uri pe linux Posted Image :laugh:

#22
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
trebuie sa-l potolesti. s-a invatat ca esti la dispozitia lui oricand si isi permite sa il strice. sa-i spui clar ca poti sa-i repari calculatorul doar o data la doua saptamani sau la ce perioada crezi tu ca este bine. daca il strica e foarte important sa il lasi cu el stricat, oricate lacrimi si tipete ar fii. cand o sa vada ca nu poate sa-l foloseasca o sa se potoleasca. foarte important sa nu cedezi tu.

#23
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Cum ma? la 14 ani adica in clasa a 8-a nu stie engleza deloc? Inseamna ca nu va avea viitor in IT si trebuie sa abandoneze asa ocupatii pana nu chioraste. Nu mai spun de mediocritatea avansata care o detine. Pai daca nu o detinea pana acum isi facea singur rost si de xp si de o situatie de a nu mai strica PC-ul.
corigent este?
Teme are?
fara discutie sa-i pui linux, altfel il lasi fara sistem de operare.

Peste 3 ani o sa il vedem aici cu urmatoarele probleme:
-nu am fete
-sunt timid si mi-e frica de ele
-sunt sociofob
-cat e ajutorul social


Faptul ca sparge diverse chestii in xp nu inseamna ca e un geniu de hacher ci doar o nebunie de moment.

Titlul e bestial

Edited by adelina16, 19 April 2014 - 09:17.


#24
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013

 rasistu, on 19 aprilie 2014 - 09:07, said:

trebuie sa-l potolesti. s-a invatat ca esti la dispozitia lui oricand si isi permite sa il strice. sa-i spui clar ca poti sa-i repari calculatorul doar o data la doua saptamani sau la ce perioada crezi tu ca este bine. daca il strica e foarte important sa il lasi cu el stricat, oricate lacrimi si tipete ar fii. cand o sa vada ca nu poate sa-l foloseasca o sa se potoleasca. foarte important sa nu cedezi tu.
Mai am o idee, să îi explic că am examene,(deşi nu am) şi nu am timp să il repar. Îl mai repar o singură dată, şi îl pun să ţină minte cum să îl repare, cum să partiţoneze, cum să instaleze driverele. Dar, totuşi, o pun acolo şi serverul work, spunând că e un driver important, că vreau să văd ce dezastru apare când îşi instalează singur Windows-ul. Posted Image

#25
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Invata-l cum sa il si reinstaleze, pe princiul, cand cuiva ii e foame nu ii da peste, da-i o undita si invata-l sa pescuiasca! In alta ordine de idei am avut prieteni cu net cafe, odata instalat deepfreeze si acces la cont guest au mers laptopurile alea pana a dat faliment afacerea. Asa ca nu prea inteleg cum a reusit el sa stearga tot.

#26
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Sau si mai simplu: format c: /u si-i pui CD-ul cu Windows in brate si-i spui: gata cu miloaga, descurca-te...geniule.
S-apoi n-are decat sa-si arunce PC-ul pe geam. Scurt pe doi.

#27
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013

 adelina16, on 19 aprilie 2014 - 09:11, said:

Cum ma? la 14 ani adica in clasa a 8-a nu stie engleza deloc? Inseamna ca nu va avea viitor in IT si trebuie sa abandoneze asa ocupatii pana nu chioraste. Nu mai spun de mediocritatea avansata care o detine. Pai daca nu o detinea pana acum isi facea singur rost si de xp si de o situatie de a nu mai strica PC-ul.
corigent este?
Teme are?
fara discutie sa-i pui linux, altfel il lasi fara sistem de operare.

Peste 3 ani o sa il vedem aici cu urmatoarele probleme:
-nu am fete
-sunt timid si mi-e frica de ele
-sunt sociofob
-cat e ajutorul social

Engleză nu ştie deloc. Corigent la engleză e apropape să fie, dar îi e profei milă de el că rămâne de izbelişte şi îl mai ascultă...în loc de 3 capată 5.
Faptul ca sparge diverse chestii in xp nu inseamna ca e un geniu de hacher ci doar o nebunie de moment.
Engleză nu ştie deloc. Corigent la engleză încă nu e, nu a fost, dar nici  departe nu e.Adică, cred că nu e corigent. Că nu mă interesez de viaţa lui de şcoală, dar să nu ştie să formeze propoziţie simplă...
Carieră în IT nu, poate carieră în Metin sau în CS.
Dacă o să se întample asta, vă rog să nu îi arataţi întrebarea mea Posted Image

Edited by TheBigDealerIsHardware, 19 April 2014 - 09:23.


#28
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 TheBigDealerIsHardware, on 19 aprilie 2014 - 09:21, said:

Engleză nu ştie deloc. Corigent la engleză încă nu e, nu a fost, dar nici  departe nu e.Adică, cred că nu e corigent. Că nu mă interesez de viaţa lui de şcoală, dar să nu ştie să formeze propoziţie simplă...
Carieră în IT nu, poate carieră în Metin sau în CS.
Dacă o să se întample asta, vă rog să nu îi arataţi întrebarea mea Posted Image

Cu alte cuvinte, e un tantalau, dar te-a prins pe tine de fraier care sari sa-i instalezi sistemul de operare de cate ori are el chef.
Da-i cu tifla si asa o sa se invete minte, altfel...nu prea cred.

Edited by SOCRATE_MMXII, 19 April 2014 - 09:27.


#29
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,826
  • Înscris: 31.10.2010

 SOCRATE_MMXII, on 19 aprilie 2014 - 09:26, said:

Cu alte cuvinte, e un tantalau, dar te-a prins pe tine de fraier care sari sa-i instalezi sistemul de operare de cate ori are el chef.
Da-i cu tifla si asa o sa se invete minte, altfel...nu prea cred.

Poate-si ia bataie cand o sa ii zica ca n-are timp.

#30
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Ma bag si eu aici sa intreb daca exista vreun program care sa impiedice instalarea de adware. Am cateva persoane care m-am saturat sa le scot mereu mizeria care o instaleaza si le-am explicat ce si cum dar degeaba.

#31
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013

 dorurad, on 19 aprilie 2014 - 09:29, said:


Poate-si ia bataie cand o sa ii zica ca n-are timp.
E posibil,că e fan Salam. Cine ştie, poate o să îşi aducă aminte de celebrul citat :"Pumnii mei minte nu are" sau "Să moară duşmanii mei"

 PlasticBoy18, on 19 aprilie 2014 - 09:34, said:

Ma bag si eu aici sa intreb daca exista vreun program care sa impiedice instalarea de adware. Am cateva persoane care m-am saturat sa le scot mereu mizeria care o instaleaza si le-am explicat ce si cum dar degeaba.
Prietene, chiar dacă nu e un topic dedicat, te ajut, se numeşte WinPatrol.

#32
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Ii faci windowsul, Ii pui pe un cd
Puppy linux si-i zici ca din mom ala te mai vede odata pe luna. Cand nu mai merge sa folosească cd-ul cu Puppy.

#33
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013

 undercoverbrother, on 19 aprilie 2014 - 09:40, said:

Ii faci windowsul, Ii pui pe un cd
Puppy linux si-i zici ca din mom ala te mai vede odata pe luna. Cand nu mai merge sa folosească cd-ul cu Puppy.
Idee excelentă ! Asta o şi fac.

#34
egyptr

egyptr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 12.09.2013
Pramatia aia merita doar o mama de bataie. Te duci pentru ultima data, constati dauna, aplici corectia si il lasi cu windoz stricat.

Edited by egyptr, 19 April 2014 - 09:58.


#35
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Domnu @inițiator, câți 14 ani ziceați că aveți?!

Ai greșit forumul puștiulică sau mă rog, cel puțin aria. Aria psihologie e un pic ”mai la vale”. Postează acolo căci băieții de aici nu te pot ajuta.

#36
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Windows steadystate.Are toate limitarile de care ai tu nevoie,se integreaza perfect cu Windows Xp,este oferit de MS si e GRATUIT.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate