Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Ce faceți daca intra rușii peste noi.?.... va jertfiti pentru tara (guvern)sau fugiti

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#37
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Daca vin rusii trebuie sa fim atenti la ceasuri, se stie "pohta" lor de la vizita trecuta, cand soldatii armatei rosii umblau cu cate 4-5 ceasuri la mana, iar femeile-ostas, cu cate 2-3 sutiene pe deasupra uniformei.
Toate astea fiind cadouri de la romani, care se simteau brusc cuprinsi de generozitate cand ii gadila teava pistolului in coaste...

Edited by Mocebon, 15 April 2014 - 20:31.


#38
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu vad nici un motiv pt care-as lupta.  Pana ajunge ordinul de incorporare la mine, am timp s-o sterg.

#39
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Eu sant mai de de...mult si am prins vremerile lui Gh.Gh. Dej cele de sub ,,jugul'' rusesc.Pe atunci un muncitor castiga in medie 6-700 lei.Daca era familist mai primea si cartela pentru haine si hrana,Curentul era 11 lei pe luna fara contor,Cu 100 lei plateai tot cosul intregii familii pe o luna,cu 10 lei primeai un abonament la cantina pe o luna unde aveai felul 1 si painea la discretie,un functionar primea salar mult mai mic decat un muncitor,iar in ministere se umbla in bufoaica si bocanci,cel care delapida statul cu mai mult de 10 000 lei era impuscat,Este f. adevarat ca nu existau drepturi democratice,proprietarii de case cu mai multe camere erau obligati sa le inchirieze.Chiria era 6 lei pe luna.Taranii o duceau f. greu pentru ca daca isi strangeau o avere erau considerati in general chiaburi,dar asa au fost si tot asa au ramas si acum rusii;nu le place capitalismul de nici o culoare,ei nu pot intelege si accepta drepturile democratice,dar in dictatura (si in special cea a lui Stalin) oamenii de rand,muncitorii,traiau mai decent decat astazi,si asta pentru ca doar munca fizica era cea mai bine rasplatita,in schimb intelectualii erau neindreptatiti si socotiti dusmanii de clasa.Dupa parerea mea Rusii conduceau in acele vremuri tara si teritoriile ocupate in stil ..haiducesc,si nici astazi nu cred ca fac altfel,de aceiia toti rusofonii (dar nu numai) vor in dictatura lui Puţilă..(Părerea mea personala).

#40
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Nu se poate sa ne imprietenim cu rusii? :)

#41
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012

 Barboso, on 15 aprilie 2014 - 20:30, said:

Nu vad nici un motiv pt care-as lupta.  Pana ajunge ordinul de incorporare la mine, am timp s-o sterg.

Cam greu , pana sa iti trimita ordinul , se inchid granitele , nu paraseste nimeni tara fara aprobarea speciala a ministerului apararii , daca esti la ,,varsta militara'' adio sters din tara , bocancii , ranita automatul si directia front , daca nu ... ai optiunea curtii martiale si plutonului de executie , sau a batalioanelor penale in cel mai bun caz .

Bine , daca pe taicatu il cheama Tiriac , Cocos , Becali , Hrebenciuc etc. , nu iti faci probleme , stai linistit si acasa , derogare de la serviciul militar si ala esti , faci frontul la Bamboo .

#42
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,976
  • Înscris: 06.01.2006

 Shahara, on 15 aprilie 2014 - 20:33, said:

Nu se poate sa ne imprietenim cu rusii?
cam greu
mie imi place berea, lor le place vodka
dar pana la urma ne intelegem noi cumva, alcool sa fie
important e sa scapam de basescu si de basisti

 Barboso, on 15 aprilie 2014 - 20:30, said:

Nu vad nici un motiv pt care-as lupta.  Pana ajunge ordinul de incorporare la mine, am timp s-o sterg.
eu o sa ma sterg la fund cu ordinul de incorporare, eu nu am facut armata pt. ca am fost la studii pana cand s-a terminat cu armata obligatorie asa ca nu ma pot incorpora si ma doare fix in fund de tara lui basescu
s-o ia rusii ca oricum numai a poporului nostru nu e

Edited by Kroghy, 15 April 2014 - 20:42.


#43
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-La ora actuala un razboi mondial nu mai poate fi declansat,si asta pentru ca ...
,, LUMEA INTREAGA ESTE UN TEATRU SI TOT CE SE INTAMPLA IN EA ESTE REGIZAT DE LA CENTRU SA SE INTAMPLE’’...

Edited by Arayan, 15 April 2014 - 20:46.


#44
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Un razbel ar pica tocmai bine, le-am mai lua ungurilor o parte din tara (ii lasam doar cu Budapesta si 2-3 sate), ne-am lua Cadrilaterul "inapoi", plus ca i-am aduce si pe fratii nostri din Basarabia in sanul tarii mama - cu sau fara voia lor.
Avem experienta la "imparteala".

#45
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

 Mocebon, on 15 aprilie 2014 - 20:47, said:

Un razbel ar pica tocmai bine, le-am mai lua ungurilor o parte din tara (ii lasam doar cu Budapesta si 2-3 sate), ne-am lua Cadrilaterul "inapoi", plus ca i-am aduce si pe fratii nostri din Basarabia in sanul tarii mama - cu sau fara voia lor.
Avem experienta la "imparteala".

-Numai sa nu-ti fuga si celalti,,provinciali'' adica ardelenii,banatenii,moldovenii,oltenii,etc,sa-si scuipe in san si sa-i lase pe mitici cu buza umflata,ca sa se comande singuri unul pe altul ca de muncit nu prea reusesc....

Edited by Arayan, 15 April 2014 - 21:00.


#46
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Eu astept rusoaicele ca pe rusi i  cinstesc cu palinca de la mama ei.

#47
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
@trasnitul28 nu neg ce spui. gazul se poate lua din alte parti. Iran a anuntat ca vrea sa dea gaz in europa, cica fara sa faca concurenta rusiei si se roaga de Germania sa-si duca iar fabricile de asamblat masini la ei.

Cred ca mai nou se ocupa teritorile cu boicotul si prostirea oamenilor si autodeterminarea regiunilor.
Peste Romania nu vin rusii, nu au cum si nici de ce, daca vor veni va fi cu acordul SUA si UK, ca in '45 si vor institui un regim marioneta.

Eu ii inteleg perfect acum. Daca Ucraina ar fi in NATO, iar NATO ar veni deja la o aruncatura de piatra langa Moscova e grav pt rusi. Se face un spionaj dinala cu suprimarea tuturor electronicelor sau direct un atac fulger ( chiar nuclear) si cine mai raspunde nuclear apoi de la rusi? Vreo cazarma din Siberia?

In SUA e altfel ca au mai multe orase mari plus baze prin toata lumea.

 Mocebon, on 15 aprilie 2014 - 20:27, said:

Daca vin rusii trebuie sa fim atenti la ceasuri, se stie "pohta" lor de la vizita trecuta, cand soldatii armatei rosii umblau cu cate 4-5 ceasuri la mana, iar femeile-ostas, cu cate 2-3 sutiene pe deasupra uniformei.

acuma vor telefoane si laptopuri

Or fi evoluat

Dar din viziunea rusiei, eu cred ca trebuie sa fi putin idiot sau sa nu intelegi riscurile ca politician ucrainean sa spui ca vrei in NATO si sa nu intelegi ca, colosul vecin te vrea zona tampon cel mult. E ca si cum Mexic ar declara ca vrea in Uniunea Rusia-Belarus sau vrea in CSI.

Ca vecin mic al unei mari puteri nu poti fi cu adversarul
Acum rusii mai vor doar o zona tampon de cateva sute de km la harcov si Donetsk acolo ca au priceput ca Kievul si vestul l-au pierdut
Si Romania a fost zona tampon pt rusi in vremea comunista

Edited by adelina16, 15 April 2014 - 21:08.


#48
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,500
  • Înscris: 19.04.2009
Fug in Ungaria...Sau astept sa vina Ungaria in Ardeal!

#49
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

 Arayan, on 15 aprilie 2014 - 20:55, said:

-Numai sa nu-ti fuga si celalti,,provinciali'' adica ardelenii,banatenii,moldovenii,oltenii,etc,si sa-i lase pe mitici cu buza umflata,ca sa se comande singuri unul pe altul ca de muncit nu prea vor....

Unde sa fuga? pe Luna?
Dar ce sa zic, ai si tu dreptate... Doamne fereste sa fuga moldovenii, ca astia sunt harnici tare, se duce economia de rapa fara ei...
In ceea ce-i priveste pe ardeleni, chiar nu mi-e frica, astia-s o leaca mai iuti ca melcul... numai pana se gandesc si se hotarasc ce sa faca mai trece un secol.

#50
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012

 Kroghy, on 15 aprilie 2014 - 20:39, said:

eu o sa ma sterg la fund cu ordinul de incorporare, eu nu am facut armata pt. ca am fost la studii pana cand s-a terminat cu armata obligatorie asa ca nu ma pot incorpora si ma doare fix in fund de tara lui basescu

Gresit , sa va iasa din cap prostia asta cu ... ,,eu nu am facut armata , asa ca nu ma pot incorpora '' , nu este nevoie sa fi facut armata , in caz de ceva esti INCORPORAT fara discutie  , 2 saptamani de instructie si ala esti , militar cu acte , studiile te pot ajuta eventual sa fii repartizat la anumite arme .

Cu ordinul o sa te stergi la fund in celula inchisorii militare/batalionului penal , in cel mai bun caz .

#51
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 09.08.2006

 Spetnaz, on 15 aprilie 2014 - 21:04, said:

Gresit , sa va iasa din cap prostia asta cu ... ,,eu nu am facut armata , asa ca nu ma pot incorpora '' , nu este nevoie sa fi facut armata , in caz de ceva esti INCORPORAT fara discutie  , 2 saptamani de instructie si ala esti , militar cu acte , studiile te pot ajuta eventual sa fii repartizat la anumite arme .

Cu ordinul o sa te stergi la fund in celula inchisorii militare/batalionului penal , in cel mai bun caz .

Pana imi aduc ei ordinu` acasa, am si tulit-o spre Australia :)))

#52
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,976
  • Înscris: 06.01.2006
si ce fac? o sa aresteze jumate de populatie? ca pe aici pe unde locuiesc eu in moldova nu are nimeni chef sa lupte pt. tara lui basescu
sau poate o punem de o independenta si ne alipim Rusiei, ce zici de asta? si dupa aia dam o mana de ajutor armatei de eliberare sa mutam capitala de la Bucuresti undeva mai spre nordul moldovei sa scapam de basescu si restul coruptilor de la Bucuresti
de exemplu Ruginoasa unde este palatul lui Cuza ar fi numai buna de capitala pt. noua Romanie

Edited by Kroghy, 15 April 2014 - 21:10.


#53
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012

 ovidiu21, on 15 aprilie 2014 - 21:07, said:

Pana imi aduc ei ordinu` acasa, am si tulit-o spre Australia Posted Image))

Doar daca ai cetatenia statului respectiv si te afli pe teritoriul romaniei in baza pasaportului statului repectiv , daca o ai si pe aia romana , si ai intrat in Romania folosind pasaportul romanesc ... guess what ? Posted Image))

#54
Manjo

Manjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 14.09.2011
Voi face exact ce a facut si marele poet Vladimir Mayakovski inainte de a se sinucide , voi striga din toti rarunchii ,,ne strelite tavarisciiiiiii ! ,,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate