Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Ce faceți daca intra rușii peste noi.?.... va jertfiti pentru tara (guvern)sau fugiti

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#19
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012
Cum adica ce facem ? , luptam cu arma in mana , ne aparam tara si nevoile si neamul ... sau cum era aia ... Posted Image

#20
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013
Daca ne invadeaza astia o sa murim de ras.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o_JYgrzXIwA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Armata este cea care vegheaza, se jertfeste si apara hotarele tarii.
Daca in timp de razboi nu o face si o fac eu civil nu se naste o alta intrebare?
- De ce militarii au salarii enorme o viata de om?
- De ce militarii au pensii atat de mari ?

Pentru ca toata viata lor s-au pregatit si sunt gata de sacrificiul suprem.
De asta...

#22
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Ce sa fac....... Imi vad de treaba ca si pana acum.

#23
trasnitul28

trasnitul28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 28.09.2012
Pe cat pariem ca daca pe rusi ii apuca boalele, in 2 saptamani is la Viena, si il scufunda si pe Donald Duck si Fregata lu' Franta?

#24
pauli-marco

pauli-marco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2013

 DjMx, on 15 aprilie 2014 - 19:37, said:

Si de ce s-ar obosi rusii sa vina peste noi ?
....pai nu stii cum sunt rușii ca sa se afle in treaba sa ne ia aurul cea mai ramas ca tezaurul românesc ce este la Moscova nu le-a ajuns si să-l puie pe Iliescu presedinte

#25
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,976
  • Înscris: 06.01.2006
daca intra rusii eu o sa ma bucur ca scapam de basescu
ca bugetar o sa ma descurc strasnic si sub fusta mamei rusia

 Tiby84, on 15 aprilie 2014 - 19:50, said:

Daca ne invadeaza astia o sa murim de ras.
vezi ca intai trimit pe baiestii astia din poza de mai jos, dupa aia vedem noi cine mai moare de ras
[ http://www.kgb-militaryschool.com/site/img_uploads/spetsnaz/b0113.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Kroghy, 15 April 2014 - 20:05.


#26
trasnitul28

trasnitul28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 28.09.2012

 Spetnaz, on 15 aprilie 2014 - 19:47, said:

Cum adica ce facem ? , luptam cu arma in mana , ne aparam tara si nevoile si neamul ... sau cum era aia ... Posted Image
Romania cu Carpatii si AK-47 din 70', rusii cu bombardelele nucleare. Nu mai e razboiul cum il sti tu, ala din 42, acum au evoluat baietii.

#27
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 09.08.2006
Emigrez, aia fac!

#28
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013

 trasnitul28, on 15 aprilie 2014 - 19:58, said:

Pe cat pariem ca daca pe rusi ii apuca boalele, in 2 saptamani is la Viena, si il scufunda si pe Donald Duck si Fregata lu' Franta?
nu i-as subestima, dar ei au ramas in anii 80 cu tehnica. Doar arma atomica o au si cat de veche ar fi tot atomica e.

Deaia s-au si certat ca "de ce s-a desfintat URSS". Ei stiu ca-s slabi. In 20 de ani nu au fost capabili nici ei a si noi sa faca un capitalism functional decat o mafie ciudata.

Eu presimt ca asa cum acum 200 ani napoleon a incercat s-o ocupe, acum 100 de ani Hitler, azi iarasi cineva doreste. Ucraina e intr-un fel ocupata deja, deaia e balamuc. Din Ucraina pana la Moscova mai arunci o piatra. Daca ocupi moscova ai ocupat tot, in rest e ca o tiganie la cum se traieste si acolo

Arma atomica si resursele naturale e tot ce mai au.
Si acu doar China sau japonia sau Europa daca ar incerca s-o ocupe cu greu ar rezista rusii si cu un efort colosal ar putea incheia abia un armistitiu. De SUA nu mai zic ca ar putea ocupa Rusia intr-o saptamana.

Edited by adelina16, 15 April 2014 - 20:10.


#29
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010
Stau si beau o votca cu ei!Posted Image

#30
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,637
  • Înscris: 16.08.2010

 mandrku, on 15 aprilie 2014 - 19:54, said:

Armata este cea care vegheaza, se jertfeste si apara hotarele tarii. (auu, vai)
Daca in timp de razboi nu o face si o fac eu civil nu se naste o alta intrebare?
- De ce militarii au salarii enorme o viata de om? (nu stiu, de ce oare?)
- De ce militarii au pensii atat de mari ? (pentru ca suntem noi civilii prosti?)
- De ce militarii ies la pensie la 45 de ani? (si altii...)

Pentru ca toata viata lor s-au pregatit si sunt gata de sacrificiul suprem. (aicea gata, am ramas fara replica)
De asta...

Scuze, nu m-am putut abtine...


le: Nu trebuie , totusi, sa uitam ca armata care ESTE nu mai este armata care ERA

Si, DA am un dinte impotriva alora care scot la pensie la 45 de ani categorii intregi de alesi (care produc doar matreata) si mai apoi se vaita ca nu sunt bani de pensii

Edited by FreeThinker, 15 April 2014 - 20:19.


#31
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

 Kroghy, on 15 aprilie 2014 - 19:59, said:

daca intra rusii eu o sa ma bucur ca scapam de basescu
ca bugetar o sa ma descurc strasnic si sub fusta mamei rusia


vezi ca intai trimit pe baiestii astia din poza de mai jos, dupa aia vedem noi cine mai moare de ras
[ http://www.kgb-militaryschool.com/site/img_uploads/spetsnaz/b0113.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu stau linistit.
Insa daca vin baietii astia, tu ai sa ajungi sub mama rusie ca baietii astia:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AHh6N0dMKtU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
tflorin40

tflorin40

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 22.10.2007
Scade cumva pretul la benzina ?

#33
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012

 adelina16, on 15 aprilie 2014 - 20:03, said:

ar putea ocupa Rusia intr-o saptamana.


Stii tu ceva de o saptamana da nu stii bine , e ca la radio erevan , nu au fost ocupati , au ocupat .

[ http://s22.postimg.org/yl48wu3ip/Casa_poporului.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
trasnitul28

trasnitul28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 28.09.2012

 adelina16, on 15 aprilie 2014 - 20:03, said:

nu i-as subestima, dar ei au ramas in anii 80 cu tehnica. Doar arma atomica o au si cat de veche ar fi tot atomica e.

Deaia s-au si certat ca "de ce s-a desfintat URSS". Ei stiu ca-s slabi. In 20 de ani nu au fost capabili nici ei a si noi sa faca un capitalism functional decat o mafie ciudata.

Eu presimt ca asa cum acum 200 ani napoleon a incercat s-o ocupe, acum 100 de ani Hitler, azi iarasi cineva doreste. Ucraina e intr-un fel ocupata deja, deaia e balamuc.

Arma atomica si resursele naturale e tot ce mai au.
Si acu doar China sau japonia sau Europa daca ar incerca s-o ocupe cu greu ar rezista rusii si cu un efort colosal ar putea incheia abia un armistitiu. De SUA nu mai zic ca ar putea ocupa Rusia intr-o saptamana.
Te inseli, insa rau de tot. Repet, razboiul nu se mai duce ca pe vremuri. Atomica e atomica si-n fundu' gol. Pai daca se baga americanii sa atace rusi, crezi ca astia nu riposteaza cu bombardeaua? Tu gandestete ca inca mai au submarine functionale si nave de razboi. Sunt ei mai taranoi insa au si materiale noi, putine, insa au. Si legat de Europa. Pai ia gandestete, de la cine vine marea parte din gazul de export pentru Europa? Aha, de la rusi. Ce face Europa daca rusi inchide robinetu'? Ingheata. Rusii au si anuntat, la fel ca si dusmani lor americanii, ca daca cineva va ataca (atac serios nu juma' de avion de parasutisti) folosesc imediat nucleara. Si sa ne mai gandim la o chestie. Nuclearele actuale sunt de 200 de ori mai puternice ca cele din 45', rusii pot cu o singura racheta sa distruga un oras de marimea New York. Submarinele rusesti au raza spre California fara sa iasa din port. Stiu ca par putin atras de rusi, insa ei au avantajul ca au forta de munca mai multa ca la americani in domeniul militar si, desi nu au performante de top, sunt destui de buni. Americanii se lauda mai mult de cat fac. Adica SU-50 si Mig-35 le cam fasaie la americani F-16, F-18 si chiar si F-22, iar la europeni nu mai avem ce discuta, inafara de EuroFighter nu mai ai nimic serios, care si pe ala il doboara. Ei un niste mici dezavantaje datorita faptului ca au un singur port-avion daca imi amintesc, care este si nava amiral a flotei ruse.

#35
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

Quote

Ce faceți daca intra rușii peste noi.?.... va jertfiti pentru tara (guvern)sau fugiti

ma urc in primul avion catre Uncle Sam Posted Image

Edited by Bucifon, 15 April 2014 - 20:22.


#36
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012

 Bucifon, on 15 aprilie 2014 - 20:21, said:

ma urc in primul avion catre Uncle Sam Posted Image

Vezi in ce oras te duci . Posted Image

RT-2UTTKh - Armageddon

[ http://s9.postimg.org/u77aop9lr/Armageddon.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate