Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Capoira in Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Stie cineva unde se face copira in Iasi cu un instructor care are atestat(preferabil din afara) ? Am cautat mai peste tot, in afara de cursuri de breakdance nimic.

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cauta capoeira si poate gasesti

#3
caty

caty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.10.2005
Stiu de o trupa  de capoeira de la noi din Iasi care a aparut si la Teo si au dansat la premiile Mtv alaturi de Simplu... din pacate nu-mi aduc aminte cum se numeste...  ;)

#4
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Am cautat pe goole tot ce am gasit o fost un post pe un alt forum.

#5
sorin7486

sorin7486

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.08.2005
Dar in timisoara stie cineva ???

Edited by sorin7486, 04 March 2006 - 19:50.


#6
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
bai nu va suparati pe mine dar ati inebunit cu totii!!! al dracu sport asta de ati dechis topic pe arena !!!! de cresterea viermilor de matase nu va intreseaza? masturbarea la curcani nu este o problema pentru voi? al dracu subiect de sport!!!!! chiar olimpic!!!! a ajuns arena un loc unde  fiecare poate dechide orice topic!! de generalitati ati auzit??????in curand o sa  deschideti topicuri despre importnta lnb-urilor si al satelitilor in dezvoltarea fatului!!!!!!  :confuzzled:  :confuzzled:  :confuzzled:

Edited by newrazvan, 04 March 2006 - 22:02.


#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
care e problema ta? :o ar trebui sa se discute numa despre cacatu ala de sport numit fotbal, in care 20 de handicapati isi rup picioarele pentru o besica si alte citeva mii ii injura din tribune? :puke:

#8
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
si cu asta ai aratat ca viitorul e sumbru pentru arena ... cu tine moderator ...
capoeira e un sport, ca oricare altul ... nici superior, nici inferior ...

#9
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003

View PostMosotti, on Mar 4 2006, 22:19, said:

care e problema ta? :o ar trebui sa se discute numa despre cacatu ala de sport numit fotbal, in care 20 de handicapati isi rup picioarele pentru o besica si alte citeva mii ii injura din tribune? :puke:



nu vreau sa spun ca mirosi la fel ca comentariul tau,cel putin maro!!!!!cacatul ala de sport se numeste fotbal,afara de faptul ca nu se joaca in 20 dar tu esti obisnuit sa iti dai cu parrerea, ca ce dumnezeu? esti moderator si treb sa le sti pe toate, este cel mai indragit sport de echipa de pe planeta asa ca, please be quit!!!!te rog nu incerca sa semeni cu burvi ca nu o sa reusesti niciodata!!!!!!alta cultura, alta prestanta!!!!!

pt sobolan :eu nu am vrut sa fiu niciodata moderator pe arena!!!!!! am un singur off ,daca tu imi spui ca capoira este sport esti tare si eu o sa dau beri.....multe beri!!!!!

#10
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Cata ura pe unii  :puke:

Nu stiu daca mai are importanta dar din cate imi amintesc acum 1 an si jumatate parca se facea intr-o sala din Facultatea de Sport de la Univ. A. I. Cuza.

Spor la invinetire

#11
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
capoeira (nu ma intereseaza subiectul, dar ...) e o arta martiala camuflata in dans ... pentru ca orice forma de lupta era ilegala in brazilia <_<
asa ca, ori dans, ori arta martiala ... e sport

#12
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003

View Postshobi, on Mar 4 2006, 22:44, said:

capoeira (nu ma intereseaza subiectul, dar ...) e o arta martiala camuflata in dans ... pentru ca orice forma de lupta era ilegala in brazilia <_<
asa ca, ori dans, ori arta martiala ... e sport

si esti de acord ca fotbalul este un''cacat'', ca asa vrea mosotti si capoira este sport???????


Quote

si cu asta ai aratat ca viitorul e sumbru pentru arena ... cu tine moderator ...


desi nu  a existat niciodata vreo opinie de a mea cum ca as vrea sa fiu moderator ,fi sigur!!!!! imediat as muta sau as sterge asa  frumoase posturi!!!!

Edited by newrazvan, 04 March 2006 - 23:04.


#13
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,699
  • Înscris: 13.10.2003

View Postshobi, on Mar 4 2006, 22:44, said:

capoeira (nu ma intereseaza subiectul, dar ...) e o arta martiala camuflata in dans ... pentru ca orice forma de lupta era ilegala in brazilia <_<
asa ca, ori dans, ori arta martiala ... e sport

  Asa este . Se pare ca te-ai ales cu multe beri de la newrazvan !  :D  Felicitari !  :cheers:

newrazvan , stiu ca ai o stima deosebita pentru defunctul burvi  :cursing:  ( te-am observat si pe SP si pe GSP ) , nu este nevoie sa amintesti peste tot de el , mai bine sa uitam...

Am avut pe vremuri o disputa cu Mossoti pe tema ,, Fotbalul-sport idiot ? '' , nu mai gasesc linkul , a trecut timpul , am mai imbatranit , suntem mai intelepti dar probabil ca in privinta asta parerile difera . Nici o problema , fiecare cu parerea lui  . Faptul ca un meci de fotbal pentru unii este o placere iar pentru altii un chin face parte din farmecul vietii , ca sa citez un mare rapidist ( daca tin bine minte newrazvan este rapidist  :)  ) .
Suntem pe un frum de discutii , deci discutam...

Si ca sa fiu totusi putin on-topic , pun o poza cu o scena de antrenament , poate-mi da shobi si mie o bere daca primeste atatea... :coolspeak:

Attached Files


Edited by radumiki, 04 March 2006 - 23:12.


#14
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
:roflmao:
mersi miki :cheers:
chestiile alea sunt din fascinanta mea memorie ... am vazut io la discovery mai demult :P anyway ...

@newrazvan: fotbalul, in esenta, ca orice sport ... e placut ochiului, altfel nu l-ar mai practica nimeni ... dar circ-ul care il invaluie(atat la noi cat si in alte parti) ma face sa :puke:

#15
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
soricele da-mi un pm cu adesa ta sa-ti trimit o lada de bere :D promisiunile trebuiesc onorate!!!![ http://www.planetsmilies.com/smilies/happy/happy0180.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
neh, doneaza la o casa de batrani ... sunt bun azi :roflmao:

in alta ordine de idei, ar trebui sa va ganditi serios la aria asta, voi userii ...
uitati-va la aria de muzica, nu e cine stie ce, dar e mai bine ca inainte ... pt ca noi (userii) am schimbat-o :)

#17
Leu_Capoeira

Leu_Capoeira

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.05.2006
Capoeira in Romania se practica in Resita.Am practicat 5 ani Capoeira in grupul AltoAstral din Portugalia cu Contra Maestrul Marco Antonio.Si 2 poze de la o demonstratie cu muzica de capo live

Attached Files

  • Attached File  m_69.jpg   13.4K   77 downloads
  • Attached File  70.jpg   39.3K   56 downloads

Edited by Leu_Capoeira, 25 May 2006 - 12:33.


#18
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Si asta pana la urma e bataie sau dans?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate