Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

Windows XP Volume License
 Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 

Alcatel OneTouch Pop C7

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
944 răspunsuri în acest subiect

#55
iDrix

iDrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 80
  • Înscris: 29.11.2011
Aveam un voucher si trebuia sa prelungesc contractul cu inca 2 ani si am cumparat si eu de la vdf in week-end acest telefon. Din mana am platit 380 Ron doar. Sper sa imi ajunga astazi sau maine prin Fan Curier si revin cu un comentariu daca primesc varianta cu 521Mb sau 1Gb ram. Sper sa primesc de 1Gb sau voi fi dezamagit. Legat de culori mi-au zis ca au doar negru-albastrui, eu as fi preferat alb.
Pt. cine a facut root, se merita? Se misca mai bine?

#56
only4mobile

only4mobile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 81
  • Înscris: 22.12.2011

View PostiDrix, on 24 martie 2014 - 08:00, said:

Aveam un voucher si trebuia sa prelungesc contractul cu inca 2 ani si am cumparat si eu de la vdf in week-end acest telefon. Din mana am platit 380 Ron doar. Sper sa imi ajunga astazi sau maine prin Fan Curier si revin cu un comentariu daca primesc varianta cu 521Mb sau 1Gb ram. Sper sa primesc de 1Gb sau voi fi dezamagit. Legat de culori mi-au zis ca au doar negru-albastrui, eu as fi preferat alb.
Pt. cine a facut root, se merita? Se misca mai bine?

Telefonul este super, nu ai ce regreta ca l-ai achiziționat. Singura problema după cum am mai spus ar fi display-ul, care nu se poate spune ca "strălucește". După root ai avantajul ca poți șterge o grămadă de aplicații preinstalate (nefolositoare din punctul meu de vedere) ,astfel curățând memoria interna și bineînțeles ram-ul de aplicațiile ce rulează în fundal . Deci de aici poți deduce ca va merge mai bine după root. Pentru o schimbare totala de look ,poți reduce densitatea dpi la 200 și instala Go Launcher Ex, care este bestial.

#57
iDrix

iDrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 80
  • Înscris: 29.11.2011
Ms de raspuns only4mobile, speram sa ajunga azi telul, dar se pare ca azi pe la 4 de abia l-au expediat si maine sper sa ajunga. Only4mobile, daca tot ai precizat de reducerea densitatii, poti elabora putin te rog, momentan la ce dpi este si ce beneficii sunt la 200dpi, o sa ma documentez astazi despre Go Launcher Ex, chiar nu stiam, am vazut cateva imagini pe google si arata super, urmeaza sa ma uit pe youtube sa si vad in actiune, de asemenea ce aplicatii recomanzi pentru antivirus, ce teme, ce keyboard este mai lejer de folosit, m-ar interesa ceva gen old school nu Qwerty, sa semene cu vechiul stil de tastare, mi se pare ca sunt mai rapid si am degetele mai mari, greu reusesc sa apas pe tastele mici. De asemenea ce apps pt. cleaning cache, inchidere aplicatii de fundal cunosti? Vedeam intr-un clip un baiat care dadea un swipe si curata toate apps nefolositoare din bg. Multumesc!

#58
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
Sa il stapanesti sanatos.
Dar de ce ai mai dat atatia bani la reinnoire? Eu nu am dat nimic, am avut si 50 euro puncte fidelitate (5400) si am beneficiat si de dublul punctelor la prelungire (sunt client gold) plus reducerea lor la prelungire. Dar de ce ai facit online si nu ai fost la o reorezentanta? Il luai pe loc.
Apropo, huse nu se gasesc nicaieri, sunt pe tot felul de site-uri cu poze si cand suni ti se raspunde sec: telwfonul este model nou si inca nu au venit de la producator, la care eu le spun; de ce nu afisti precomanda? Ei isi cer scuze. La oaushop parca, unde este un link in pg2, aduc dupa 5 aprilie (am facut comanda pe site cu plata curier 18 sa vina a doua zi, ma suna tipul si spune, nu avem, va trimitem dupa 5 aprilie. Bineinteles i-am spus sa anuleze comanda caci ei voiau sa o lase activa, dar eu am platit 8 lei in plus pt urgenta si nu vreau sa pierd bani aiurea. Am spus sa ma sune cand aduc si fac din nou comanda.)
Go launcher ex sau prime cum ii mai spune e bun, dar are foarte multe subaplicatii care trebuie sa le descarci, si ce faci? In loc sa fci telefonul fiabil il incarci prea mult. Yandex shell este bun, cu scurtaturi la comenzile uzuale. App cache cleaner il configurezi, lucreaza in background si la cat timp il setezi iti curata cache-ul. Antivirus are preinstalat AVG antivirus, dar cam mananca resurse, dr.web pare a fi ok. O tastatura buna si customizabila ar fi swift key sau thumb keyboard, parerea mea sa iei varintele cu plata. Eu am thumb keyboard, costa 8 lei acum (eu am dat vreo 16 anul trecut) si o folosesc si pe 2 tablete si 3 telefoane. Are layout de la telefon pana la tableta de 10 inch.
Clipul pe care l-ai vazut probabil era un custom rom gen MIUI, eu am pe un telefon asa. Dar si clean master face asta.
Root e necesar deorece are niste aplicatii inutile care nu se pot dezinstala, eu momentan am dezinstalt actualizarile lor, oprit fortat si dezactivat. Azi cred ca fac root, metoda este cu o pagina in urma. Succes cu telefonul.

#59
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
LE. Telefonul are 1G RAM, asa e oferta la vodafone chiar daca scrie pe site 512.

#60
iDrix

iDrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 80
  • Înscris: 29.11.2011
Multumesc, da m-au cam secat de bani, si eu sunt client gold dar aveam decat 4 euro puncte. Nu am reprezentanta prin apropiere si nu am timp sa alerg prin alte orase din pacate, l-am luat de la ei de pe site direct. Sper sa imi vina astazi.

Am vazut pe okazii niste huse dar nu imi plac, ma gandeam sa comand un screen protector ieftin de pe okazii de la alphastar.

Da, mi-am amintit ca baiatul avea custom rom acum, o sa ma interesez de aplicatiile mai sus. Ma uitam momentan la un launcher misto, Next Launcher 3D, e tot in genul de papa resurse multe?

Voi face si eu root dar cred ca mai astept o luna/doua sa nu se buseasca telul si sa am nevoie de garantie, am bulit de curand un zte blade si acum am prins frica. :))
App am vazut pe siteul alcatel ca au Mobile Upgrade(la support):
http://www.alcatelon...uch_pop_c7.html

    Mobile Upgrade S 4.0.6
    Upgrade your mobile phone software
    Introduce:
    One Touch Upgrade is a tool that helps you update your Alcatel mobile phone software with your personal computer.
    Operation System: Windows 2000 / XP / 2003 / Vista /Win 7

L-a incercat cineva? E posibil sa avem KitKat pe Alcatel C7? Sau in curand?

#61
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
Putine resurse foloseste apex, nova iti pune aplicatiile pe categorii,  next launcher 3d parca nu prea mi-a placut.
4.4 nu cred ca vom vedea curand pe telefon de la ai, si nici de pe xda atata timp cat nu pun codul sursa la bataie (kernel).

Folii am vazut la 10 lei si merita sa iei pentru ca pe tel nu este si nici pachet. Curios, caci am mai luat telefoane si aveau folie.

Au suport dar nici o ctualizare pt tel Posted Image, gen kies la samsung

Editat de nick5roo, 25 martie 2014 - 08:11.


#62
iDrix

iDrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 80
  • Înscris: 29.11.2011
Tocmai ce am primit sms de la Fan Curier, in 4-5 ore o sa il am. O sa incerc Nova sigur.
Wow, deci o sa ramanem pe 4.2.2 luni intregi? :( Pacat.

#63
iDrix

iDrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 80
  • Înscris: 29.11.2011
Inca ceva, scuze de double post, incarcasem acum un an pe panoramio poze din zona mea pentru a aparea pe Google Maps si acum 2 luni a venit un vecin de vis-a-vis cu o tableta MemoPad, nu mai imi amintesc ce versiune de android avea, s-a conectat la routerul meu sa isi descarce niste apps si cum s-a conectat la net i-a aparut pe home screen pozele din zona facute de mine, se speriase si el ca nu isi amintea ca le facuse dar le-am recunoscut ca veneau de pe panoramio, cunoaste cineva ce app avea sa arate pe home pozele din apropiere? Daca nu o sa il intreb zilele astea...

#64
bas

bas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 28
  • Înscris: 01.04.2005
Aoleo 380 Ron la prelungire !!!! Vodafone nu se dezminte , au niste 'oferte' pentru clientii loiali de-ti vine sa-ti bati copii cu basca uda.
Eu iti recomand Nova Launcher , are foarte multe optiuni de customizare si nici nu e asa scump launcherul , cred ca pana in 15 Ron din market. Bun e si Apex insa eu personal folosesc pe o chinezarie de tableta Nova si sunt foarte multumit de el.

#65
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
Depinde de ce abonament a avut si cum a negociat, el a facut online, eu am fost la reprezentant. Nu am platit nimic.

#66
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
@nick5roo, eu azi in jurul orei 8 am comandat, pt POP C7, o husa din piele tip portofel si o folie fata de pe oau.ro. Am vrut folie fata/spate, dar au zis ca urmeaza sa aduca. M-au sunat sa confirm comanda si au zis ca maine ajunge.

Editat de MembruAnonim, 25 martie 2014 - 16:26.


#67
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
Stiu de cea portofel, mi-au spus ca o au, dar nu ii place sotiei, ea o vrea pe cea visinie cu deschidere verticala. Astept pana dupa 5 aprilie si atinci am sa iau si folie. Merci oricum.

#68
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
Am doua intrebari:
1. Daca faci root nu iti pierzi garantia?
2. Exista riscul ca prin root sa strici softul telefonului?

Editat de MembruAnonim, 25 martie 2014 - 16:52.


#69
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
http://forum.softped...-thine-de-soft/
Nu pierzi daca sti cum sa procedezi. Poti face unroot din superuser.
Nu se strica nimic din soft atata timp cat nu stergi ceva din sistem. Inainte de a face root este indicat sa faci un backup complet al sistemului.
Succes

http://forum.softped...2#entry14713572
Asta este un citat bun. Tipul este chiar senator, am vb in privat cu el :D pentru ca am avut niste contre impreuna pe forumul LG.

#70
proceed

proceed

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 08.04.2009
pana la urma, ma poate lamuri cineva, in oferta vodafone este varianta de 1 GB RAM sau de 512 MB RAM ? am comandat unul la pretul de 140 ron aproximativ cu o reducere de 30 euro si 8 euro pe puncte, deci total ~ 69 euro, ca in oferta de pe site. la ce sa ma astept 1 sau 512

#71
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008
Am scris mai sus, 1G RAM are telefonul si e decodat, cu toate ca pe site scrie 512M.

#72
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
Confirm si eu: 1 GB RAM. Totusi, din ce am citit pe aici, mai in urma, unii au primit varianta de 512 mb RAM.
Telefonul a fost livrat In 24 de ore de cand am facut comanda. La prima vedere pare ok, sunt multumit, se misca foarte bine in aplicatii, nu are lag. Sa vedem cum se va comporta dupa ce va fi mai incarcat. Daca va fi nevoie voi reveni cu un feedback peste cateva zile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate