Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Alcatel OneTouch Pop C7

- - - - -
  • Please log in to reply
944 replies to this topic

#19
only4mobile

only4mobile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.12.2011
Iata si rezultatele Quadrant Standard:

Attached Files



#20
slbucur

slbucur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.03.2014
Merge sa transferi aplicatiile pe cardul MicroSD? Stiu ca la unele versiune de Android nu merge.

#21
only4mobile

only4mobile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.12.2011

View Postonly4mobile, on 06 martie 2014 - 18:54, said:

Iata si rezultatele Quadrant Standard:

Merge perfect ,poti muta orice aplicatie doresti pe SD. Cele preinstalate nu merg mutate decat f. putine, daca nu faci root la tel.

#22
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Comparandu-l cu alte telefoane cu Android,cum ti se pare ca recepteaza semnalul 3G si wi-fi?
   In specificatii se spune ca detine cele doua functii,dar conteaza si cat de bine este conceput harware.

#23
only4mobile

only4mobile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.12.2011

View Postmicutuljhon, on 10 martie 2014 - 15:05, said:

Comparandu-l cu alte telefoane cu Android,cum ti se pare ca recepteaza semnalul 3G si wi-fi?
   In specificatii se spune ca detine cele doua functii,dar conteaza si cat de bine este conceput harware.

Semnal 3g+ si wi-fi excelent .Nu am intampinat dificultati de nici o natura, nici chiar in zonele cu acoperire mai slaba (semnal tel. si 3g+)

#24
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Fain! Multumesc! :)

#25
kiss72

kiss72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.05.2007
Pana la urma are 512MB sau 1GB rami ?   Am vazut ca de azi pe site-ul Vodafone s-a modificat  la specificatii acuma scie 512MB.

#26
only4mobile

only4mobile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.12.2011

View Postkiss72, on 11 martie 2014 - 18:38, said:

Pana la urma are 512MB sau 1GB rami ?   Am vazut ca de azi pe site-ul Vodafone s-a modificat  la specificatii acuma scie 512MB.

Salut ! Modelul comercializat de Vodafone (cel putin pana la data modificarii de pe site) este 7041x pe care si eu il detin de altfel si are 1Gb. de ram. Este posibil ca stocul acestui model (7041x), sa se fi epuizat, iar acum in oferta sa fie unul dintre celelelte 5 modele (7040A/7040D/7040E/7041D/7040F) ce vin cu doar 512 mb.

#27
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Ma indoiesc sa se fi epuizat stocul asa repede,cat si schimbarea de modele.Inclin sa cred ca e o greseala pe site.Insa,mai vedem.

#28
aiwenor

aiwenor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.09.2008
Il am si eu de o saptamana si pot spune ca isi face banii garantat (0lei la prelungire Posted Image ). Merge perfect, fara lag pana acum si am obtinut 17408 in Antutu X...peste Nexus4 si putin sub Galaxy S3 (tel. rootat ca sa scot din aplicatiile preinstalate si am redus densitatea display-ului la 200dpi). In concluzie, daca vreti un tel. ieftin si bun cu o diagonala mare, ca sa va obisnuiti cu marimea, eu zic, ca este alegerea perfecta.

Edited by aiwenor, 12 March 2014 - 16:56.


#29
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
"Am fost astazi la o reprezentanta vodafone si am aflat ca este vorba de versiunea in 512 ram, imi poate spune si mie cineva un scor in antutu benchmark pentru aceasta versiune?"

  Pacat! Versiunea cu 512 MB...


View Postaiwenor, on 12 martie 2014 - 16:55, said:

Il am si eu de o saptamana si pot spune ca isi face banii garantat (0lei la prelungire [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ). Merge perfect, fara lag pana acum si am obtinut 17408 in Antutu X...peste Nexus4 si putin sub Galaxy S3 (tel. rootat ca sa scot din aplicatiile preinstalate si am redus densitatea display-ului la 200dpi). In concluzie, daca vreti un tel. ieftin si bun cu o diagonala mare, ca sa va obisnuiti cu marimea, eu zic, ca este alegerea perfecta.
Banuiesc ca ai varianta cu 1 GB,

#30
aiwenor

aiwenor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.09.2008
Da am varianta cu 1Gb RAM... lucky me :-)

#31
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Fain!  Sa-l utilizezi cu placere!  :)

#32
only4mobile

only4mobile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.12.2011

View Postaiwenor, on 12 martie 2014 - 16:55, said:

Il am si eu de o saptamana si pot spune ca isi face banii garantat (0lei la prelungire Posted Image ). Merge perfect, fara lag pana acum si am obtinut 17408 in Antutu X...peste Nexus4 si putin sub Galaxy S3 (tel. rootat ca sa scot din aplicatiile preinstalate si am redus densitatea display-ului la 200dpi). In concluzie, daca vreti un tel. ieftin si bun cu o diagonala mare, ca sa va obisnuiti cu marimea, eu zic, ca este alegerea perfecta.

Salut ,dupa schimbarea dpi ,ai avut probleme de orice natura ? Ai folosit o aplicatie sau ai modificat cu ajutorul Root explorer (sau ceva de gen) ms.

#33
gilucupetronel

gilucupetronel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2014
2 intrebari am si eu, va rog:
1. daca scuturati telefonul, se aude un mic "zdraganit" in zona difuzorului (de pe fata)? La mine pare ca se misca o piesa...ceva... in interior....
2. Folie de protectie/ husa / toc ati gasit pe undeva de cumparat?

Multumesc anticipat pt lamuriri.

#34
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
http://oau.ro/alte-m...uch-pop-c7.html


#35
aiwenor

aiwenor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.09.2008
Cu build prop editor am schimbat și merge foarte bine.

De zdranganit nu zdrangane nimica în tel. dar poți sa te duci cu el în service sa verifici.

#36
WhaTs03veR

WhaTs03veR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.04.2007
Salutare. Poate cineva sa ma ajute? Am incercat sa imi pun un cwm recovery pentru un telefon asemanator si nu a functionat. Am nevoie de o copie a unui recovery.img de pe un telefon stock. Va rog, daca sunteti dispusi, postati aici si va explic cum. Multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate