Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Ardei

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
4071 replies to this topic

#2881
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 13.04.2007
Multumim de intentie, dar...NU ARE nimeni in Romania samanta de Mesina F1 la vanzare, chiar daca apare acest lucru pe site la ei. Nici macar la Indagra nu se va gasi. Singura solutie este cineva care merge la sarbi.

#2882
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Exista un motiv pt. care nu se gaseste. Sa nu cadeti de pe vrejul de fasole :D

#2883
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,540
  • Înscris: 27.01.2012
Ei v-am dat solutia, cautati-o prin Croatia/Slovenia
;)
Gogu.hr cautare pe subiect in limba sarbo-croata cu alfabet latin si gogu translate...hai, ca nu e deloc asa de greu...
:)
E foarte posibil daca-s asa de nemaipomeniti sa fie mai greu de procurat dar sigur nu e imposibil!

Edited by subway_guru, 01 September 2017 - 19:39.


#2884
biburadu

biburadu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 26.09.2012
Ce este asa de greu de inteles ca nu sunt nici la ma-sa acasa disponibile  INCA semintele?Probabil in perioada asta se recolteaza,selecteaza,conditioneaza etc.Le vom gasi la iarna la Klastorf,sau la Subotita...vrea cineva sa semene de-acuma?!Eu am incheiat subiectul.

Laku noc!

Pardon,Subotica.

www.hoya-vs.com.

#2885
serrifu

serrifu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 25.02.2010
Subotica direct. Loturile de hibridare sunt prea mici..totul se vinde pe cum e disponibil. Hibridul e foarte performant. N are rost sa cautati acuma...eventual din nov dec incolo, poate o fi ceva...asta daca nu zapacesc lotul de hibridare:).

#2886
cotzi

cotzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 07.09.2004
Am o intrebare pentru cei care cultiva Bihar F1 in solar. Presupunand ca totul merge bine cu rasadurile si sunt plantate la timp in solar, care e cu aproximatie data cand incepe culesul si tot cu aproximatie cam pana la ce data se mai pot culege gogosari cat de cat copti?

#2887
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Anul asta am cules pe la 20 iulie si probabil ca desfintez tot pe la 15 Noiembrie incolo ca sa pun spanacul.

#2888
mariusares

mariusares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 09.06.2013
1. Misina F1 "NU" are licenta pentru a fi comercializat in EU. Se urmaresc procedurile de derogare ....
2.Producatorul nu are stoc de seminte pana in decembrie
am sunat si am discutat cu producatorul.

#2889
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,075
  • Înscris: 17.03.2005
Ma nene dar ce are misina asta atat de special de va tot agitati atata?


#2890
vasilemet

vasilemet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,459
  • Înscris: 05.10.2009
Este adevarat ca in afara de a planta rasdurile de ardei (crescute de mine) nu am facut mare lucru in gradina, ardeii iuti tip Habanero-naga- spania productivi,... deci ardei IUTI, au for fffff putin iuti, oare de ce.

#2891
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 13.04.2007
Daca ai oprit sămânța de la tine este posibil sa se fi corcit, se întâmplă destul de des.

#2892
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,540
  • Înscris: 27.01.2012
Daca vrei sa pastrezi samanta un minim de distanta macar intre dulci si iuti e obligatorie...

#2893
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014

View Postmariusares, on 07 septembrie 2017 - 14:15, said:

Misina F1 "NU" are licenta pentru a fi comercializat in EU. Se urmaresc procedurile de derogare ....
Misina nu apare în catalogul comun al soiurilor de legume editat la 30 noiembrie 2016 de Jurnalul Oficial al UE.

#2894
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,540
  • Înscris: 27.01.2012
Eu ma pregatesc de operatiunea 'pasta de ardei iute'...spre exemplificare doar cateva fire...

Attached Files



#2895
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 24.08.2005

View Postsubway_guru, on 10 septembrie 2017 - 21:42, said:

Eu ma pregatesc de operatiunea 'pasta de ardei iute'...spre exemplificare doar cateva fire...

Poti sa ne spui cum pregatesti asa ceva (daa nu ma insel parca ai spus ca ii toci, ceva de genul, nu mai retin) si cum o pastrezi.

#2896
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,540
  • Înscris: 27.01.2012
Consoarta e responsabila cu partea asta!!!...dar cred ca gasesti usor cu Gogu pe net o multime de retete 'verificate'...si din ce stiu nici nu sunt foarte complicate!!!

#2897
serrifu

serrifu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 25.02.2010

View PostEugen_D, on 08 septembrie 2017 - 00:14, said:

Misina nu apare în catalogul comun al soiurilor de legume editat la 30 noiembrie 2016 de Jurnalul Oficial al UE.
Apare la mine in lazi:).

In plus de asta, multumita colegului SineNomine de la Bucuresti, mai am ...[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170918/184af006cb66966131f240db7b7c53f0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170918/3e2666ea5bff3e07bb7872bfdf8dcd0a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2898
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,540
  • Înscris: 27.01.2012
Dupa sedinta de cules vine sedinta de extractie semincioare...Jalapenio Jumbo si normali...
Posted Image

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate