Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4699
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Nu se dau tablete la retentie ci numai la abonamente noi,apropo tot petarde de allview dau? nu va mai incurcati pe 2 ani cu ei ca nu merita...

#4700
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View PostRamboX, on 19 februarie 2016 - 09:55, said:

Magarie maxima:am avut un jeg de tableta de la rds cu sim de date in ea primita la retentie.dupa 24 luni baietii au inceput sa factureze traficul de date din oficiu...nu e mult dar asa ca gest de marlanie...a-i dat-o gratis 24 luni ca gest comercial si acu vrei sa scoti ce ai oferit gratis?

Vezi daca nu citesti mai des topic-urile de la RDS. Eu de aici am aflat ca urma sa platesc acel sim de date din tableta, dupa ce trec cele 24 de luni, din care cred ca am consumat doar vreo 800 MB in doi ani ci nu 5 GB/luna, si astfel, luna trecuta am mers in POP si l-am reziliat. Posted Image
PS: "a-i dat-o" se scrie impreunat "ai dat-o" la fel cum ai scris putin mai incolo "ai oferit". Posted Image

View Postdariusgherman, on 19 februarie 2016 - 12:21, said:

Cand ai luat-o ai prelungit pe 2 ani, deci la expirarea celor 2 ani esti eligibil pentru o alta tableta sau reducere la abonament.

Corect! La inceputul lunii Februarie am facut comanda pentru inc-o tableta.  Posted Image

Edited by tudor75, 19 February 2016 - 20:28.


#4701
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Nu se dau tablete la prelungire de abonament ci numai la abonamente noi pt. 2 ani-raspuns din POP.
Pt. a rezilia tb dusa cartela de date din tableta.

Edited by RamboX, 19 February 2016 - 21:46.


#4702
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
1. Mai omule, nu vezi ce-am scris mai sus? "La inceputul lunii Februarie am facut comanda pentru inc-o tableta." Poate nu ofera la tine in oras, dar la mine se ofera si la prelungire, desi tind sa cred ca oferta de retentie este nationala.
2. Da, normal ca trebuie dusa cartela din tableta pentru a rezilia abonamentul de date, care a fost oferit gratuit fix 24 de luni. Posted Image
LE:  3. Era sa uit: Da, tot "petarde de Allview" se dau, cu care eu n-am avut nici-o problema timp de 2 ani. Poate sunt eu mai norocos, nu stiu ce sa zic. Posted Image

Edited by tudor75, 20 February 2016 - 00:45.


#4703
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Mai omule tu nu intelegi ca asta a fost raspunsul primit telefonic la dep. de sesizari al RDS? NUMAI ABONAMENTELE NOU INCHEIATE BENEFICIAZA DE FIDELIZARE.
Referitor la tableta allview...si a mea are tot 2 ani si bateria mai tine max 1h incarcate full si asta doar la ceva navigatie,documente... nu jocuri,touchul functioneaza greu ca la un allview,a inceput sa ia comenzi aiurea...de kko.
Unde ai dat tu comanda de tableta la retentie ca in digicare nu se poate...nu inteleg cu cine te certi.

#4704
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
Nu ma cert cu nimeni. :) Doar incerc sa te ajut. Niciodata sa nu mai suni la RDS, indiferent de departament, pentru ca cei de la RC habar nu au de ofertele de retentie si sincer, nici nu e treaba lor. Te duci tu in POP, de fapt in mai multe POP-uri, pana cand gasesti, un agent/a mai destupat sau mai de gasca si intrebi de oferta de retentie cu tableta. Cand am intrebat asa ceva prima oara intr-un POP, parca in Ianuarie, am primit acelasi raspuns: "nu se poate inc-o tableta", dar am perseverat si peste vreo 2 saptamani am primit raspunsul corect, in alt POP ce-i drept. ;)
Referitor la tableta, am luat AX4 Nano acum doi ani, nu am avut niciodata vreo problema cu ea si ma tine cel putin 3-4 ore de vizionare DigiOnline sau Youtube. Nu glumesc, chiar tine 4 ore de video cu bateria 100%. Nu stiu in browsing cat tine, nu am navigat mai mult de o ora pe ea.

#4705
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Știe cineva ce tip de tablete se oferă acum la DIGI?

#4706
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
allview sigur,deoarece au fost intotdeauna.

#4707
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View PostSwagger, on 20 februarie 2016 - 17:26, said:

Știe cineva ce tip de tablete se oferă acum la DIGI?

Doar Allview deocamdata, atat pentru varianta 3G cat si pentru Wi-Fi.

View PostVladutzU2013, on 20 februarie 2016 - 17:58, said:

allview sigur,deoarece au fost intotdeauna.

Gresit Vladute! Acum 2 ani se ofereau si Samsung atat pentru varianta 3G cat si pentru Wi-Fi.  Capisci? Posted Image

Edited by tudor75, 20 February 2016 - 21:08.


#4708
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Intrebat aseara la alt POP unde am si reziliat abonamentul de date la cartela de pe tableta si  nu se ofera retentie decat la abonamentele noi,oricum nu le au pe stoc...ce am vazut acolo? O gasca de vreo 4-5 tigani incheiau abonamente de telefonie urmand sa le vina telefonul HTC prin posta si avansul pe prima factura...o sa plateasca aia facturi la pastele cailor.Bravo digi oamenii corecti cu cablu si internet din 2002 iti pleaca iar tiganii iti dau teapa la greu...tine-o asa cu politica asta  ca intri sigur in gaura.

#4709
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Stiu ca au fost si Samsung era vorba de ce se mai ofera recent.

#4710
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 28.08.2007
Ce modele de allview se ofera acum la retentie?

#4711
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View PostVladutzU2013, on 20 februarie 2016 - 17:58, said:

allview sigur,deoarece au fost intotdeauna.

View PostVladutzU2013, on 21 februarie 2016 - 08:36, said:

Stiu ca au fost si Samsung era vorba de ce se mai ofera recent.

"Intotdeauna" cu "recent" nu prea se pupa. :D

View Postdariusgherman, on 21 februarie 2016 - 08:53, said:

Ce modele de allview se ofera acum la retentie?
Pentru varianta 3G se ofera cel mai adesea AX4 Nano Plus, eventual AX4 Nano (fara Plus), iar pentru varianta Wi-Fi sunt mai multe modele printre care Viva Q7 Life, etc. :)

#4712
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.01.2016
Am mai spus ai ma repet,nu am nimic cu rds,cine e multumit cu ce programe ofera rds este ok,vorbeam de fidelizare,upc iti face pe viata oferta respectiva,asta daca nu iese ceva mai bun intre timp si mai adaugi si schimbi cate ceva in pachetul respectiv,dar rds iti ofera la jumatate un maxpak,hbo,etc,ireducere la internet,dupa cele 3 sau 6 luni,revine abonamentul la pret intreg....asa ca asta nu e mare fidelizare din partea celor de la rds,pe cand cei de la upc m.au fidelizat in timp de am ajuns sa platesc mai putin sau cel putin egal daca as fi avut abonament la rds,dar fara extraoptiuni la rds,pe cand la upc le am gratuite pe cont,si programe tv de mai buna calitate!!!!


Daca vreti,facem si o comparatie,nu au netul cel mai bun,dar iti faci treaba cu el,telefonie fixa sa ai international mobil 1000 min Europa si nelimitat in Romania fix,mobil,aplicatia upc phone care poti vorbi min de pe fix,prin retele3G,4G...wi.fi,si cand esti plecat din tara,fara costuri suplimentare...la 14 lei....la tv au cele mai bune canale tv,aproape de programele lor sunt cei de la telekom....numai vorbim de tehnologia oferita...mergi intr.o casierie upc si gasesti aparatura care o doresti,la rds ai de asteptat.....

#4713
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Poate mai sunt persoane care prefera sportul, la voi putine canale de acest gen. Poate mai sunt persoane care nu stau non-stop la televizor, ma intelegi? Posted Image Daca pentru tine nu sunt de ajuns 10 canale de film (nu am pus si TNT pentru ca e partajat, doar cele 24/24) + 4 extraoptiune = 14;  8 de muzica; 12 programe tematice; 8 canale pentru copii; 7 de sport; nu sunt de ajuns, e clar ca stai non-stop la televizor.

Edited by cristinel07, 23 February 2016 - 15:48.


#4714
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.01.2016

View Postcristinel07, on 23 februarie 2016 - 15:47, said:

Poate mai sunt persoane care prefera sportul, la voi putine canale de acest gen. Poate mai sunt persoane care nu stau non-stop la televizor, ma intelegi? Posted Image Daca pentru tine nu sunt de ajuns 10 canale de film (nu am pus si TNT pentru ca e partajat, doar cele 24/24) + 4 extraoptiune = 14;  8 de muzica; 12 programe tematice; 8 canale pentru copii; 7 de sport; nu sunt de ajuns, e clar ca stai non-stop la televizor.
de acord cu tine Cristinel cu sportul,dar sunt slabuti si ei fata de telecom la programele sportive...ce transmit....si eu totusi vorbeam de calitate a programelor....exemplu,Davinci Learning,un program pt copii despre stiinta,si asa mai sunt multe,care sunt asteptate cu nerabdare de marea majoritate a clientilor rds...eu de obicei vad un film la 2 luni la tv,nu stau mai mult de 2-3 ore zilnic la tv,dar dupa cum stii,toti ne dorim sa avem maxim de canale,cat mai multe hd,si nu facem decat sa trecem cu telecomanda prin ele si gata,ne.am facut damblaua pe ziua respectiva....

Edited by banzai77, 24 February 2016 - 23:16.


#4715
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
banzai77, mai usor cu propaganda UPC pe aria RCS-RDS.

Esti liber sa lauzi UPC pe aria dedicata, aici esti total off-topic.

#4716
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
@banzai77, aceste lucruri sunt de ani, nu de o zi sau alta, crezi ca aici vei obtine ceva? Si in afara de asta, la toti operatorii sunt plangeri ca de ce nu este canalul "x" sau "y". Si gata cu off-topic-ul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate