Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#2017
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
In anumite configuratii, de servicii poti obtine tableta gratis.

#2018
Belfas09

Belfas09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.08.2011

View Postlupull, on 03 aprilie 2014 - 11:58, said:

Da , fiind o chestiune generalizata :
- Model 1 - tablete modele ieftine/scumpe doar cu wifi
- Model 2 - tablete modele ieftine/scumpe cu wifi si 3G
La tv-uri e alta situatie , aici fiind exemplificate destul de clar :
- TV model 1 - LG 32LN5400
- TV model 2 - Samsung 32F5000
- TV model 3 - LG 42LN5400
Deci doua firme/trei modele , insa la tablete cererea fiind mai mare , nu au cum sa aibă aceleasi firme/modele pt. cele ''doua modele'' de la începutul acestei oferte de retentie si pana se va termina aceasta oferta de retentie
Posibil ca si la tv-uri pe viitor sa se schimbe firmele/modelele , insa nu cred asa de repede din cauza cererilor mai scazute comparativ cu tabletele

Belfas09 , din cauza timpilor de asteptare foarte mari e posibil ca preturile la device-urile comandate sa mai scada intre timp si de aici.........
De exemplu pt. - galaxy tab 3 lite t111 - doar la un singur magazin am vazut ca se vinde cu 595 lei , in rest cel mai mic pret este de 739 lei
Avand in vedere ca sunt si 24 de rate , trebuie si rcs-ului sa ii ''iasa'' ceva la ''retentia'' asta , asta ca sa mai scrie si altii ca rcs-ul ofera TV-uri/TABLETE GRATIS
Ai mare dreptate ! :) .. dar nu e normal adica agentul a zis clar tab 3 t210 si primesc dupa o luna de asteptare tab 3 t111.. dar ma rog este romania tara tuturor posibilitatilor ..

#2019
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Pai e foarte simplu, se obtine gratis daca ai CATV + Internet + Telefonie fixa sau mobila de la RDS si alegi Modelul 1 cu Wi-Fi.

Daca la internet nu ai ridicat stick-ul de net mobil se obtine gratis si Modelul 1 cu 3G (adica nu platesti nici internetul mobil).

De asemenea, daca ai CATV Digital si Internet FL.500/1000 + Telefonie fixa sau mobila primesti Modelul 2 cu Wi-Fi gratis, iar Modelul 2 cu 3G doar cu 5 lei pe luna.

#2020
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Dar cand apar tabletele astea? Tot primesc sms-uri de o luna, din 5 in 5 zile cu mesajul ca tableta nu se afla in stoc. Astept sa vad daca factura o sa continasuma de plata pentru tableta, ar fi culmea avand in vedere ca eu nu beneficiez de tableta.

#2021
Adi_Pop

Adi_Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 12.11.2013

View Postcatalinman, on 03 aprilie 2014 - 12:08, said:

....
De asemenea, daca ai CATV Digital si Internet FL.500/1000 + Telefonie fixa sau mobila primesti Modelul 2 cu Wi-Fi gratis, iar Modelul 2 cu 3G doar cu 5 lei pe luna.

Oferta e pesonalizata pe regiuni. Eu am CATV Digital, Internet FL1000 + stick rds gratuit, Telefonie fixa cu 1.24 euro/luna si un abonament Optim 2. Ceea ce in opinia ta ar insemna sa primesc modelul 2 cu 3G la 5 lei/luna (care ar fi de fapt costul microsim-ului). Numai ca eu am primit tableta model 2 cu 3G la 25 lei/luna + 5 lei/luna microsim-ul.
Asta se intampla in Arad.

Mi se pare ciudat atat "canalul de distributie" al retentiei cat si faptul ca sunt rate diferite  la aceleasi produse si aceleasi servicii contractate.

#2022
amedeog

amedeog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 17.02.2010

View Posttiestodj20, on 03 aprilie 2014 - 12:21, said:

Dar cand apar tabletele astea? Tot primesc sms-uri de o luna, din 5 in 5 zile cu mesajul ca tableta nu se afla in stoc ...
Eu am sms cu nr.comanda din 11.02 si de atunci pauza.Poate vine iepurasul de Paste !Posted Image Posted Image

#2023
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

View PostAdi_Pop, on 03 aprilie 2014 - 12:38, said:


Oferta e pesonalizata pe regiuni. Eu am CATV Digital, Internet FL1000 + stick rds gratuit, Telefonie fixa cu 1.24 euro/luna si un abonament Optim 2. Ceea ce in opinia ta ar insemna sa primesc modelul 2 cu 3G la 5 lei/luna (care ar fi de fapt costul microsim-ului). Numai ca eu am primit tableta model 2 cu 3G la 25 lei/luna + 5 lei/luna microsim-ul.
Asta se intampla in Arad.

Mi se pare ciudat atat "canalul de distributie" al retentiei cat si faptul ca sunt rate diferite  la aceleasi produse si aceleasi servicii contractate.
Pai cand ai ridicat tu tableta ? Oferta asta noua cu FL 500/1000 Mbps e mai recenta. Si eu am patit la fel, am luat Model 1 cu Wi-Fi gratis cand puteam sa mai astept un pic sa ridic Model 2 cu Wi-Fi gratis. :)

#2024
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010
Sal pe 1 martie am facut comonda de tableta allview ax4nano si de atunci am primit numai sms- uri cu nu o are pe stoc ,iar un coleg a facut comanda de acelasi model de tableta si a primit sms ca  ia fost rezervata tableta cum e posibil asa ceva ,in ce ordine se dau pana la urma tabletele?

Edited by manacata, 03 April 2014 - 12:43.


#2025
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007
T210  nu are nici o asemanare cu T111  nici la pret, nici la performante.
Ramane numai avantajul ca o platesti 24 de rate nu cu banii jos
Ce era prezentat in oferta initiala cu o valoare de lista de 850 lei, nu are nici o legatura cu T111
Asta a indus oamenii in eroare, impresia ca tableta 3G model 2, (cu o valoare de 850 lei) este oferita la un pret promotional de  480 lei (20 lei/luna x 24 rate)

#2026
Adi_Pop

Adi_Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 12.11.2013

View Postcatalinman, on 03 aprilie 2014 - 12:42, said:

Pai cand ai ridicat tu tableta ? Oferta asta noua cu FL 500/1000 Mbps e mai recenta. Si eu am patit la fel, am luat Model 1 cu Wi-Fi gratis cand puteam sa mai astept un pic sa ridic Model 2 cu Wi-Fi gratis. Posted Image
Acum vreo 2 saptamani. Pe 19 martie mai exact.

#2027
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Hmmm, da ai ridicat cu comanda data direct in POP nu ?

Oferta de care zic eu pentru CATV Digital si Net de 500/1000 Mbps e valabila din 21 februarie, dar, se poate obtine doar prin agenti de teren.

In POP nu exista sheet special pentru abonatii cu net Gigabit, asa ca te-ai incadrat pe sheetul cu CATV + Internet + Telefonie fixa/mobila.

#2028
Adi_Pop

Adi_Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 12.11.2013
Da. direct din POP. Nu am auzit pe nimeni dintre prieteni, rude, cunoscuti care sa fi primit vizita unui agent rds in Arad. Ciudata situatie. Vine cu oferta la usa iei tableta mai ieftin. Te duci acolo singur o iei mai scump. Eu de fapt am "eliminat" agentul de teren. Ia sa fi "eliminat" vreo 30 de agenti. Nu-i statea mai bine rds-ului cu banii economisiti in buzunar?

#2029
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
ce dimensiuni are ecranul (fara rama) la tableta samsung 3G?

#2030
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
7 inch!

#2031
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
cam 19x12cm da? dimensiunea ecranului? sau dimensiune cu rama cu tot?

#2032
Adi_Pop

Adi_Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 12.11.2013
Cu rama cu tot. La T211 dimensiunile sunt 188 x 111.1 x 9.9 mm cu rama cu tot.

#2033
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
eu vreau sa stiu dimensiunea ecranului? poate sa masoare cineva?

#2034
Adi_Pop

Adi_Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 12.11.2013
Dupa amiaza cand ajung acasa. Mai bine zis diseara. O sa-ti dau un pm cu dimensiunile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate