Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Bubite mici si rosii pe piele

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Diana-me

Diana-me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.11.2013
Buna! Acum o saptamana mi-au aparut niste bubite mici si rosii pe piele, care s-au inmultit ulterior. In momentul de fata mi-au aparut pe piept, abdomen, maini, picioare si f putin pe spate. Initial am crezut ca am rubeola, mi-am facut o analiza si rezultatul a fost negativ. Joi am fost la dermatolog si mi-a recomandat crema Advantan milk (1 data pe zi) si pastilele Xyzal  ( recomandate si de medicul de familie, de 2 ori pe zi). Problema este ca nu am observat nicio imbunatire, din contra parca se inmultesc si imi provoaca si mancarimi. Aveti idee ce ar putea fi? Daca ar fi o alergie oarecare, este normal ca eruptia sa reziste atat de mult timp? Astept raspunsurile voastre... Multumesc.

#2
yonutz2032V3

yonutz2032V3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.09.2013
E clar, ai cancer
[ https://i.imgur.com/DySbO.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by yonutz2032V3, 30 November 2013 - 17:53.


#3
Diana-me

Diana-me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.11.2013
Foarte amuzant. :) Nu inteleg rostul comentariului tau. Decat ca iti pierzi timpul scriind un astfel de comentariu, mai bine ti-ai gasi alta ocupatie. ;)

#4
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
pune poze

#5
yonutz2032V3

yonutz2032V3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.09.2013
De pe un forum nu ai ce raspuns sa priemsti, fa ce ti-a zis doctorul ca altceva nu ai de facut.
Ai mai mari sansele sa stii ce ai de la ea
[ http://4.bp.blogspot.com/-XZXGx1CJDBU/UKDqE1Bt4_I/AAAAAAAACzE/TAZX0XfwVYU/s1600/Mama-Omida-il-vede-pe-Basescu-miercuri-inapoi-la-Cotroceni.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 Diana-me, on 30 noiembrie 2013 - 17:54, said:

Foarte amuzant. Posted Image Nu inteleg rostul comentariului tau. Decat ca iti pierzi timpul scriind un astfel de comentariu, mai bine ti-ai gasi alta ocupatie. Posted Image
Si tu esti foarte amuzanta. Intrebi ce sa faci sa iti treaca bubele pe un site cu personal medical neavizat.

#7
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
90210 - fa pasi.
era bine daca puneai o poza totusi.
varicela, pojar,

#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,457
  • Înscris: 10.08.2005

 Diana-me, on 30 noiembrie 2013 - 17:40, said:

Buna! Acum o saptamana mi-au aparut niste bubite mici si rosii pe piele, care s-au inmultit ulterior. In momentul de fata mi-au aparut pe piept, abdomen, maini, picioare si f putin pe spate. Initial am crezut ca am rubeola, mi-am facut o analiza si rezultatul a fost negativ. Joi am fost la dermatolog si mi-a recomandat crema Advantan milk (1 data pe zi) si pastilele Xyzal  ( recomandate si de medicul de familie, de 2 ori pe zi). Problema este ca nu am observat nicio imbunatire, din contra parca se inmultesc si imi provoaca si mancarimi. Aveti idee ce ar putea fi? Daca ar fi o alergie oarecare, este normal ca eruptia sa reziste atat de mult timp? Astept raspunsurile voastre... Multumesc.

Schimba detergenul, balsamul.
Clateste bine rufele.
Verifica alimentatia, sa nu fie o toxiinfectie.

Ce nu ti-a mai spus doctorul este sa ai grija cata sare pui in mancare, pe perioada tratamentului.

#9
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 Diana-me, on 30 noiembrie 2013 - 17:40, said:

Buna! Acum o saptamana mi-au aparut niste bubite mici si rosii pe piele, care s-au inmultit ulterior. In momentul de fata mi-au aparut pe piept, abdomen, maini, picioare si f putin pe spate. Initial am crezut ca am rubeola, mi-am facut o analiza si rezultatul a fost negativ. Joi am fost la dermatolog si mi-a recomandat crema Advantan milk (1 data pe zi) si pastilele Xyzal  ( recomandate si de medicul de familie, de 2 ori pe zi). Problema este ca nu am observat nicio imbunatire, din contra parca se inmultesc si imi provoaca si mancarimi. Aveti idee ce ar putea fi? Daca ar fi o alergie oarecare, este normal ca eruptia sa reziste atat de mult timp? Astept raspunsurile voastre... Multumesc.
Lucrezi intr-un mediu toxic, masina ta functioneaza cu un motor alimentat cu gaz, ai animale de companie, ai plante/flori exotice Posted Image  ?
Cati parteneri de "sport de noapte si alte ghidusii" ai avut in ultimul an, cati ai in prezent ? Posted Image

Edited by Teophileos, 30 November 2013 - 18:57.


#10
Diana-me

Diana-me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.11.2013
Cam asa arata. De varicela nu poate fi vorba pentru ca am facut cand eram mica, iar pojar cred ca este acelasi lucru cu rubeola, si pentru asta, mi-am facut o analiza care a iesit negativa. Eu nu am mancat nimic neobisnuit in ultimul timp, detergentul folosit este acelasi dintotdeauna si chiar nu imi explic de la ce ar fi putut sa imi apara. Eu voiam sa aflu cam cat de mult rezista eruptia in cazul unei alergii/toxiinfectii alimentare pentru ca este prima oara cand ma aflu in aceasta situatie.

#11
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 D3an, on 30 noiembrie 2013 - 18:40, said:

90210 - fa pasi.
era bine daca puneai o poza totusi.
varicela, pojar,
Cu ce te ajuta o poza?

#12
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Medicii e prosti..... Schimba spray-ul...

#13
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,889
  • Înscris: 27.06.2007

 D3an, on 30 noiembrie 2013 - 18:40, said:

90210 - fa pasi...


90210 ...e medic totusi!Posted Image

#14
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 Diana-me, on 30 noiembrie 2013 - 19:08, said:

Cam asa arata. De varicela nu poate fi vorba pentru ca am facut cand eram mica, iar pojar cred ca este acelasi lucru cu rubeola, si pentru asta, mi-am facut o analiza care a iesit negativa. Eu nu am mancat nimic neobisnuit in ultimul timp, detergentul folosit este acelasi dintotdeauna si chiar nu imi explic de la ce ar fi putut sa imi apara. Eu voiam sa aflu cam cat de mult rezista eruptia in cazul unei alergii/toxiinfectii alimentare pentru ca este prima oara cand ma aflu in aceasta situatie.
Te intreb inca o data, encore une fois, once again !
Lucrezi cumva intr-un mediu toxic, masina ta functioneaza cu un motor alimentat cu gaz, ai animale de companie, ai plante/flori exotice   ?
Cati parteneri de "sport de noapte si alte ghidusii" ai avut in ultimul an, cati ai in prezent ?

#15
Diana-me

Diana-me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.11.2013

 Teophileos, on 30 noiembrie 2013 - 19:34, said:

Te intreb inca o data, encore une fois, once again !
Lucrezi cumva intr-un mediu toxic, masina ta functioneaza cu un motor alimentat cu gaz, ai animale de companie, ai plante/flori exotice   ?
Cati parteneri de "sport de noapte si alte ghidusii" ai avut in ultimul an, cati ai in prezent ?

Nu lucrez intr-un mediu toxic, masina nu functioneaza cu un motor alimentat cu gaz, nu am animale de companie si nici plante exotice si am acelasi iubit de 7 ani de zile.

#16
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
A dat de vreo zeama acida de origine placida....
@initiatoare: Fara suparare dar, ... misca-ti curul la doctor si vezi ce ai. Nu analize facute dupa cum te taie capul si mai ales medicatie dupa cum bananaie fiecare pe forum.... Sau... cauti tratament eco?!?!

Edited by c14h3r, 30 November 2013 - 19:40.


#17
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
E clar de la radiatii

#18
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,889
  • Înscris: 27.06.2007

 Diana-me, on 30 noiembrie 2013 - 19:39, said:

... si am acelasi iubit de 7 ani de zile.


...aia e! Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate