Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Problema Yahoo Messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
layerslayer

layerslayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.05.2012
De ceva timp am o problema, incerc ma la loghez pe id-ul meu si imi apare mesajul "We can't sign you in to Yahoo Messenger. There might be a problem with your internet connection" iar cand apas pe Troubleshoot se incarca bara dar dispare imediat, nu imi prezinta nici un mesaj, am incercat sa ma loghez cu alt id si merge, am fost si la un prieten si am incercat, aceeasi problema, am uitat si intebarea secreta de la Yahoo deci nu ma pot conecta din browser. Am citit undeva ca e posibil sa fie de la data/ora, ambele sunt corecte, am mai citit ceva si despre ceva de Internet Explorer, nu mai stiu sigur ce era.

Putin ajutor va rog :)

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
daca nu te mai poti loga nici pe http://mail.yahoo.com si nu-ti mai amintesti nici raspunsurile la intrebarile secrete sau nu ai completat nici o adresa de mail secundara, atunci solutia este sa-ti faci un alt cont si sa uiti de cel vechi pt. ca nu mai ai cum sa-l recuperezi

#3
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
nu se poate ca pe parcurs ce iti sti parola de la cont sa iti modifici raspunsul la intrebarile secrete?

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
daca iti poti accesa contul, da, le poti modifica
daca nu-l poti accesa, atunci pa pa

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ia vezi data e corecta?

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
in primul post a zis ca da

#7
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

Ai vreun antivirus instalat şi update-at ?
Ai scanat cu el ?

" ...nu ma pot conecta din browser. "
Mail-ul de pe yahoo se mai poate deschide ?

Edited by Mos_Ilie, 24 November 2013 - 21:54.


#8
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006
Nu va mai agitati degeaba... Posted Image.

Cei de la Yahoo sunt "ghidonati" sa piarda din clienti:
- prin fel si fel de raspunsuri la intrebari stupide;
- prin "interfata" cea noua, care e de toata jena... Posted Image.

Rusine Yahoo!... idiotii dracu'.

@ layerslayer
Problema ta apare deoarece, o perioada lunga de timp, te-ai logat dintr-o anumita locatie.
Acum te-ai logat din alta parte (TABLETA ???, telefon mobil ???).
Idioţii de la Yahoo! cred că cineva vrea să te "hackerească" ... aşa că au hotărât să-ţi pună cât mai multe obstacole în cale până să ajungi la contul tău... Posted Image.

Edited by rsumy, 24 November 2013 - 22:51.


#9
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Salut inițiator.

O să încerc sa te ajut în măsura cunoștințelor mele și pe tine și pe alții care vor da de acest subiect.


Nu mă pot autentifica pe Yahoo Messenger

1. Încearcă să te autentifici pe Yahoo Mail, iar dacă merge atunci trebuie să-ți verifici datele de autentificare care le-ai trecut în Yahoo Messenger. E posibil sa le fi greșit.

2. Deschizi aplicația Yahoo Messenger :
  • Apeși primul tab de sus numit "Messenger" -> Connection Preferences -> Bifezi "Connect via proxy server" -> Apply -> Ok
  • Apeși primul tab de sus numit "Messenger" -> Connection Preferences -> Bifezi "Connect directly to the internet" -> Apply -> Ok
  • Încearcă să te loghezi.
Teoretic nu are nici o logică varianta asta, dar în practică eu am rezolvat de mai multe ori problema de autentificare pe Yahoo Messenger. E posibil să fie o eroare care se va rezolva o dată ce află și cei de la yahoo de ea.

3. Yahoo Messenger sau întregul Yahoo are o problemă. Încearcă să te autentifici mai târziu.


Nu mă pot autentifica pe Yahoo Mail

1. Dacă nu te-ai mai autentificat pe messenger sau pe mail de mai bine de un an, atunci e posibil ca contul tău să fie compromis, chiar în imposibilitatea de a-l mai recupera. Din ce am observat, yahoo șterge, dezactivează conturile inactive de peste un an.

2. Schimbă dispozitivul - pc-ul cu care încerci să accesezi yahoo mail și browserul daca e cazul.

3. Ți-ai setat întrebări secrete, un număr de telefon sau o adresă de email alternativă ? Dacă da, atunci încearcă să-ți recuperezi contul accesând pagina "I can't access my account".

4. Dacă nu ți-ai setat nici una din variantele de mai sus, atunci îi poți contacta pe cei de la Yahoo de pe pagina asta : https://help.yahoo.c...ex?page=contact loc unde selectezi următoarele :

- Select a product : Mail
- Select a version : Mail
- Select a category : Password and sign in
- Select a sub-category : Unable to sign in, sign in box reappears
- Ceva mai jos ai "Email a Support Agent" unde îi vei contacta printr-un formular

E cazul să completezi corect tot ce ți se cere iar la câmpul "Where we can contact you" ar fi bine să-ți treci numărul de telefon.

În descrierea problemei tale ar trebui să detaliezi :

- De unde te-ai autentificat cel mai des ( țară, oraș, ip dacă îl știi )
- Ce contacte ai în listă (care le știi)
- Ce emailuri ai primit, trimis, salvat în ultima vreme
- Cu cine ai vorbit pe messenger în ultima vreme
- Data aproximativă când ți-ai creat contul, (chiar daca e vorba de ani)
- Data de naștere și orice alte detalii care le mai ții minte și care le-ai trecut atunci când ți-ai creat contul
- Atașezi o imagine - print screen - cu eroarea primită la autentificare
- Etc, etc, etc

Un lucru e cert. Cu cât dai mai multe detalii despre activitatea contului, despre activitatea ta până la urmă, cu atât șansele ca tu să-ți recuperezi contul sunt mai mari.

Bine înțeles că vei fi contactat și prin alți câțiva pași (poate stând ceva de vorbă cu cei de la support), vei primi o noua parolă sau ți se va reseta contul


Alte lucruri care te-ar putea ajuta :

- Fii sigur că browserul tău salvează cookie-uri
- Fii sigur că ai o conexiune stabilă la internet
- Dacă merge să te autentifici pe messenger doar din anumite locații, dar nu și de la tine, atunci încearcă să downloadezi o versiune mai veche de messenger de aici : http://www.oldversio...ahoo-messenger/


Totuși, eu îmi trec numele de utilizator și parola corect. De ce primesc eroare la autentificare ?

1. Ai incercat sa te autentifici pe un cont in care parola nu corespunde acelei adrese de e-mail, iar dacă încerci de prea mult eori, ți se vor cere răspunsurile pentru întrebările secrete sau o altă metodă de resetare / recuperare a contului.

2. E posibil ca altcineva sa fi incercat sa-ti acceseze contul de mai multe ori, caz în care nu contează dacă i-a ieșit sau nu, problema e că nu te mai poți autentifica tu acum. Dacă yahoo vede o activitate neobișnuită, blochează contul.

3. Destinatia de la care accesezi contul nu este una comuna pentru yahoo - cu care te autentifici de obicei. Aici ma refer la tara, ip (poate folosesti proxi sau alte treburi).



De reținut

Dacă nu mai ții minte răspunsurile pentru întrebările secrete, nu mai ții minte adresa de e-mail alternativă, nu îti mai știi data de naștere pe care ai trecut-o, sau orice alt lucru pe care l-ai scris la înregistrarea contului înseamnă că ăsta e interesul pe care l-ai arătat pentru adresa ta de e-mail.

Hai frate că omu mai uită

Cum ai putea să uiți un răspuns pentru întrebarea secretă "Care sunt ultimele 6 cifre din cnp-ul meu ?" sau "Cum îl cheamă pe bunicu ?" ? Nu ai cum să uiți asta.

Să știți că unii au pe Mail date personale, fișiere importante, etc, etc, care daca le-ar pierde, ar pierde poate și bani. Bani din care trăim, ne coțăim, etc.

Hai sictir că gmail nu cere toate astea și nici n-am avut probleme cu ei

Și gmail, și oricare alt provider cunoscut de conturi de e-mail îți vor bloca contul dacă activitatea nu este normală / cea cu care ai obișnuit contul. Faptul că gmail, de exemplu, are alte măsuri de precauție, este o altă poveste. Fiecare companie ține la clienții / utilizatorii săi așa cum crede de cuviință, iar dacă vreți să fim cinstiți, yahoo îți lasă mai multe căi de a-ți recupera un cont blocat / pierdut decât mulți alții.

Cine spune că un cont de Yahoo nu poate fi recuperat, e tâmpit ! Asta atât timp cât nu ești căzut de pe lună și știi câteva lucruri esențiale despre activitatea acelui cont de Yahoo. Iar dacă nu știi asta, nu știi nici de ce vrei să-ți recuperezi contul.

Nu spun că cei de la Yahoo sunt ăi mai șmecheri. Spun doar că faptul că nu-ți mai poți accesa contul de Yahoo este în procent de 99% vina ta.

Dacă aveți întrebări, în măsura timpului liber vă voi răspunde.

#10
layerslayer

layerslayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.05.2012
Va multumesc tututor, pana la urma am rezolvat schimband parola, avea doar caractere mici iar cei de la yahoo cer cel putin o litera mare o cifra si litere mici.

Si cat am stat fara el, mi-am facut si alt id, dar pe asta il am de 5 ani si nu e chiar asa de usor sa renunti la o lista cu 500 de id-uri

#11
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006
Ciudat... eu am doua conturi si parole formate numai din litere mici.
Si merg amandoua... :).

#12
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

 rsumy, on 01 decembrie 2013 - 23:24, said:

Ciudat... eu am doua conturi si parole formate numai din litere mici.
Si merg amandoua... Posted Image.
Da, pentru că cel mai probabil contul tău e mai vechi. Regula cu o literă mare e destul de recentă.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate