Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Motorola Moto G

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
9351 replies to this topic

#163
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003

View Postrazor_titann, on 16 decembrie 2013 - 23:40, said:

Pretul de mai jos mi se pare excelent pentru un telefon + un capac spate. Posibil sa se mai adauge transportul ( intre 3 si 11 euro ).
E foarte scump, nu scump. Pretul ala e fara TVA, 20% zic ei, eu as spune 24% pentru ca se calculeaza in functie de tara de destinatie.
Mai ieftin e pe okazii la 8,5bulioane

Edited by rioachim, 17 December 2013 - 21:13.


#164
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
Eu am descoperit ceva la moto g-ul meu. Am descoperit ca nu are lb romana. Posted Image    Voi aveti optiunea de a trece meniul telefonului in limba romana?

#165
skratch16

skratch16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 06.02.2007
nici al meu nu are romana, dar pt mine nu e o tragedie. il folosesc oricum in engleza. dar pt cine vrea neaparat romana, sa verifice inainte de a-l cumpara. Se poate ca ele sa nu vina cu suport pt limba romana

Edited by skratch16, 18 December 2013 - 08:56.


#166
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006

View Postrioachim, on 17 decembrie 2013 - 21:12, said:

E foarte scump, nu scump. Pretul ala e fara TVA, 20% zic ei, eu as spune 24% pentru ca se calculeaza in functie de tara de destinatie.
Mai ieftin e pe okazii la 8,5bulioane


1. E varianta de 16 gb.
2. Am adaugat si un back cover.
3. Suntem in UE, poti sa iei fara tva daca ai posibilitatea.

#167
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postrioachim, on 17 decembrie 2013 - 21:12, said:

E foarte scump, nu scump. Pretul ala e fara TVA, 20% zic ei, eu as spune 24% pentru ca se calculeaza in functie de tara de destinatie.
Mai ieftin e pe okazii la 8,5bulioane
Asta insemna aproximativ 262 $ in Ro, de la 180 $................

#168
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Suntem in US si nu stiam ? Are Motorola magazin oficial si nici de asta nu stiam ? Prea va plangeti ca e scump si vreti pomana.  La noi aia 180$ se echivaleaza in euro si se adauga taxe, Nu vreti sa ganditi deloc Un pret sub 900 ron e potrivit pentru el.

#169
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Cu puțin noroc găsiți de vânzare la noi, fără garanție, și sub 800 de lei.

#170
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Pe mine nu m-ar deranja daca as da 900 de lei, dar sa fie la un magazin serios care ofera garantie. Degeaba il cumperi foarte ieftin si nu ai garantie deloc sau ai garantie in afara tarii.

#171
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
@antinVidia, nu inteleg care e scofala cu garantia in tara. Da, te costa 50lei sa il trimiti inapoi in tara de provenienta, dar de exemplu amazon iti restituie taxele de transport la repararea in garantie. Si decat sa mi-l desurubeze la xxx.gsm service in Romania (nu cred ca ai citit suficiente relatari de groaza despre service-urile romanesti) mai bine mi-l desurubeaza in Anglia sau Germania. Personal, eu as cumpara doar de acolo daca pretul ar fi mai mic (deseori nu se intampla asa datorita livrarii costisitoare la obiectele mari, ex 80euro pt un tv)

#172
skratch16

skratch16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 06.02.2007
revin cu niste pareri despre moto g

- a ajuns sa imi placa partea de camera. Pentru una de 5mpx, e chiar foarte buna. Pozele macro ies bine, blitul foarte puternic, culorile sunt un pic nuantate, dar mie imi place asta, iar calitatea detaliilor este destul de mare. Pacat ca e doar una de 5mpx. iti dai seama la pozele facute de la distanta. Nu va chinuiti sa faceti poze pe intuneric fara flash pt ca nu htc one sau lumia 920...
- bateria ma tine o zi cu heavy usage. Numai la note 2 ce mai intalneam o asftel de anduranta.
- volumul puternic  in difuzor. Inca mai tresar cand primesc un mesaj

#173
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
@skratch16, probabil asta e dupa ce ai facut update de camera din GooglePlay. E fenomenal ca au pus aplicatia de camera in Play store si o pot imbunatati oricand.

P.S. si tel meu e pe drum. de-abia astept sa-l primesc

Edited by rioachim, 19 December 2013 - 00:27.


#174
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Moto G 16Gb disponibil la amazon.co.uk. sariti pe el, e doar 171,29lire (~908lei) cu toate taxele.

#175
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
O intrebare vizavi de Amazon.
Pe ebay sau Aliexpress imi arata cat dau pe produs si cat e transportul. Pe Amazon nu gasesc niciunde.
Daca dau sa il cumpar, el costa 150 de lire, iar la checkout imi da sa platesc 163, spunandu-mi ca ajungein 3-10 zile. Doar atat platesc?
Multumesc.

#176
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
@blodwings

In primul rand trebuie sa-ti faci cont pe Amazon (uk/de...e universal). In al doilea rand trebuie sa ochesti doar ce e in stoc cu mentiunea "Dispatched from and sold by Amazon". Apoi pretul de pe site e valabil pt TVA-ul din tara respectiva (ex: 159.99lire). Dupa ce il adaugi in cos si inainte de a confirma plata, iti va calcula taxele postale si diferenta de TVA (ex: 165.33lire + 5.96livrare).

Cat despre garantie /retur /intarzieri nu exista probleme, sunt cei mai tari. Odata mi-au returnat taxele postale complet pentru ca au intarziat 1 zi.

Edited by rioachim, 19 December 2013 - 14:19.


#177
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007

View Postrioachim, on 19 decembrie 2013 - 14:12, said:

@blodwings

In primul rand trebuie sa-ti faci cont pe Amazon (uk/de...e universal). In al doilea rand trebuie sa ochesti doar ce e in stoc cu mentiunea "Dispatched from and sold by Amazon". Apoi pretul de pe site e valabil pt TVA-ul din tara respectiva (ex: 159.99lire). Dupa ce il adaugi in cos si inainte de a confirma plata, iti va calcula taxele postale si diferenta de TVA (ex: 165.33lire + 5.96livrare).

Cat despre garantie /retur /intarzieri nu exista probleme, sunt cei mai tari. Odata mi-au returnat taxele postale complet pentru ca au intarziat 1 zi.

Multumesc.
Am cont, insa nu vedeam chestia cu "Estimate VAT, Postage and Packaging".

LE: Mai astept pareri de la cei care il au deja. Unii spuneau ca primele loturi pot fi cu probleme.

Edited by blodwings, 19 December 2013 - 14:28.


#178
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011
The wallet-friendly Moto G gets Android 4.4 ahead of schedule http://arstechnica.c...ad-of-schedule/

"Google and Motorola promised that their new, $179-off-contract Moto G would be getting its KitKat update early in 2014, but it turns out that the wait will be even shorter. An announcement on the Motorola blog says that all US and global Moto Gs bought from Motorola or Amazon since launch will begin downloading Android 4.4.2 starting today."

Attached Files



#179
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Super, o sa-mi fac un cadou la inceputul anului urmator, cei drept, cu un mic delay :D

#180
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
la unii a aparut deja update-ul KitKat. Apropo, daca vrea cineva un Moto G 8Gb sigilat, nedesfacut (doar in Sibiu) sa ma contacteze prin PM pentru detalii.

Edited by rioachim, 20 December 2013 - 12:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate