Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Semnul Fiarei: dupa 2019

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
172 replies to this topic

#145
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013
Cât de naiv trebuie să fii ca sa crezi ca un lider va pune pe primul plan foamea și erecția ta, nu a lui? Cât de vacă trebuie să fii ca femeie să îți închipui că cineva va da doi bani pe copiii tăi dacă ei nu sunt utili sistemului (aka foamei și erecției liderului)?

Zicea un păzitor al zidului Berlinului către o mamă al cărei fiu fusese împușcat: ne pare rău, dar fiul tău a fost un armăsar care nu a putut fi îmblânzit. Știți ce facem cum acest tip de cai? Îi împușcăm!

Bunastarea materiala de acum, a lumii occidentale, e importanta, altfel soldatii viitorului nu ar fi motivati sa lupte (chipurile ca sa o prezerve), desi va fi evident ca nu va fi nimic de prezervat, decat abominațiuni. Totul e TEATRU, cand vor pica resursele, atunci iti vei cunoaste vecinul.

homo homini lupus

View PostRobert180374, on 09 ianuarie 2014 - 19:07, said:

Interpretează matale cum vrei, nu-ţi poate interzice nimeni asta, te mai simţi băgat în seamă... Dar textul biblic este clar, scrie negru pe alb că " Li s-a dat putere nu să-i omoare, ci să-i chinuiască cinci luni;" aşa că al dumitale "puţini vor muri" e o interpretare forţată. Dar e destul de comună meteahna asta de a deforma textul biblic după fantezia personală (sau nici măcar personală), în această privinţă nu e deosebire faţă de blamata "ortodoxie". Sănătate!

psihologia, atat cat o cunosc, imi spune ca tu vrei sa te minti ca sa poti dormi bine

Edited by the_engineer, 09 January 2014 - 22:24.


#146
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postthe_engineer, on 24 octombrie 2013 - 22:38, said:

Desi incepand cu vara lui 2012, s-au introdus carti de identitate si in Romania, cu chip, e foarte greu de gasit un "specimen" pe internet, pentru ca lumea nu s-a dus sa si le faca, de frica sa nu fie cumva semnul Fiarei, Mark Of The Beast, ISO citizenship 666.





Ce spui tu are sens si nu esti singurul:
http://www.youtube.c...ser/gorilla199?
feature=watch
Ai de vazut destule.

Edited by whitewizard, 09 January 2014 - 22:34.


#147
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostRobert180374, on 09 ianuarie 2014 - 19:07, said:

Interpretează matale cum vrei, nu-ţi poate interzice nimeni asta, te mai simţi băgat în seamă... Dar textul biblic este clar, scrie negru pe alb că " Li s-a dat putere nu să-i omoare, ci să-i chinuiască cinci luni;" aşa că al dumitale "puţini vor muri" e o interpretare forţată. Dar e destul de comună meteahna asta de a deforma textul biblic după fantezia personală (sau nici măcar personală), în această privinţă nu e deosebire faţă de blamata "ortodoxie". Sănătate!
eu am ajuns la concluzia ca de fapt, acele "lacuste" departe de a fi ceva de speriat, sunt elemente ale Binelui.
tu ce zici?

Edited by Dude_2nd, 10 January 2014 - 00:14.


#148
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013
cat de creduli sunt unii =))))

#149
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013

View Postinginerule, on 10 ianuarie 2014 - 00:28, said:

cat de creduli sunt unii =))))

asa e, si eu ma minunez cum de au ajuns sa aibe 100% incredere in mine, Inginerul, care eu insusmi sunt mana dreapta a Architectului

Căderea Babylonului - New York + Washington (Curva libertatii)
18
1 După aceea, am văzut pogorându-se din cer un alt înger, care avea o mare putere; şi pământul s-a luminat de slava lui.
2 El a strigat cu glas tare, şi a zis: "A căzut, a căzut, Babilonul cel mare! A ajuns un locaş al dracilor, o închisoare a oricărui duh necurat, o închisoare a oricărei păsări necurate şi urâte;
3 pentru că toate neamurile au băut din vinul mâniei curviei ei, şi împăraţii pământului au curvit cu ea, şi negustorii pământului s-au îmbogăţit prin risipa desfătării ei."
4 Apoi am auzit din cer un alt glas, care zicea: "Ieşiţi din mijlocul ei, poporul Meu, ca să nu fiţi părtaşi la păcatele ei, şi să nu fiţi loviţi cu urgiile ei!
5 Pentru că păcatele ei s-au îngrămădit, şi au ajuns până în cer; şi Dumnezeu Şi-a adus aminte de nelegiuirile ei.
6 Răsplătiţi-i cum v-a răsplătit ea, şi întoarceţi-i de două oricât faptele ei. Turnaţi-i îndoit în potirul în care a amestecat ea!"
7 Pe cât s-a slăvit pe sine însăşi, şi s-a desfătat în risipă, pe atât daţi-i chin şi tânguire! Pentru că zice în inima ei: "Şed ca împărăteasă, nu sunt văduvă, şi nu voi şti ce este tânguirea!"
8 Tocmai pentru aceea, într-o singură zi vor veni urgiile ei: moartea, tânguirea şi foametea. Şi va fi arsă de tot în foc, pentru că Domnul Dumnezeu, care a judecat-o, este tare.
9 Şi împăraţii pământului, care au curvit şi s-au dezmierdat în risipă cu ea, când vor vedea fumul arderii ei, o vor plânge şi o vor boci.
10 Ei vor sta departe, de frică să nu cadă în chinul ei, şi vor zice: "Vai! vai! Babilonul, cetatea cea mare, cetatea cea tare! Într-o clipă ţi-a venit judecata!" -
11 Negustorii pământului o plâng şi o jelesc, pentru că nimeni nu le mai cumpără marfa:
12 marfă de aur, de argint, de pietre scumpe, de mărgăritare, de in subţire, de purpură, de mătase şi de stacojiu; nici feluritele lor soiuri de lemn de tiin, tot felul de vase de fildeş, tot felul de vase de lemn foarte scump, de aramă, de fier şi de marmură;
13 nici scorţişoara, nici mirodeniile, nici miroznele, nici mirul, nici tămâia, nici vinul, nici untdelemnul, nici făina bună de tot, nici grâul, nici boii, nici oile, nici caii, nici căruţele, nici robii, nici sufletele oamenilor.
14 Şi roadele atât de dorite sufletului tău s-au dus de la tine. Toate lucrurile alese, strălucite, sunt pierdute pentru tine, şi nu le vei mai găsi.
15 Cei ce fac negoţ cu aceste lucruri, care s-au îmbogăţit de pe urma ei, vor sta departe de ea, de frica chinului ei. Vor plânge, se vor tângui,
16 şi vor zice: "Vai! vai! Cetatea cea mare, care era îmbrăcată cu in foarte subţire, cu purpură şi cu stacojiu, care era împodobită cu aur, cu pietre scumpe şi cu mărgăritare!
17 Atâtea bogăţii într-un ceas s-au prăpădit!" - Şi toţi cârmacii, toţi cei ce merg cu corabia pe mare, marinarii, şi toţi cei ce câştigă din mare, stăteau departe;
18 şi, când au văzut fumul arderii ei, strigau: "Care cetate era ca cetatea cea mare?"

19 Şi îşi aruncau ţărână în cap, plângeau, se tânguiau, ţipau şi ziceau: "Vai! Vai! Cetatea cea mare, al cărei belşug de scumpeturi a îmbogăţit pe toţi cei ce aveau corăbii pe mare, într-o clipă a fost prefăcută într-un pustiu!"
20 "Bucură-te de ea, cerule! Bucuraţi-vă şi voi, sfinţilor, apostolilor şi proorocilor! Pentru că Dumnezeu v-a făcut dreptate, şi a judecat-o."
21 Atunci un înger puternic a ridicat de jos o piatră ca o mare piatră de moară, a aruncat-o în mare, şi a zis: "Cu aşa repeziciune va fi aruncat Babilonul, cetatea cea mare, şi nu va mai fi găsit!
22 Şi nu se va mai auzi în tine nici sunet de alăute, nici cântece din instrumente, nici cântători din fluiere, nici cântători din trâmbiţe; nu se va mai găsi la tine nici un meşter în vreun meşteşug oarecare. Nu se va mai auzi în tine vuietul morii.
23 Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, şi nu se va mai auzi în tine glasul mirelui şi al miresei, - pentru că negustorii tăi erau mai marii pământului, pentru că toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,
24 şi pentru că acolo a fost găsit sângele proorocilor şi al sfinţilor şi al tuturor celor ce au fost înjunghiaţi pe pământ."

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kZ_21RJeIa4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by the_engineer, 10 January 2014 - 01:18.


#150
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postthe_engineer, on 10 ianuarie 2014 - 01:17, said:

asa e, si eu ma minunez cum de au ajuns sa aibe 100% incredere in mine, Inginerul,
Zau ?   Care-s aia ?


View Postthe_engineer, on 10 ianuarie 2014 - 01:17, said:

Inginerul, care eu insusmi sunt mana dreapta a Architectului
:roflmaofast:

#151
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013

View PostBarboso, on 10 ianuarie 2014 - 01:24, said:

Zau ?   Care-s aia ?

toti

#152
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
... copiii din grupa mica de la gradinita.
Sau vecinii de salon...

#153
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postthe_engineer, on 10 ianuarie 2014 - 01:17, said:

Căderea Babylonului - New York + Washington (Curva libertatii)
cum ai ajuns la concluzia asta eronata?
ai ceva argumente biblice?
pune-le aici scurt si punctual, sa le desfiintam impreuna.

Posted Image

Edited by Dude_2nd, 10 January 2014 - 15:49.


#154
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

View PostDude_2nd, on 10 ianuarie 2014 - 00:13, said:

eu am ajuns la concluzia ca de fapt, acele "lacuste" departe de a fi ceva de speriat, sunt elemente ale Binelui.
tu ce zici?

Eu nu cred că-s elemente ale Binelui. Zice Scriptura că vin din fumul din fântâna Adâncului, deci din locul guvernat de ...iată:" Peste ele aveau ca împărat pe îngerul Adâncului, care pe evreieşte se cheamă Abadon, iar pe greceşte, Apolion". Poţi zice că-s elemente ale binelui numa dacă crezi că şi satana e un astfel de element.

#155
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostRobert180374, on 10 ianuarie 2014 - 21:45, said:

Eu nu cred că-s elemente ale Binelui. Zice Scriptura că vin din fumul din fântâna Adâncului, deci din locul guvernat de ...iată:" Peste ele aveau ca împărat pe îngerul Adâncului, care pe evreieşte se cheamă Abadon, iar pe greceşte, Apolion". Poţi zice că-s elemente ale binelui numa dacă crezi că şi satana e un astfel de element.
pai daca locul e guvernat de...ce ?
Isus nu are cheile Mortii si ale Locuintei Mortilor?

din moment ce ele nu "vatama" decat pe oamenii ce nu au pecetea lui Dumnezeu, cred ca fac slujba Binelui, nu?

#156
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostDude_2nd, on 10 ianuarie 2014 - 22:30, said:

pai daca locul e guvernat de...ce ?
Isus nu are cheile Mortii si ale Locuintei Mortilor?

din moment ce ele nu "vatama" decat pe oamenii ce nu au pecetea lui Dumnezeu, cred ca fac slujba Binelui, nu?

Attached Files



#157
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

View Postthe_engineer, on 09 ianuarie 2014 - 22:20, said:

psihologia, atat cat o cunosc, imi spune ca tu vrei sa te minti ca sa poti dormi bine
Mie îmi spune propria conştiinţă să vreau doar adevărul, ca să nu mai dorm cu ochii deschişi. Astfel prefer ca orice fantezie, orice gând să-l trec prin filtrul Cuvântului lui Dumnezeu, care a fost şi este scris şi va rămâne veşnic.

View PostDude_2nd, on 10 ianuarie 2014 - 22:30, said:

pai daca locul e guvernat de...ce ?
Isus nu are cheile Mortii si ale Locuintei Mortilor?

din moment ce ele nu "vatama" decat pe oamenii ce nu au pecetea lui Dumnezeu, cred ca fac slujba Binelui, nu?

În sensul acesta poţi considera că orice creatură, materială sau nu (inclusiv demonii), face slujba Binelui, care este guvernatorul suprem, prin Cel căruia i-a încredinţat asta. Într-adevăr, nimic nu mişcă fără acceptul lui Dumnezeu, care este Binele. Ceea ce zic este că eu consider unele elemente, cum ar fi şi lăcustele respective, prin prisma destinaţiei lor în veşnicie, care cred că va fi alături de a împăratului lor, acel înger al Adâncului.

#158
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
napasta lor trebuia pusa pe seama altcuiva iar Abadon zeu al insectelor prin faptul ca era invocat de culegatorii de miere de albine este doar un indiciu al naturii reale al aparentelor lacuste care cu coada vatama .
intaritarea lor e posibila exclusiv chimic de unele substante accentuata pe fondul lipsei altora din alimentatie.
asa cum se intimpla la culesul de nectar din flori de rapita.
alt motiv de surescitare al lor poate fi diferite substante otravitoare  unele insecticide si acizi periculosi lucru care ar putea avea legatura  cu o poluare generaljzata temporara cu acea pucioasa adica sulf si acizi sulfurici sulfhidrici sulfiti sulfati etc proveniti din depunerile si ploile acide de natura vulcanica la care trebuie sa ne asteptam cu ocazia urgiei potopului cel hotarit al celor 3 zile de intuneric partial am zice de natura vulcanica in urma ruperii faliei pacificului care va deranja toate placile provocind cutremure generale mkdificari geologice si sute de explozii vulcanice coloane de fum de diferite culori si ploaie de stele pietre de foc . desi pare ca si pamantul se va misca de pe axa de rotatie asa incit vom avea un alt cer astronomic  vorbind.

durata de 5 luni ar putea insemna intervalul de minima concentratie care intarita albinele



poluari acide care arde "toata iarba" si o treime din copaci din fapturile vii

#159
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postmihao37, on 26 ianuarie 2014 - 08:00, said:

durata de 5 luni ar putea insemna intervalul de minima concentratie care intarita albinele
Posted Image Posted Image

deci a gresit apostolui...nu sunt lacuste ci albine...

:lol:

#160
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
o treime din mari si din izvoare din apa potabila
acizi simbolizati de acel pelin ca gust iar ca miros de acea scirba din VT legata de pamant . pamant acoperit de noroi acid si  puturos provenit din ploile care  or spala atmosfsra intunecata de fumul vulcanilor in noaptea cutremurelor clatinarilor care vor putea dura si 8  ore pina dimineata cind deja furtunile vor fiomogenizat fumurile  in tot globul cu un semiantuneric care va diminua lumina si culoarea liminatorilor ceresti .
ordinea  elementelor si viziunilor apocalipsei nu respecta succesiunea reala a evenimentelor iar altekri ele sint simultane.

nu cred ca apostolul a gredit ci inte.tionat a fost asa in revelatie

#161
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

View Postmihao37, on 26 ianuarie 2014 - 08:26, said:

o treime din mari si din izvoare din apa potabila
acizi simbolizati de acel pelin ca gust iar ca miros de acea scirba din VT legata de pamant . pamant acoperit de noroi acid si  puturos provenit din ploile care  or spala atmosfsra intunecata de fumul vulcanilor in noaptea cutremurelor clatinarilor care vor putea dura si 8  ore pina dimineata cind deja furtunile vor fiomogenizat fumurile  in tot globul cu un semiantuneric care va diminua lumina si culoarea liminatorilor ceresti .
ordinea  elementelor si viziunilor apocalipsei nu respecta succesiunea reala a evenimentelor iar altekri ele sint simultane.

nu cred ca apostolul a gredit ci inte.tionat a fost asa in revelatie

Fantazezi complet hazardat (de unde şi până unde pelin=acizi, 8 ore de omogenizat fumurile, "glob pământesc"). Te exprimi atât de disociat încât nici măcar haz n-are să-ţi fie urmărit ce scrii.
Ce medicaţie foloseşti?

#162
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Semnul fiatei se va dovedi ca deja trecut nefiind obligstoriu sa fie pe intreg pamintul dar nu trebuie sa se stie. Ar fi prea mura in gura. Cel care vo.tribuie la pudtiirea locasului este Domnul si doaar indirect El va face scel legamant cu multi in saptamana pustiirii conf Dan.9.26-27.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate