Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Paznici abuzivi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#1
antracss

antracss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.09.2013
Salut! Sunt la un liceu la seral in Bucuresti si azi am vrut sa plec mai devreme si paznicul de la poarta nu ma lasat pe motiv ca mai am o ora si cu cateva secunde in fata mea au iesit mai multi colegi si lam luat mai tare si pana la urma mam dus la directoare mam certat si cu ea si pana la urma am sarit galdul...asta e alta povestea intrebarea mea este daca este legal sa nu te lase sa iesi din scoala daca exista o lege ceva care sa le dea voie sa te tina acolo precizez ca nu sunt minor pentru ca dupa spusele directoareai era ca daca se intampla ceva cu tine vine mama la scoala si se ia de noi dar nu este asa deci vreau sa stiu daca exista o lege care sa arate ca este legal sau ilegal sa o scot la imprimanta sa ma duc cu ea la directoare si sa ii arat ca cea ce face este ilegal pentru ca eu prima oara asa iam zis ca este ilegal ce face paznicul.

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cum pisici sa nu te lase sa pleci?! Si tu ai stat dupa ei? Inteleg daca erai clasa a cincea, poate, dar major si la seral?! Pune mina pe telefon si spune-le ca suni la 112.

#3
antracss

antracss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.09.2013

 adisz, on 21 octombrie 2013 - 21:01, said:

Eu cred ca tu te duci degeaba la scoala!!!
Plecatul de la locul de munca,recte scoala, se numeste in limbaj popular "chiul" si se pedepseste ca atare.De perioada pe care esti obligat sa ti-o petreci la scoala,adica orarul,este direct raspunzatoare unitatea de invatamant.
Si tu vorbesti aiurea total pe langa subiect...una este loc de munca una este scoala la seral unde prezenta este de maxim 30 de ori intr-un semestru...

#4
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
ba, ne mananci banii degeaba, la ce te duci la scoala, ramai acasa mai bine.

#5
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

 antracss, on 21 octombrie 2013 - 20:58, said:

Jura-te ? sti ca aia care isi dau cu parerea aiurea fara sa le ceara cineva acest lucru sunt niste oameni care au suferit in trecut sau niste frustrati ?
Tu cine esti, psihologu` de serviciu?

#6
antracss

antracss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.09.2013

 f300, on 21 octombrie 2013 - 21:02, said:

Cum pisici sa nu te lase sa pleci?! Si tu ai stat dupa ei? Inteleg daca erai clasa a cincea, poate, dar major si la seral?! Pune mina pe telefon si spune-le ca suni la 112.
nu am stat toti care erau si la zi si la seral au sarit gardul

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,051
  • Înscris: 07.11.2006

 antracss, on 21 octombrie 2013 - 20:58, said:

Jura-te ? sti ca aia care isi dau cu parerea aiurea fara sa le ceara cineva acest lucru sunt niste oameni care au suferit in trecut sau niste frustrati ?

Ai dreptate intr-un fel.Dar colegul driftking91 a fost "finut" cand ti-a raspuns.Trebuia sa te faca analfabet de-a dreptul.

#8
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Mosule , cum dracu sa te milogesti de ala sa pleci ? Plus ca esti si la seral si esti si major .
Trebuia sa pleci fara sa ii dai explicatii paznicului . Ca si cum n-ar fi fost acolo .
Apropo , cati ani ai ?

#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Oricum paznicul avea dreptate. Ai program de scoala, stai la scoala. Faptul ca esti rau de gura si te-ai certat la scoala cu cine te-ai certat, ca te legi si aici pe net de cineva care te-a atentionat ca se cunoaste dupa scris ca ai probleme cu invatatul, nu inseamna ca ai dreptate.Si nici ca era cazul sa te dai zmeu, aici pe net, cu cat de aprig esti.Ca altora le-a dat drumul, nu era treaba ta, era problema paznicului. Si el nu in fata ta raspunde de felul in care-si face serviciul.

#10
antracss

antracss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.09.2013

 emyboy, on 21 octombrie 2013 - 21:04, said:

Mosule , cum dracu sa te milogesti de ala sa pleci ? Plus ca esti si la seral si esti si major .
Trebuia sa pleci fara sa ii dai explicatii paznicului . Ca si cum n-ar fi fost acolo .
Apropo , cati ani ai ?
22 de ani am
dar asta am si vrut sa fac sa plec dar a inchis poarta

#11
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Dupa cum te exprimi, cred ca urma ora de romana :)

#12
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
driftking91
Asa e.
antracss
Zau?  Ia demonstreaza-mi matale ca ai dreptate. Dar incepe propozitiile cu litera mare, ca totusi esti la liceu, nu la gradi...
Vezi matale, eu sunt cam in varsta si nu prea cred in orice. Asa daca analizezi un spectacol de opera, sau un montaj electronic, sau o carte -poate sa fie si despre submarine, sau ceva din istorie, e posibil sa ma convingi
Cu altele cuvinte, cam greu, spre deloc..
PS. Inainte sa imi umpli figiderul, iti dau un sfat gratuit. Vezi ca eu am multe postari pe temele respective. Deci usurel..
La o adica liceul inca nu e obligatoriu...Respecti regulile, OK. Nu, hastalavista, baby..
later edit. Aoleu, ai 22? Dzeule..Spun asta din cauza exprimarii..Au perfecta dreptate predecesorii mei..

Edited by Prien, 21 October 2013 - 21:08.


#13
antracss

antracss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.09.2013

 myshyk, on 21 octombrie 2013 - 21:05, said:

Oricum paznicul avea dreptate. Ai program de scoala, stai la scoala. Faptul ca esti rau de gura si te-ai certat la scoala cu cine te-ai certat, ca te legi si aici pe net de cineva care te-a atentionat ca se cunoaste dupa scris ca ai probleme cu invatatul, nu inseamna ca ai dreptate.Si nici ca era cazul sa te dai zmeu, aici pe net, cu cat de aprig esti.Ca altora le-a dat drumul, nu era treaba ta, era problema paznicului. Si el nu in fata ta raspunde de felul in care-si face serviciul.
ba la masi vrei sa iti fac ortografie bai romani invidiosi daia pleaca lumea din tara asta sa scape de voi ca sunteti plini de invidie si dujmanie deja nu va mai suport imi vine sa vomit cand vad cum vorbiti uni comunistilor

#14
-Amza-

-Amza-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2013
Camerele inhiba.
Catalogul virtual incurca.
Paza deranjeaza.
Uniforma impedica spiritul liber.
Te inteleg perfect, iti dau dreptate! Locul tau nu este la scoala, astept cu interes povestea cu colegul de celula, cum nu te-a lasat sa stai deasupra.

Ps: Mi-a placut partea in care te-ai certat cu directoarea, cum sa zic eu$%? In locul tau ii dadeam 2-3 perverse.

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,051
  • Înscris: 07.11.2006
Cand emboy te-a intrebat cati ani ai s-a referit la anii de acasa, nu la varsta biologica.

Edited by adisz, 21 October 2013 - 21:12.


#16
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
pazniciul trebuie sa fie ferm, aproape inflexibil :gunsmilie: , paznicul nu are de ce sa se teama de un "jmekeras" care vrea sa chiuleasca!

#17
antracss

antracss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.09.2013

 Prien, on 21 octombrie 2013 - 21:06, said:

driftking91
Asa e.
antracss
Zau?  Ia demonstreaza-mi matale ca ai dreptate. Dar incepe propozitiile cu litera mare, ca totusi esti la liceu, nu la gradi...
Vezi matale, eu sunt cam in varsta si nu prea cred in orice. Asa daca analizezi un spectacol de opera, sau un montaj electronic, sau o carte -poate sa fie si despre submarine, sau ceva din istorie, e posibil sa ma convingi
Cu altele cuvinte, cam greu, spre deloc..
PS. Inainte sa imi umpli figiderul, iti dau un sfat gratuit. Vezi ca eu am multe postari pe temele respective. Deci usurel..
La o adica liceul inca nu e obligatoriu...Respecti regulile, OK. Nu, hastalavista, baby..
later edit. Aoleu, ai 22? Dzeule..Spun asta din cauza exprimarii..Au perfecta dreptate predecesorii mei..
Bre pe vremea matale era altceva lasa-ne dute si mananca niste iaurt ca iti vine rau daca nu stiti nu va bagati in seama bai ca mie scarba de Romania si de romanii care o locuiesc pentru ca voi nu ajutati voi doar sa faceti rau sa criticati stiti asta e Romania

#18
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

 antracss, on 21 octombrie 2013 - 21:07, said:

ba la masi vrei sa iti fac ortografie bai romani invidiosi daia pleaca lumea din tara asta sa scape de voi ca sunteti plini de invidie si dujmanie deja nu va mai suport imi vine sa vomit cand vad cum vorbiti uni comunistilor
Auzi la el, sa fac ortografie Posted Image
Nu ma, pleaca sa scape de "desteptii" ca tine.

Edited by alexx1402, 21 October 2013 - 21:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate