Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

M-a muscat un caine...

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

e_bulu said:

Politia nu rezolva mare lucru. Am reclamat eu (in fine, o cunostinta) si ni s-a recomandat sa ne "intelegem"
Trebuia sa reclami si politistii, sa te "intelegi" cu un avocat. Cainii agresivi pun in pericol vietile. Sub obladuirea neglijentilor sunt si mai periculosi.

Edited by andreim77, 11 September 2013 - 16:43.


#20
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View Postandreim77, on 11 septembrie 2013 - 16:41, said:

Cainii agresivi pun pericol vietile.

Gresit ! Cainii agresivi cu stapani tampiti pun vietile in pericol . Daca ai grija de un caine agresiv , iti garantez eu ca nu v-a musca niciun om si niciun caine .

#21
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Mai este un aspect, de ce fac rau cei care nu reclama. Politia are sistem informatic in care se inregistreaza plangerile cu datele din buletin, in momentul in care o persoana are un numar de caini in cursul vremii si unul raneste rau sau omoara pe cineva si in sistem sunt plangeri multe imediat arata altfel problema, persoana are tendinta de a selecta, dresa si asmuti animalele respective, intr-un fel se adreseaza incidentele minore si izolate si in alt fel pericolele publice.

#22
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Chiftele cu ciment.
End.

Data viitoare poate nu mai scapi atat de usor, Anknic.
Ori ocolesti zona, ori te duci si cumperi niste carne tocata.

#23
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Ori il lasa pe Toby sa o apere Posted Image .

Apropo treaba cu cimentul chiar merge Posted Image ? De la o vreme painea cu antigel nu mai darndament Posted Image .

Edited by emyboy, 11 September 2013 - 16:49.


#24
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
Votez pentru reclamatie (insotita de certificat medical). Chiar daca n-aduce vreun beneficiu celui vatamat, incidentul trebuie sa ramana inregistratat undeva. La o recidiva, sau orice alt incident legat de cainele respectiv, politia trebuie sa tina cont de "istoric".

Edited by yetiro, 11 September 2013 - 16:50.


#25
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Imediat la politie,mai ales ca ai martori.

Edited by GoldMasters, 11 September 2013 - 16:50.


#26
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

Quote

Gresit ! Cainii agresivi cu stapani tampiti pun vietile in pericol . Daca ai grija de un caine agresiv , iti garantez eu ca nu v-a musca niciun om si niciun caine .
nu ma refer la rase stiute ca fiind natural agresive. Ma refer la orice caine care dintr-un motiv sau altul e agresiv. in cazul de fatza, cainele agresiv se stia in siguranta, sub obladuirea unei neglijente din al carei comportament ne dam seama de ce e si cainele asa. normal ca si oamenii au responsabilitatea lor ca urmare sa plateasca. e f aproape de tentativa de omor intamplarea astea pt ca deja stim destule cazuri tragice.

#27
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
Toby este acesta:
http://anknic.sunpho...o/Toby/15379607

pt.ca e f.mare si urat e dresat sa fie agresiv doar in curte la el si doar cand nu suntem noi acasa.

#28
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
da' nu-i urat deloc, arata f bine. sta mereu cu limba scoasa? :)

#29
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View Postanknic, on 11 septembrie 2013 - 16:51, said:

Toby este acesta:
http://anknic.sunpho...o/Toby/15379607

pt.ca e f.mare si urat e dresat sa fie agresiv doar in curte la el si doar cand nu suntem noi acasa.

Nu e urat . Mie imi place cum arata Posted Image . Sa-ti traiasca .
Ti-am zis . Si a mea e cuminte pe strada  mai ales cu oamenii(n-are treaba cu ei) , dar cu cainii care o provoaca si sar la bataie nu e la fel de permisiva . Daca nu o provoaca trece pe langa ei fara probleme .
E bine sa il inveti pe Toby sa nu mai fie asa "moale" . Sa faca diferenta atunci cand e un pericol Posted Image .

Edited by emyboy, 11 September 2013 - 16:55.


#30
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Nu este urat si oricum nu se uita autoritatile la aspect se uita pe lege, daca-i pe lista de caini de lupta si nu e inregistrat atunci o s-o incasezi si tu. In rest poa sa fie si caniche ca nu-i pasa nimanui, te-a atacat un caine, atat.

#31
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postandreim77, on 11 septembrie 2013 - 16:41, said:

Trebuia sa reclami si politistii, sa te "intelegi" cu un avocat. Cainii agresivi pun in pericol vietile. Sub obladuirea neglijentilor sunt si mai periculosi.
Eu primisem niste pocnitori cu multe focuri (le primisem in urma cu cateva luni) si le foloseam cu succes, chiar se dusese vestea printre proprietarii de javre ca am niscai arme de foc. Cand am hotarat sa luam o decizie in privinta cainilor/pocnitorilor"arme", s-a votat sa renuntam la pocnitori si sa rezolvam "civilizat" Bineinteles ca eu am zis ca nu negociez cu oameni agresivi (agresivi prin uneltele lor) si au sunat la politie dupa ce au vorbit cu "mama" animalului si nu au rezolvat nimic. Raspunsul primit il stiti. Cand a venit politistul la poarta lor (peste ateva zile) erau cu gurile pline de "armele" mele.

#32
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
pai face diferenta! azi il tineam eu de zgarda. cand m-a muscat potaia l-a agatat instant. cand il latra cainii de la distanta trece nepasator, daca se apropie ii maraie. doar pe 2 i-a apucat: unul l-a muscat pe el de piciorul din spate si asta care m-a muscat pe mine (vizat era Toby...da'nu a avut potaia tinta!)

View PostDKN1, on 11 septembrie 2013 - 16:55, said:

Nu este urat si oricum nu se uita autoritatile la aspect se uita pe lege, daca-i pe lista de caini de lupta si nu e inregistrat atunci o s-o incasezi si tu. In rest poa sa fie si caniche ca nu-i pasa nimanui, te-a atacat un caine, atat.

e ciobanesc german, nu e in lege ca si caine periculos sau agresiv.

#33
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postanknic, on 11 septembrie 2013 - 16:51, said:

Toby este acesta:
http://anknic.sunpho...o/Toby/15379607

pt.ca e f.mare si urat e dresat sa fie agresiv doar in curte la el si doar cand nu suntem noi acasa.
Nu-i urat. E "serios" Am avut unul (a murit de "batranete") care era mai roscovan la cap si era nevoie sa ranjeasca mai des coltii ca sa fie luat in seama.

View Postandreim77, on 11 septembrie 2013 - 16:54, said:

da' nu-i urat deloc, arata f bine. sta mereu cu limba scoasa? Posted Image
Daca e vara mereu...

#34
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

Quote

e ciobanesc german, nu e in lege ca si caine periculos sau agresiv.
te-ai scos, poti cere daune grele, chiar daca nu le primesti, sa se invete minte si sa se duca vestea.

Edited by andreim77, 11 September 2013 - 17:02.


#35
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
De ce nu ai umblat cu bunica dupa tine ? Nu te-ar fi muscat daca erai cu ea, tu esti de vina.

#36
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View Postcatalinuptm, on 11 septembrie 2013 - 17:03, said:

De ce nu ai umblat cu bunica dupa tine ? Nu te-ar fi muscat daca erai cu ea, tu esti de vina.

Tu ai toate tiglele pe casa ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate