Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#5509
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010

View Postlelu68vio, on 25 octombrie 2014 - 15:32, said:

Orice se rezolva la esd numai daca nu ai garantie trebuie platit.Sigur sunt fisiere corupte in modulul radio pe care daca nu sti procedura de rescriere,nu prea vad vreo sansa.Totusi scormoneste netul si ceva tot ve-i gasi.
nu conteaza ca trebuie platit...stiu asta...am gasit eu rezolvarea, dar nu am "sculele" necesare, si chiar daca as avea, nu m-as risca

#5510
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006

View Postlelu68vio, on 25 octombrie 2014 - 15:44, said:



Daca nu esti sigur ca este original,descarca din google play app phone info samsung si iti zice acolo daca este original,sau antutu benchmark si la info device iara poti vedea totate dotariile care le are.Pentru faptul ca are doar jelly bean poate nu a facut nimeni upgrade la soft pe el.Cauta-i update din setari>general>despre telefon>si da-i un search pe wifi sa vezi..poate ai update disponibil.
Problema e ca are Jelly Bean pe el...iar N3 a aparut direct cu KitKat...nu exista N3 original cu JB.

#5511
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Cu drq ma :)) ca si al meu a avut jb.

#5512
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
blacksun77...daca nu stii, nu mai vorbii aiurea. Note 3 a aparut cu jelly Bean 4.3

#5513
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View Postblacksun77, on 25 octombrie 2014 - 18:16, said:

Problema e ca are Jelly Bean pe el...iar N3 a aparut direct cu KitKat...nu exista N3 original cu JB.
Daca l-ai fi cumpărat din 2013 gaseai jb pe el

#5514
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View PostJamesDeLouis, on 25 octombrie 2014 - 10:15, said:

Salut. Am si eu un note 3 insa nu cred ca este unul original,dar am android Jelly Bean. Problema este ca se misca foarte greu desi l.am dus sa i se dea un restart la software. Ce ar trebui sa fac?

Jean,nu ai dat prea multe informatii,daca e rootat sau nu,daca l-ai luat de nou sau mana a doua.Note 3,a avut la inceput JB 4.3 pe el,apoi s-a updatat la 442 kk iar la tine inca e 4.3.

#5515
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006

View Postmaricelstan, on 25 octombrie 2014 - 18:24, said:

blacksun77...daca nu stii, nu mai vorbii aiurea. Note 3 a aparut cu jelly Bean 4.3
Da, asa e, m-am incurcat eu in cifre :(
Mi-am dat seama si am incercat sa editez postul dar nu l-am gasit. In principiu toti mai gresim...
"Nu mai vorbii" e cu un singur "i".

#5516
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Serios ? S-a mutat cumva facultatea de litere pe softpedia ?

#5517
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View Postblacksun77, on 25 octombrie 2014 - 18:44, said:


Da, asa e, m-am incurcat eu in cifre :(
Mi-am dat seama si am incercat sa editez postul dar nu l-am gasit. In principiu toti mai gresim...
"Nu mai vorbii" e cu un singur "i".

Daca spui ca in principiu toti mai gresim,de ce faci observatii?Pe un forum dedicat unui gadget,in cazul nostru Note,punem intrebari,raspundem,dar nu corectam userii.Nu cred ca exista cineva pe aici care nu stie sa scrie si in majoritate sunt intelectuali,iar cand scrii pe telefon,nu faci caligrafie,te mai grabesti mai faci si altceva.Mai este un user care nu a participat la nici o discutie pe acest forum,in schimb l-a deranjat ca am lasat spatiu inainte de virgula.Colosala contributie.De obicei astfel de persoane au o frustare si in viata personala si nici o pozitie sociala.In spatele ecranului toti suntem frumosi si destepti si nu urati si cu opt clase!

#5518
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006
Sensibili sunteti si repede aruncati cu jigniri. Cand Max ii spunea lui Maricel ca wcdma e frecventa de America si ca nu merge in Romania, n-ati sarit niciunul sa ii spuneti ca vorbeste aiurea.
Lawrence, vad ca esti un fin cunoscator al psihologiei umane, imediat m-ai citit...
In fine, urmaresc demult forumul N3 si stiu ca in principiu sunteti de treaba si incercati sa ajutati cand puteti. Asta am incercat si eu, numai ca am confundat 4.2.2 cu 4.4.2.

#5519
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
blacksum wcdma e de america si e folosita de tmobile verizon pe tel branduite, din cate stiu eu, poate gresesc.
Cu ce am gresit ?
http://www.phonescoo...erm.php?gid=104

Edited by maxander, 25 October 2014 - 20:21.


#5520
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View Postblacksun77, on 25 octombrie 2014 - 20:15, said:

Sensibili sunteti si repede aruncati cu jigniri. Cand Max ii spunea lui Maricel ca wcdma e frecventa de America si ca nu merge in Romania, n-ati sarit niciunul sa ii spuneti ca vorbeste aiurea.
Lawrence, vad ca esti un fin cunoscator al psihologiei umane, imediat m-ai citit...
In fine, urmaresc demult forumul N3 si stiu ca in principiu sunteti de treaba si incercati sa ajutati cand puteti. Asta am incercat si eu, numai ca am confundat 4.2.2 cu 4.4.2.

Blacksun77 nu vreau sa jignesc pe nimeni si nicidecum pe tine.Am vorbit la general pentru userii care stau in tribuna si corecteaza asa zise greseli de scriere.Nu intelege altceva.Ca ai confundat retelele sau androizii nu e nicio problema.Nu se supara nimeni.Daca ai citit cum spui forumul,vezi ca nu suntem suparaciosi :)

#5521
veterinar2

veterinar2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 20.09.2014
Mie mi se pare ca sunt cel mai de gașca  de aici.

Deși mi-au suspendat contul 1 săptămână.  Nici acu nu știu de ce

#5522
jonndoedaniel

jonndoedaniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 09.05.2007

View Postverszipo, on 19 octombrie 2014 - 21:58, said:

Mi-a sosit incarcatorul wireless, functioneaza perfect.

Singura problema care am avut-o e ca adaptorul care l-am comandat nu are contactele pentru S-View (am uitat sa ma uit daca le are), asa ca nu functiona detectia automata a deschiderii/inchiderii de pe S-View.
Dar, cu un mic "hack" am reusit sa fac sa mearga S-View Cover, NFC si incarcarea wireless,

Telefonul se incarca aproape la fel de repede ca si cand il leg direct pe cablul USB pe incarcatorul standard, se incalzeste putin dar nu devine fierbinte (doar caldut), deci nu exista pericolul sa explodeze sau ceva :)

P.S. "placa" pe care se pune telefonul este putin mai mica decat Note 3-ul, dar nu cu mult (acuma vad cat de mare e de fapt Note 3-ul :D )
Cum ai facut mai exact ? Ma tenteaza sa iau un incarcator wireless dar parca nu as renunta la s view iar husele sview cu incarcare wireless sunt disponibile doar in alb sau negru

View Postverszipo, on 19 octombrie 2014 - 21:58, said:

Mi-a sosit incarcatorul wireless, functioneaza perfect.

Singura problema care am avut-o e ca adaptorul care l-am comandat nu are contactele pentru S-View (am uitat sa ma uit daca le are), asa ca nu functiona detectia automata a deschiderii/inchiderii de pe S-View.
Dar, cu un mic "hack" am reusit sa fac sa mearga S-View Cover, NFC si incarcarea wireless,

Telefonul se incarca aproape la fel de repede ca si cand il leg direct pe cablul USB pe incarcatorul standard, se incalzeste putin dar nu devine fierbinte (doar caldut), deci nu exista pericolul sa explodeze sau ceva :)

P.S. "placa" pe care se pune telefonul este putin mai mica decat Note 3-ul, dar nu cu mult (acuma vad cat de mare e de fapt Note 3-ul :D )
Cum ai facut mai exact ? Ma tenteaza sa iau un incarcator wireless dar parca nu as renunta la s view iar husele sview cu incarcare wireless sunt disponibile doar in alb sau negru

View Postverszipo, on 19 octombrie 2014 - 21:58, said:

Mi-a sosit incarcatorul wireless, functioneaza perfect.

Singura problema care am avut-o e ca adaptorul care l-am comandat nu are contactele pentru S-View (am uitat sa ma uit daca le are), asa ca nu functiona detectia automata a deschiderii/inchiderii de pe S-View.
Dar, cu un mic "hack" am reusit sa fac sa mearga S-View Cover, NFC si incarcarea wireless,

Telefonul se incarca aproape la fel de repede ca si cand il leg direct pe cablul USB pe incarcatorul standard, se incalzeste putin dar nu devine fierbinte (doar caldut), deci nu exista pericolul sa explodeze sau ceva :)

P.S. "placa" pe care se pune telefonul este putin mai mica decat Note 3-ul, dar nu cu mult (acuma vad cat de mare e de fapt Note 3-ul :D )
Cum ai facut mai exact ? Ma tenteaza sa iau un incarcator wireless dar parca nu as renunta la s view iar husele sview cu incarcare wireless sunt disponibile doar in alb sau negru

#5523
CorneliuB

CorneliuB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.08.2004

View Postveterinar2, on 25 octombrie 2014 - 20:34, said:

Mie mi se pare ca sunt cel mai de gașca  de aici.

Deși mi-au suspendat contul 1 săptămână.  Nici acu nu știu de ce

:))...prea de gasca,de aia ! :)

#5524
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View Postveterinar2, on 25 octombrie 2014 - 20:34, said:

Mie mi se pare ca sunt cel mai de gașca  de aici.

Deși mi-au suspendat contul 1 săptămână.  Nici acu nu știu de ce

Fiindca esti prea de gasca :) Mai vrei o saptamana,sau esti numai de gasca?  :))

#5525
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009

View Postblacksun77, on 25 octombrie 2014 - 18:16, said:

Problema e ca are Jelly Bean pe el...iar N3 a aparut direct cu KitKat...nu exista N3 original cu JB.
Sa mori tu ca nu exista n3 original cu jb ,chiar eu am facut prostia sa ii fac marele upgrade la kkt.

Edited by alexmaster, 25 October 2014 - 20:57.


#5526
adilau_n

adilau_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 30.12.2009
Eu când l-am luat am avut 4.3,iar când l-am setat acasă direct mi-a dat update la 4.4.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate