Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

(viotl) Casa noastra - La trei căluți

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1727 replies to this topic

#91
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View Postviotl, on 30 septembrie 2013 - 01:21, said:

Ma n-auzi, da' ce-i frate cu voi, n-aveti somn nici unul....

Crezi ca esti sincuru care "lucreaza" la visul vieti lui?Posted Image

#92
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Posthdi, on 30 septembrie 2013 - 07:04, said:

Prin stabilitate vreau sa spun ca trebuie verificat sa nu se darame malurile aiurea in timp ce torni si eventual sa se sustina acele zone mai "fragile".
Exista procese verbale care trebuie semnate de catre arhitect si geotehnician la fazele respective (nu stiu daca e valabil peste tot; la mine, oras fiind, au fost cerute de catre ISC). Le pot semna si in lipsa dar cred ca pe tine ar trebui sa te deranjeze treaba asta mai mult decat pe ei.
Nu stiu sa-ti spun un pret. Eu n-am platit prea mult insa nici nu cred ca a venit de mai mult de 3-4 ori.

Faptul ca nu poti fii prezent zilnic ma face sa te sfatuiesc calduros sa faci contract cu o firma. Dai ceva in plus dar cel putin vei avea contract legal si garantie legala in caz de vreo nasoala. Hartiile semnate intre 2 crestini in calitate de persoane fizice sunt cam kaka-maka.

In privinta pretululi "bomba" pt executie, iti pot spune ca acesta este proportional cu calitatea muncii prestate. Nu vreau sa spun ca oricine cere luna de pe cer o si face dar pot spune precis ca cine face treaba buna, nu va lucra pe capace. Nici tu nu o faci, presupun.
Mersi hdi, asta mi-a picat bine. Se pare ca eu n-am treaba cu asta, ISC, dar nu sint sigur, trebe de verificat. Voi fi zilnic, dar nu chiar de la inceput. Dorela cu pricina e verificata de un om de baza al meu si a facut impresie buna....totul evident pina la proba contrarie. Are portofoliu bun.
Pretul ofertei e in range, dar la prima infatisare acum 3-4 luni era parca mult mai mult, il exclusesem din start. Ramine sa il mai pritocim o tira, oricum e incurajator. Poate o sa ma ajutati sa deschid ochii... sa stiu unde sa ma uit. I-am verificat o casa la rosu ridicata la rosu recent si eu sint multumit ce am vazut, atit cit ma pricep. Oricum, mersi de atentionare. Un hint ceva, mai la obiect?

View PostBodCasa, on 30 septembrie 2013 - 11:40, said:

Crezi ca esti sincuru care "lucreaza" la visul vieti lui?Posted Image
Te cred, man, te cred..... Spor si tie mai departe...

#93
greuceanutm

greuceanutm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.01.2012
Diriginte 300 eur/luna - 2 vizite / saptamana + faze determinate + in caz de buleli, nasoleli.
De ce musai AKM? Ce, un Beretta 9mm cu silencer nu e bun? Mai mic, mai curat, mai putin zgomotos, la fel de dureros.

#94
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Aligato greuceanu-san. Pe acolo banuiam si eu.
E buna si Beretta... Preferam o bita de baseball, sa il doara si sa tina minte, dar n-am timp. Cu de-astea rezolv mai repede.

#95
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Ziceti-ne de bine.
Azi facem 25 de ani..... si e bine.

#96
hdi

hdi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,613
  • Înscris: 30.09.2008
Felicitari, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de copii, nepoti si de o casa noua.
Acum, ca ati ajuns la 1/4 din mariaj, casa devine obligatorie.

Edited by hdi, 01 October 2013 - 20:36.


#97
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Mersi hdi, mersi la fel....
Casa nu e obligatorie acum, e doar un vis. Da' unu' frumos, cei drept.
Tin minte eu cind alergam prin curtile bunicilor..... Si acum, dupa mai mult de 40 de ani, parca simt in nari mireasma fructelor cazute pe pamint, la bunicii mei din Oltenia. Aveau la intrare in curte vreo 2-300 de mp doar copaci imensi (pomi, dar prea mari sa-i numesc asa!) si era sub ei o umbra neaaaagraaa...ca in codru. Si racoare, evident. Si piine aia la test..... N-am mai fost pe acolo de 30 de ani. Ei sint dusi demult.... Eh, asta-i viata!

#98
MihaiG81

MihaiG81

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.06.2012

View Postviotl, on 01 octombrie 2013 - 20:56, said:

Tin minte eu cind alergam prin curtile bunicilor..... Si acum, dupa mai mult de 40 de ani, parca simt in nari mireasma fructelor cazute pe pamint, la bunicii mei din Oltenia. Aveau la intrare in curte vreo 2-300 de mp doar copaci imensi (pomi, dar prea mari sa-i numesc asa!) si era sub ei o umbra neaaaagraaa...ca in codru. Si racoare, evident. Si piine aia la test..... N-am mai fost pe acolo de 30 de ani. Ei sint dusi demult.... Eh, asta-i viata!

Da...frumos spus. Maine imi sun bunicii, am o legatura profunda cu ei si ai reusit sa-mi starnesti nostalgii.

Felicitari si multi ani minunati alaturi de sotie !

#99
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Mersi Mihai.
Asa-i cu virsta asta. Pe masura ce inaintezi in ea incepi sa stringi mai multe amintiri....

#100
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Multi inainte...
Ehe, frumos mai era la bunicu.

#101
un_arhitect

un_arhitect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 05.08.2013
Pai sa zic si eu atunci...
La multi ani inainte, si spor la construit.
Fie ca aniversarea 26 s-o faceti in living, iar in dimineata aia sa stai pe balansoar, si sa sorbi linistit din cafea, uitandu-te la iaz :D.

#102
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View PostBodCasa, on 02 octombrie 2013 - 10:21, said:

Multi inainte...
Ehe, frumos mai era la bunicu.
Multumesc, bod. Era, intradevar.... acu mai am putin si o sa se vorbeasca de mine asa!!!!!!

View Postun_arhitect, on 02 octombrie 2013 - 10:24, said:

Pai sa zic si eu atunci...
La multi ani inainte, si spor la construit.
Fie ca aniversarea 26 s-o faceti in living, iar in dimineata aia sa stai pe balansoar, si sa sorbi linistit din cafea, uitandu-te la iaz Posted Image.
Mersi Cata. Ma tem ca n-o sa reusim sa stam in living asa cum e intentionat..... Dar un gratar tot facem acolo! Poate o sa punem acioperisul si geamurile pina atunci. De mutat...haha...poate la 27....

#103
squirrel_2013

squirrel_2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 07.02.2013

View Postviotl, on 01 octombrie 2013 - 19:48, said:

Ziceti-ne de bine.
Azi facem 25 de ani..... si e bine.
multi ani sanatosi si frumosi !!! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#104
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Multumesc Veve.... Si voua la fel.  Iooo, da ce chef e acolo!
Uf. Din pacate, mai e ceva pina la chef... Lasa, sanatosi sa fim!

#105
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Mosule....Posted Image
Pai nu ti-ai trait nici jumatate din viata si te plangi?Posted Image
Cica noi o sa traim 100 ani.....ca zicese ca speranta de viata a oamenilor creste....Posted Image

#106
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Ei, cit as vrea eu si cit m-as da leu, virsta se simte.... Nu ma pling, dar nici de neobservat nu e.

#107
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Pai se pune bruma...
Asta este realitatea vieti....nu putem scapa!

#108
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,555
  • Înscris: 10.05.2007
La multi ani fericiti impreuna!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate