Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Bunatati de Tara

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
LeventD

LeventD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.04.2013
Salutare. Vand produse de casa: zacusca, compoturi, gem, muraturi, paine cu cartofi, oua de gaina, curca, rata, Pui, gaini, cocosi, curci, rate, etc. Crescute cu furaje (netratate) din productie proprie, porumb, grau, floarea soarelui, mazare, orz, verdeata, fara aditivi, concentrate si alte nebunii. Pentru mai multe detalii astept PM, pot oferi imagini live din gospodarie, poze, video in privat.

P.S : Suntem o familie tanara din ardeal, de ceva timp traim langa Bucuresti. Aceasta mica ferma, am creat sa producem hrana sanatoasa, pentru familie si nu cu scop de afacere, insa animalele se inmultesc si ne am gandit ca putem oferi o parte, din tot ce mancam si noi. Preturile nu sunt ca cele din hipermarket, dar cunoscatorii stiu acest lucru ce si cum.

O zi faina va doresc.

Daniel

Attached Files


Edited by LeventD, 10 August 2013 - 13:38.


#2
LeventD

LeventD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.04.2013
Iata si zacusca Posted Image

Attached Files


Edited by LeventD, 12 August 2013 - 12:05.


#3
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
As fi interesat de un curcan/curca si o gaina taiati. Te rog sa-mi dai preturile prin PM dar si pentru inceput de o paine sa o testez.

#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
In ce localitate aveti gospodaria ?
Branza produceti ?
Ar fi binevenit un contact aici sau pe PM .
Multumesc,

#5
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Cum te putem contacta ?

#6
LeventD

LeventD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.04.2013
Salut. Puteti lasa PM. Sau 0736024334.

#7
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Mmmm....oua de curca...mi-ai facut pofta acum :|

#8
LeventD

LeventD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.04.2013
Mihai! Branza nu produc deocamdata, din primavara o sa am lapte si preparate din lapte de capra ( inainte trebuie sa invat cum se fac :) ) Pana atunci am o vecina care are branza de oaie putin sarat dar mie mi a placut. 15/kg

Da..si mie imi place tare mult mai ales de rata :) Cand am produs primele exemplare, nu puteam sa ma satur de ele  gustul si culoarea e demential, mai ales daca combini cu un pic de branza, sau alte nebunii..ex: intr-o zi am facut omleta cu ficatei de pui..

Daca este pt testare, e din partea mea :)

Pt Patrick007

#9
LeventD

LeventD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.04.2013
Gem de prune si suc de rosii :)

Attached Files



#10
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
Dulceata de Soc aveti ?

#11
stea2012

stea2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 20.04.2012

View Postrequest, on 07 septembrie 2013 - 15:24, said:

Dulceata de Soc aveti ?

La noi acum se coc fructele. Daca vreti va fac eu. Am facut anul trecut. O nebunie! Cine a gustat a zis ca este dulceata de afine.

#12
LeventD

LeventD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.04.2013

View Postrequest, on 07 septembrie 2013 - 15:24, said:

Dulceata de Soc aveti ?


Nu avem. Nu stiam ca se fac, desi am mult soc in gradina:)

#13
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
@ stea2012  pai te rog să faci cand se coc bine boabele de soc. Să fie toate negre.

@ LeventD pai e pacat de fructe să nu faci ceva cu ele că sunt foarte sanatoase.

Eu am în Dobrogea la tara cativa arbori de Soc, am facut cateva borcane, nimeni nu stie în zona ca din fructele de soc se face suc sau dulceata. Unii chiar mi-au spus ca sunt otravitoare.
Le-am spus că le manac doar eu.
Am cules doar 2 galeti ( la 2 galeti eu am folosit 2 Kg zahar ) si am facut cateva borcane de dulceata dar chestia e ca nu pot sa mai merg în dobrogea sa mai fac dulceata si astea pe care le am îmi ajung doar în toamna asta.

Reteta pe care am folosit-o eu:
la 3 cani / pahare de fructe de soc am pus un pahar / cana de zahar.
Le-am amestecat bine cu o lingura de lemn să se patrunda bine cu zaharul și le-am lasat cateva ore ( în jur de 2 ore ).
Apoi le-am pus pe foc potrivit, pana a mai scazut din zeama pe care o lasa fructele.

#14
stea2012

stea2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 20.04.2012
Trei galeti de cate kg? Cata dulceata ati facut?
Vad ca la fructe ne-o iau inainte pasarile, nimic nu ramane neatins de ele. Anul asta ne-a dat atacul la capsuni, porumb si tot felul de seminte ce mai avem prin gradina. Dar sper sa-mi mai lase si mie ceva fructePosted Image .
Dar sa fierbeti bobitele in suc de mere ati incercat?

#15
LeventD

LeventD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.04.2013

View Postrequest, on 08 septembrie 2013 - 21:23, said:

@ stea2012  pai te rog să faci cand se coc bine boabele de soc. Să fie toate negre.

@ LeventD pai e pacat de fructe să nu faci ceva cu ele că sunt foarte sanatoase.

Eu am în Dobrogea la tara cativa arbori de Soc, am facut cateva borcane, nimeni nu stie în zona ca din fructele de soc se face suc sau dulceata. Unii chiar mi-au spus ca sunt otravitoare.
Le-am spus că le manac doar eu.
Am cules doar 2 galeti ( la 2 galeti eu am folosit 2 Kg zahar ) si am facut cateva borcane de dulceata dar chestia e ca nu pot sa mai merg în dobrogea sa mai fac dulceata si astea pe care le am îmi ajung doar în toamna asta.

Reteta pe care am folosit-o eu:
la 3 cani / pahare de fructe de soc am pus un pahar / cana de zahar.
Le-am amestecat bine cu o lingura de lemn să se patrunda bine cu zaharul și le-am lasat cateva ore ( în jur de 2 ore ).
Apoi le-am pus pe foc potrivit, pana a mai scazut din zeama pe care o lasa fructele.
Chiar o sa incerc maine cat mai am bobite pe soc :) si revin cu detalii.

#16
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006

View Poststea2012, on 08 septembrie 2013 - 21:42, said:

Trei galeti de cate kg? Cata dulceata ati facut?
Vad ca la fructe ne-o iau inainte pasarile, nimic nu ramane neatins de ele. Anul asta ne-a dat atacul la capsuni, porumb si tot felul de seminte ce mai avem prin gradina. Dar sper sa-mi mai lase si mie ceva fructePosted Image .
Dar sa fierbeti bobitele in suc de mere ati incercat?

Galeata a fost una normala de plastic plina cu varf dar nu îndesate.  Mi-au iesit 3 borcane mari si doua mai mici, restul ce a ramas si nu a intrat întru-un borcan mai mic l-am mancat pe paine.
Nu am încercat să fierb cu suc de mere.

Edited by request, 08 September 2013 - 22:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate