Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#739
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 22.01.2004

View Postadiatric, on 12 septembrie 2016 - 13:24, said:

Asta e si ideea. Orange tv GO, pentru mobil, nu pentru tv 4k sau full hd.
Orange TV Go servicii mobile.

Tu inca nu te-ai prins ca Orange prezinta serviciul TV Go ca fiind disponibil pe toate device-urile. Full HD. Le-a reusit la cateva programe, din pacate nu la toate la care scrie ca sunt HD. Daca era doar pentru mobil lansau doar aplicatiile de android si ios si nu mai faceau interfata web sau stick-ul TV. Daca era doar pentru mobil nu ar fi zis ca serviciul poate fi folosit si pe laptop sau tv. Dar te inteleg, ai si tu o idee mai fixa. Tine bine de ea ca vad ca e cam singura Posted Image)

Attached File  ccc.PNG   10.28K   36 downloads

Edited by Alexis, 12 September 2016 - 14:41.


#740
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postadiatric, on 12 septembrie 2016 - 09:58, said:

tvgo este un serviciu optional pentru dispozitivele mobile, asa cum este hbogo. Doar nu o sa vrei calitate full hd pe mobil la bitrate mare.
E doar inceputul la orange home.
A crescut trafiul pe interlan.
Peering bun.

[ http://netview.interlan.ro/graphs/graph_2035_5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://netview.interlan.ro/graphs/graph_2035_4.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


pe telekom

[ http://netview.interlan.ro/graphs/graph_1960_4.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://netview.interlan.ro/graphs/graph_1960_5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si ce demonstreaza asta? Nu stiu de ce compari cu Telekom, am mai zis odata, Telekom se leaga prin legaturi private cu toti, ca si RDS, nu se bazeaza pe IX-uri.

Cu cati operatori se leaga Telekom? http://ronix.ro/matrice.php

Edited by MembruAnonim, 12 September 2016 - 14:49.


#741
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://interlan.ro/?t=5

Edited by adiatric, 12 September 2016 - 16:46.


#742
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
http://www.wall-stre...lor-oferte.html

#743
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009
Din articolul mai sus menționat:

Quote

La prelungirea contractului de voce mobila si la activarea abonamentelor Orange Home Net si Home TV, toti abonatii Orange beneficiaza de un bonus de 10 euro pentru fiecare an petrecut in retea, acordat ca reducere suplimentara pentru achizitia de tablete, smartphone-uri sau accesorii.
Hooopaaa... să înțeleg că cele două condiții sînt cumulative sau se pot lua și individual? Pentru că, în cazul în care bonusul se acordă și doar la prelungirea contractelor de voce mobilă, asta ar fi o chestie total nouă și de luat în seamă!

Quote

Am roadmap-ul realizat deja, pentru a afla ce vor clientii, ce asteapta, ce putem face mai bine”.
Eu spun de acum ce vreau și ce aștept, cel mai mult: simplitate și transparență! Fără atîtea alambicări ale ofertelor și fără n-șpe mii de tertipuri la încheierea/prelungirea unor contracte!

#744
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 22.01.2004
Dream on

#745
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009
Just sayin'...Posted Image

#746
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcrislacor, on 12 septembrie 2016 - 22:18, said:

Din articolul mai sus menționat:

Hooopaaa... să înțeleg că cele două condiții sînt cumulative sau se pot lua și individual? Pentru că, în cazul în care bonusul se acordă și doar la prelungirea contractelor de voce mobilă, asta ar fi o chestie total nouă și de luat în seamă!

Eu spun de acum ce vreau și ce aștept, cel mai mult: simplitate și transparență! Fără atîtea alambicări ale ofertelor și fără n-șpe mii de tertipuri la încheierea/prelungirea unor contracte!

de parca la alti provideri nu e la fel...

#747
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.orange.r...-home-quest-960

Un joc interesant.

#748
tcodrin

tcodrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2007
Sunt in situatia in care am iesit din perioada contractuala cu Telekom si mentionez ca platesc cam 136 ron(contract vechi) in conditiile in care am 1Gbps, Televiziune L din oferta lor si bineinteless voce. La prelungire imi ofera acelasi lucru cam in aceiasi bani, deci nici o o oferta (bine, dupa ce s-a scandalizat o tipa de la relatii clienti cand i-am spus ca pot trece la Orange pentru mai putini bani a spus ca va face o cerere sa fiu contactat sa mi se faca o oferta - nici in trecut nu am fost contactat).

In conditiile aceastea, ca pret ma tenteaza Orange dar nu as vrea sa ma arunc pe 2 ani si sa vad ca netul sufera (ping mare cu diverse servere, download pe Steam sau alte server cu banda multa cu viteza mica - am incercat sa cer detalii despre latente dar nu mi se ofera, nici nu stiu prin ce conexiune ies in afara din tara pana in backbone, o doamana de la relatii clienti pentru tv si intenet mi-a spus ca merge in general cam cu 500Mbs, probabiil mai jos nu). Mi s-a oferit posibilitatea sa testez in Orange shop dar daca vin cu laptopul nu stiu daca pot sa-l conectez pe cablu sa vad pe interfata Gb Ethernet cum stau lucrurile si nici nu pot face foarte multe teste.

Exista pana la urma cineva care are deja net de la Orange de 1Gb si poate oferi o parere? Pe unul din threaduri parca am vazut pe cineva cu un test de viteza dar nu prea multe detalii.

#749
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014

View Postadiatric, on 13 septembrie 2016 - 15:52, said:

Daca o sa castig abonament gratis timp de un an pt internet de 1000 si eu am de fapt doar HomeNet 4G si televiziune DTH, ce primesc?
Imi dau gratis astea pe care le am sau trag fibra pana la mine? :)

#750
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostEricJohn, on 14 septembrie 2016 - 07:21, said:

Daca o sa castig abonament gratis timp de un an pt internet de 1000 si eu am de fapt doar HomeNet 4G si televiziune DTH, ce primesc?
Imi dau gratis astea pe care le am sau trag fibra pana la mine? Posted Image
Daca castigi probabil Posted Image
E interesant oricum jocul.

Edited by adiatric, 14 September 2016 - 10:07.


#751
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Interfata huawei router vdsl pentru orange home 100


#752
tcodrin

tcodrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2007
Am resusit sa fac primele teste in showroom Iasi. Parea sa fie de 500Mbps. Pe steam nu am resuit sa depasesc 25MBs iar apoi can am masurat viteza de pe pagina orange (au o aplicatie acolo) imi arata vreo 384 de Mbps daca imi aduc aminte bine. A ramasa ca se mai intereseaza tipul ce au si ma contacteaza. Test pe cablu gigabit cu laptop cu ssd.

#753
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttcodrin, on 14 septembrie 2016 - 15:19, said:

Am resusit sa fac primele teste in showroom Iasi. Parea sa fie de 500Mbps. Pe steam nu am resuit sa depasesc 25MBs iar apoi can am masurat viteza de pe pagina orange (au o aplicatie acolo) imi arata vreo 384 de Mbps daca imi aduc aminte bine. A ramasa ca se mai intereseaza tipul ce au si ma contacteaza. Test pe cablu gigabit cu laptop cu ssd.

Nu ai nevoie pe steam de 25MB/s.
Cum faci test-ul de steam ?

pe http://store.steampo.../stats/content/  viteze sub 50mbps.

Edited by adiatric, 14 September 2016 - 15:38.


#754
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am vazut doar o comparatie la steam pe fiecare tara si provider.

#755
tcodrin

tcodrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2007

View Postadiatric, on 14 septembrie 2016 - 15:36, said:

Nu ai nevoie pe steam de 25MB/s.
Cum faci test-ul de steam ?

pe http://store.steampo.../stats/content/  viteze sub 50mbps.

Sunt de acord ca pe steam nu se pot ajunge la viteze foarte mari, dar pe telekom urcam peste 30MBs uneori in spike si 50MBs. Testul l-am facut downloadand content mai mare (un joc) si uitandu-ma in manage downloads. Dar intr-adevar ar trebui sa caut un download mar epe site ceva gen microsoft care sa aiba banda multa.

#756
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Spune tot în articolul ăla că a crescut consumul de net 4g de 4 ori, dar despre extinderea spre rural 4g sau pe fibră nu se spune nimic. Oricum, dacă Telekom spune că vrea să-și facă singuri 4g, înseamnă că Orange va trebui să pună osul la treabă să-și facă propria  rețea fixă, nu?

Edited by vio73, 14 September 2016 - 20:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate