Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Oppo Find 5

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#37
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu ma refeream la G simplu, G Pro nici nu se discuta, clar ca l-as alege.Pana in octombrie mai e, apare G2, o sa ii si scada pretul pana atunci :)).G Pro se gaseste la 2400+, probabil ca intr-o luna o sa scada pretul si numa bine pot vinde si eu S4 si sa cumpar G PRO sau G2.Dintre G, One si Oppo as alege G, e si mai ieftin, performantele sunt acolo, interfata e mult mai faina la LG, multe chestii de soft chiar misto, design bun, camera buna, bateria buna, ecranul este superb, chiar daca e "numa" HD si dupa cum am spus, se gaseste la un pret incredibil si sub 1600 de lei.

Oricum valul asta de lansari o sa apara prin toamna sau cel mai probabil prin decembrie pe la noi.Sa nu uitam ce tarziu a aparut Nokia 920 si la fel cele de la LG, cum ai zis si tu.Dintre cele mentionate de tine, clar as merg pe G PRO, daca nu se schimba ceva pana in toamna.Pe mine ma mai tenteaza Nokia 925, Sony Honami cred ca o sa fie destul de scump si Nokia 1020 mi se pare cam gros si cam greu.

#38
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
http://computergames...snapdragon-600/

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am citit. Problema e... Vand aia la acelasi pret telefonul sau ii fac un update? :D

#40
Eghon

Eghon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2013
Salut ,
Urmaresc acest telefon de ceva timp. Ieri m-am decis si l-am cumparat de pe siteul official, Sunt in delegatie in Franta si am decis sa mi-l cumpar aici.
Deci in 3 zile in voi primi daca totul e ok. M-a costat astfel:
399 Eur    - Oppo Find 5 16GB
25 Eur  - Blue navy case, e interesant ca ecranul se aprinde automat la deschiderea coverului si Nu este magnetica.
7 Eur - EU Carger
si am ales sa platesc 10 euro pt DHL. Sa vina cel mai repede. Ei standard il expediaza cu  Royal Mail si dureaza dublu (5-7 zile). Au sediul in UK.

Cum il voi primi saptamana asta va voi scrie si impresile. SI eu stau cu morcovul bagat, deoarece l-am comandat la companie unde lucrez, stand in hotel nu au cum sa mi-l aduca.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Felicitari pentru achizitie, sa ne faci si noua un review cand il primesti. Zilele astea ma tot uit dupa telefoane si asta parca tot mai tare imi face cu ochiul. Daca iti vine ok, cred ca o sa fac si eu pasul si o sa iau varianta alba. De ce ai luat si incarcator, ei sustin ca e deja inclus in pachet?

PS - cam astea ma fac sa il cumpar Posted Image Pentru cine e interesat le pun pe aici

http://www.youtube.c...=Lv-Dx78M3ec#at - linkul asta nu vrea sa il ia nici batut, nu stiu de ce
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4TP2uJpTIRw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jZoh_QKnGbc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1Lwh-kzUUtc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fe_GmonaPFI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 07 July 2013 - 19:55.


#42
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
S-ar putea sa vina cu incarcator de UK sau US (nu mai stiu sigur care cum arata) si de asta si-a luat si incarcator.
Am vazut recent un review postat de catre cineva din Germania, si si-a luat incarcator separat de EU fiindca in pachet era inclus unul de UK. Daca intr-adevar fac asa chiar si pentru cei ce au nevoie de incarcator EU e putin cam rau, dar nu-i capat de lume acum cand 99% din telefoane/casti wireless/aparate foto vin cu incarcator de 850-1000mAh si cablu detasabil.

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca te uiti la ei pe site vezi ca ei spun ca pentru europa vine livrat cu incarcator de europa.

Iar daca te uiti la accesorii la incarcator, scrie clar:

Quote

Note: This product is already included for free with a purchase of the Find 5


#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.fonearena...d-5-review.html

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@Eghon, ti-a venit telefonul? Sunt curios nevoie mare pentru ca am descoperit ca varianta internationala nu are 3G in banda de 900MHz ci doar in cea de 2100. Ceea ce nu e foarte placut in Romania, Franta, Belgia si care tari mai au asa. Ei au gasit deja o rezolvare temporara, dar astept sa vad cum se rezolva pana la final. Acum a aparut pe site si varianta de Indonezia, care suporta toate frecventele de la noi si din EU.

http://www.oppoforum...rt-umts-900.727


#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si ca tot vorbesc singur pe aici, sa mai adaug ceva :)

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/oppo/oppo-find-5-unboxing_17710.html

Quote

Aflaţi că în curând vom avea şi o reprezentantă locală a Oppo, deci Oppo România va exista peste aproximativ o lună.
foaaarte interesant

#47
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Super tare....

#48
degady64

degady64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 15.12.2006
Va apare Oppo Find 7
Qualcomm Snapdragon 800 la 2,3 GHz si baterie de 4000 mAh. Impresionant, dar si vreo 2500 de lei.

Snapdragon 800 processor
2GB RAM
32GB internal storage
13-megapixel main camera, 8-megapixel front camera
4000 mAh battery
Android 4.2 Jelly Bean

Un forum care este de ajutor pentru detinatorii de Oppo

Edited by degady64, 25 July 2013 - 10:29.


#49
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Nu pot sa spun altceva in afara de "geekgasm"!

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu sunt 99% hotarat pe un Find5. Momentan sunt plecat si nu pot face nimic, dar in final de septembrie cred ca devin posesor :)

#51
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
a aparut review in romana facut de mobilissimo. super telefon la banii ceruti, plus suport beton adica update la 14 zile. pe anul asta la revedere samsung, sa vinzi plastic cu lag la 600 euro altora.

#52
cerb

cerb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.08.2013
Eu mi-am cumparat un Oppo Find 5 International de pe internet.

In primul rand la "Oppo Find 5 International" ii lipseste UMTS 900 care ii 3G la 900 MHz. Majoritatea smartphone-urilor au 3G la 900 MHz dar Oppo Find 5 International nu are. Asta inseamna ca daca iesiti un pic in afara orasului sau oraselor nu mai merge 3G-ul (UMTS 900 se foloseste in afara oraselor si mai recent se foloseste si in orase pentru ca penetreaza mai bine cladirile si in viitor se va folosi si mai mult in orase). Daca vreti sa aveti 3G la 900 MHz atunci trebuie sa va cumparati Oppo Find 5 Indonesia http://europe.oppost...-indonesia.html care ii mult mai scump...

Pe de alta parte in practica nu au garantie daca le cumparati de pe internet din cauza ca firma care le vinde din Anglia cere sa le trimiteti celularul inapoi pe cheltuiala proprie care la prima vedere pare ca nu ii o problema mare. Baiul ii ca din cauza noilor regulamente in domeniul aviatiei si a bateriilor din Lithium (vezi IATA http://www.iata.org/...-batteries.aspx ) foarte multe firme (inclusiv Posta Romana) vor refuza pur si simplu sa trimita un pachet/scrisoare international ce contine baterie de Lithium (bine inteles ca Oppo are baterie de Lithium). In acest caz singurele variante ca sa se trimita un pachet ce contine un telefon cu baterie Lithium sunt foarte scumpe (DHL, UPS cer peste 100 de euro).

Ce nu imi place la Oppo Find 5 este butonul Power care este foarte foarte foarte mic si pus intr-o pozitie foarte proasta ceea ce face ca de fiecare data cand vreu sa-l folosesc trebuie sa ma uit atent unde-i butonul.

Parte buna a lui ii ecranul care mie imi place. Software-ul ce vine pe el ii naspa rau de tot si incet dar dupa ce am pus CyanogenMod pe el merge bine si rapid.

#53
florinchelsoi

florinchelsoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 11.12.2009
Salut !
In primul rand, cerb, felicitari pentru alegerea facuta !
Sunt interesat si eu de respectivul terminal !
Sunt curios, cum e , cum se simte in mana, intr-un cuvant , care e feelingul !?
Cand ai timp, te rog , mai spune-ne despre el !
Multumesc !

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu sunt inca interesat, dar deja mi-a cam scazut din avant, pentru ca desi telefonul imi place, lipsa acelui 3G e totusi o problema capitala. Si ca sa stau pe viteze 2G cand am un telefon scump iese din discutie. Pe de alta prte exista varianta indoneziana, dar pe langa ca costa mai mult, nici nu foloseste acelasi software pe care il are varianta internationala, ci trebuie cautat cel ptr var. indoneziana, ceea ce implica sa il cauti pe forumurile asiatice, deci pas. Deci dezamagit, pt ca altfel telefonul chiar imi place. L-am tinut in mana si m-am jucat cu el in Brasov la firma care o sa aduca in Romania Oppo. E foarte frumos si merita cumparat, dar fara pacatele de mai sus. Ecranul bestial, in mana sta bine, nu e prea mare. Se misca frumos, dar pe mine nu ma intereseaza jocuri, ci fluiditate, browser si chestii office, atat.

Din pacate domnul de la firma zicea ca mai dureaza minim 3 luni pana sa aduca in Romania telefonul, deci eu cred ca nu il mai apuc si ma indrept catre alt telefon. Inca nu stiu sigur ce fac, poate iau totusi variantaindoneziana, insa imi displace ca nu are unul din avantajele Oppo: update soft la 2 saptamani.

Edited by MembruAnonim, 17 August 2013 - 19:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate