Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Call of Duty: Ghosts

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009
Ieri seara, in raspuns la zvonurile raspandite pe internet, Activision si-a anuntat oficial subscriberii de viitoarea aparitie a unui nou joc din franciza Call of duty, intitulat Call of Duty: Ghosts. Infinity Ward, compania care a dezvoltat seria Modern Warfare, se va ocupa de acest proiect. Din informatiile primite pana acum, jocul nu va avea nici o legatura cu celelalte serii care detin acest titlu, Ghosts dispunand de noi personaje, povesti si fiind bazat pe un nou game-engine creat special cu ocazia aparitiei urmatoarei generatii de console.
Jocul va fi lansat pe 5 noiembrie 2013, si se pot efectua pre-comenzi aici.

A fost publicat un teaser, care ofera idei despre tema jocului, insa care si-a lasat fanii sa traga zeci de pareri diferite. Mark Rubin, producator executiv al Infinity Ward, spune: "Everyone was expecting us to make Modern Warfare 4, which would have been the safe thing to do. But we're not resting on our laurels. We saw the console transition as the perfect opportunity to start a new chapter for Call of Duty. So we're building a new sub-brand, a new engine, and a lot of new ideas and experiences for our players. We can't wait to share them with our community."

De asemenea, s-a confirmat ca popularul cover este cel real:
[ http://www.callofduty.com/content/dam/atvi/callofduty/hub/ghosts/preorder/boxart/boxart_standard_xbox.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Activision mentioneaza ca jocul va fi prezentat mai pe larg pe 21 Mai 2013, odata cu prezentarea oficiala a Microsoft pentru noua consola Xbox.

Edited by Andrey77, 02 May 2013 - 11:51.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
dupa elicoptere, maimute, drone, zombi chiar ma intrebam ce or sa mai bage... iata ca mult asteptatele fantome o sa apara si ele
asteptam cu nerabdare varianta cu varcolaci

#3
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Eu unul m-am saturat deja de Call of Duty, insa asta am zis de vreo 4 jocuri ale francizei incoace si stiu ca atunci cand va aparea il voi lua in prima saptamana :D

#4
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009

 gumball3000, on 02 mai 2013 - 11:55, said:

dupa elicoptere, maimute, drone, zombi chiar ma intrebam ce or sa mai bage... iata ca mult asteptatele fantome o sa apara si ele
asteptam cu nerabdare varianta cu varcolaci
Personal, cred ca "Ghosts" este o metafora,  avand in vedere trailer-ul. Totusi, iti respect opinia, chiar daca e putin deplasata. Nu de alta, dar dai o parere proasta userilor care nu stiu despre ce e vorba. Toate caracteristicile modului "Zombies" sunt de natura SF. Treyarch nu neaga asta, si recunoaste ca sunt doar pentru "fun", punand la dispozitia jucatorului o optiune turn on/off a "puterilor supranaturale", care intr-adevar nu dezactiveaza chiar tot ce tine de asta. In ciuda acestui fapt, exista storylineuri foarte ample in spatele intregului joc, care dau explicatii rezonabile si logice pentru toate evenimentele respective, care includ "elicopterele, maimutele, dronele si zombii".

#5
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Engine nou ? Aoleu, pai mai cumpara puradeiii de 14 ani jocul daca arata diferit ?

#6
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,062
  • Înscris: 10.04.2006
E un lucru bun ca au un engine nou.
Pana acum engine-ul vechi avea deja cativa ani si arata outdated.

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
O sa ajunga de rahat din ce in ce ascultati la mine: multe briz-brizuri inutile, puteri si costume gen Crysis, si alte mizerii. Cum au fost primele 2 si cum au ajuns. Pacat, deja jocurile sunt penibile ( nu numai cod ) facute parca pentru lenesi. Ma enerveaza la culme cand personajul merge singur si tu doar te uiti ( un exemplu, in primul black ops parca, merge personajul, si tot merge prin Pentagon, si iar merge singur de te plictisesti si stai si te uuuiti luuung la ecran ca prostul).

#8
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009

 gerbil, on 02 mai 2013 - 13:43, said:

O sa ajunga de rahat din ce in ce ascultati la mine: multe briz-brizuri inutile, puteri si costume gen Crysis, si alte mizerii. Cum au fost primele 2 si cum au ajuns. Pacat, deja jocurile sunt penibile ( nu numai cod ) facute parca pentru lenesi. Ma enerveaza la culme cand personajul merge singur si tu doar te uiti ( un exemplu, in primul black ops parca, merge personajul, si tot merge prin Pentagon, si iar merge singur de te plictisesti si stai si te uuuiti luuung la ecran ca prostul).
Era doar o scurta scena legata de poveste, menita sa iti arate niste evenimente din joc. Cutscene se numeste. Singura diferenta era ca avea loc tot in first-person. Daca iti permiti tragi concluzii despre joc, presupun ca te-ai jucat destul de mult, deci stii ce e un cutscene, si mai stii si ca CoD este un FPS. Deci ar trebui sa stii si ca toate cutscene-urile din el se desfasoara in first-person.
Cand au aparut MW2 si MW3, nu v-a convenit ca nu au schimbat absolut nimic si e totul la fel. Cand au aparut BO si BO2, nu v-a convenit ca pun chestii noi. Ce e prea exagerat intr-un mod de survival, alternativ? Ce puteri ai? Ce magii/"briz-brizuri" ai? E adevarat, in BO2 apare un costum care te face partial invizibil. Insa intr-un singur nivel din campaign. Din moment ce actiunea are loc cu cativa ani dupa prezent, de ce sa nu introduca presupuneri in domeniul tehnologiei? Nu e ca si cand ar fi adus chestii super exagerate, supranaturale. In locul "robotului" nostru care pune in miscare toate componentele, procesorul, placile, circuitele si care ruleaza sisteme de operare, ei au un robot care se misca pe roti si trage unde simte caldura, sau intr-o directie anume. In locul masinilor noastre de craciun teleghidate, ei au un mini-elicopter teleghidat, care poate trage cu gloante. Wow, aliens, nu?!

 Gh3r0m, on 02 mai 2013 - 12:21, said:

Engine nou ? Aoleu, pai mai cumpara puradeiii de 14 ani jocul daca arata diferit ?
Ma gandeam ca ai vrea sa stii: mai mult de jumatate din cumparatorii de CoD au peste 20 de ani. Care e problema voastra, de ce trebuie sa va luati de tot ce va vine prin cap, fara argumente solide? Ce ai cu saracii copii? Sunt multi factori pentru care foarte multi (totusi,ti-am zis nu mai multi ca adultii) cumpara multe jocuri. Unul ar fi ca...aa da! Sunt copii si le place sa se distreze! Nu il cumpara ca sa se dea mari. Altul ar fi ca au mai mult timp liber.

#9
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Ca fapt divers, te-ai uitat vreodata la statisticile videoclipurilor cu CoD pe youtube ? Male, 13-17 years o sa gasesti la toate, si iti garantez ca sunt mai multi decat cei de 20 ani. Din propie experienta dupa ceva timp de jucat MW2 si Black Ops, singurii retarzi pe care ii auzeam la microfon erau copii si rusi, motiv pentru care m-am mutat la BF3 :)

Engine-ul nu a fost schimbat atatia ani pentru ca exista oameni care cumpara acelasi rahat in alt wc. SIngurele lucruri decente la seria CoD sunt modul zombie si campania.

#10
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007

 Gh3r0m, on 02 mai 2013 - 17:23, said:

Din propie experienta dupa ceva timp de jucat MW2 si Black Ops, singurii retarzi pe care ii auzeam la microfon erau copii si rusi, motiv pentru care m-am mutat la BF3 Posted Image
Deacord cu tine... Foarte rar mi s-a intamplat sa aud persoane care pareau peste 22-24 de ani. Ce mi se pare mie aiurea este ca majoritatea fanilor s-au plans ca este folosit acelasi engine si acum ca se schimba, aceeasi fani critica decizia (nu neaparat pe forumul asta). Incet, incet, ajung la impresia ca ei habar n-au ce vor de la un joc dar stiu sigur ca vor sa 'tipe' la cineva, indiferent de produsul final (pe care oricum nu l-au vazut). Personal, n-am mai cumparat niciun COD de la MW2 care m-a dezamagit partial si pe care nu l-am mai bagat in consola de vreo 8-9 luni. Mai joc din cand in cand COD4 si BO dar sincer sunt curios ce o sa iasa din ultimul titlu, pare interesant trailerul.

#11
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Astept trailer , sa vad revolutionarul engine care o sa fie folosit urmatorii 8 ani * cred *

#12
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009
Mai, acum, fiecare are parerea lui. Mie personal imi place foarte mult. E adevarat, sunt foarte multi disperati care tipa in microfoane, dar pentru asta exista mute, folositi-l. Si in legatura cu varstele. De obicei, cei care joaca serios, in mare peste 18 ani, au clanuri, fac lobby-uri separate, custom games, sau clan battles. Rar vin in public, si atunci cand o fac, o fac intr-un party de 6 si rup tot...

#13
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TMYso30L9zI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

 Nenea Zap, on 02 mai 2013 - 13:07, said:

E un lucru bun ca au un engine nou.
Pana acum engine-ul vechi avea deja cativa ani si arata outdated.
sigur.au fost o multime care "s-au bucurat"si de noul engine de la Crysis 3.s-au bucurat de cateva sute de roni

#15
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Cainele o sa moara la urma.

#16
Blajinul

Blajinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 29.12.2011

 maryus75, on 27 mai 2013 - 14:06, said:

sigur.au fost o multime care "s-au bucurat"si de noul engine de la Crysis 3.s-au bucurat de cateva sute de roni
Se poate juca destul de decent si cu un GT440 dar daca ai un monstru in calculator, jocul acesta pur si simplu te da pe spate.
Practic nu exista site de specialitate care sa nu il fi plasat pe podium la capitolul efecte grafice si realism... majoritate considerandu-l de departe jocul anului la acest capitol.

Chiar nu va inteleg! Parca ati fi soferi de Logan care se plang ca Ferrari consuma mult si costa o avere.

Edited by Blajinul, 15 June 2013 - 19:36.


#17
corleonesicocos

corleonesicocos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 12.12.2005

 Blajinul, on 15 iunie 2013 - 19:35, said:

Practic nu exista site de specialitate care sa nu il fi plasat pe podium la capitolul efecte grafice si realism... majoritate considerandu-l de departe jocul anului la acest capitol.

Muhaahaha. Din pacate e chiar pe dos. Cam toate site-urile de specialitate au cam dat cu el de pamant, dat fiind faptul ca grafica nu este nici pe departe de ultima generatie, problema fiind, culmea, chiar EFECTELE NEREALISTE.

Si pentru cei de mai sus care spuneau ca e motor grafic nou - NOPE - e acelasi motor grafic imbunatatit. Au recunoscut chiar ei recent ca au adus multe imbunatatiri motorului vechi, dar practic el ramane acelasi (bazat pe vechiul motor de la Quake 3).

Edited by corleonesicocos, 03 July 2013 - 11:38.


#18
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009

 corleonesicocos, on 03 iulie 2013 - 11:36, said:

Muhaahaha. Din pacate e chiar pe dos. Cam toate site-urile de specialitate au cam dat cu el de pamant, dat fiind faptul ca grafica nu este nici pe departe de ultima generatie, problema fiind, culmea, chiar EFECTELE NEREALISTE.
Probabil vorbea de Crysis, nu de CoD.

Si oricum, daca nu e realist din punct de vedere vizual inseamna ca este un joc naspa? Uita-te la CS, San Andreas, Vice City, Minecraft. Daca ei pretindeau ca jocul e realist, ok, puteai sa te iei de ei. Chiar si asa, eu zic ca jocul are grafici peste "decent".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate