Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

Call of Duty: Ghosts

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#37
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
GIF-ul se refera mai mult la faptul ca ranile ti se refac intr-o secunda si nu mori niciodata, asta daca nu trag astia de prea multe ori in tine. Damage-ul nu mai este cu acea bara rosie din dreapta cum era mai demult, ceea ce ar fi facut jocul mai adevarat.

#38
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007

View PostLolopoco, on 25 august 2013 - 00:28, said:

Asta pentru că în acest joc (adică toată seria) nu este nimic "natural". Nu este făcute pe un motor grafic autentic. Totul este scriptat. Fizica nu există.  Tot ceea ce se vede este făcut manual,  prin scriptare. Soarele este pus "de fațada", razele de soare,  tot de fațadă,  totul este de fațadă,  să pice Bine pe sticlă.  Dacă ar fi făcut pe un motor grafic real,  atunci,  la "punerea"soarelui,  motorul grafic, folosind niște fizică emulata, toate umbrele le-ar crea corect și în mod real (real-time).
Și exemplul nu se oprește doar la modul Cum "pică" lumina.  Se poate aduce în vedere fizica obiectelor,  sunetul,  animatiile,  mecanicile de joc,  etc.
Pe scurt,  un joc supraevoluat, învechit și reciclat de ani de zile.  Nimic din el nu este "next-gen"
Deacord cu tine.. dar pe cealalta parte, intr-un fel ii inteleg si pe developeri. Ar fi putut face ce spui tu dar vanzarile erau probabil jumatate din cele de acum (cu indulgenta spun jumatate) pentru ca, sincer, mi-e greu sa cred ca 50% din fanii COD ar fi avut PC-uri sa duca la 60 fps tot ce explici tu aici. Dar, da, s-au laudat cu un engine de "vai mama, sa vezi si sa nu crezi", ca sa zic asa, si si-au dat oarecum cu firma-n cap.

#39
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009

View PostLolopoco, on 25 august 2013 - 00:28, said:

Asta pentru că în acest joc (adică toată seria) nu este nimic "natural". Nu este făcute pe un motor grafic autentic. Totul este scriptat. Fizica nu există.  Tot ceea ce se vede este făcut manual,  prin scriptare. Soarele este pus "de fațada", razele de soare,  tot de fațadă,  totul este de fațadă,  să pice Bine pe sticlă.  Dacă ar fi făcut pe un motor grafic real,  atunci,  la "punerea"soarelui,  motorul grafic, folosind niște fizică emulata, toate umbrele le-ar crea corect și în mod real (real-time).
Și exemplul nu se oprește doar la modul Cum "pică" lumina.  Se poate aduce în vedere fizica obiectelor,  sunetul,  animatiile,  mecanicile de joc,  etc.
Pe scurt,  un joc supraevoluat, învechit și reciclat de ani de zile.  Nimic din el nu este "next-gen"
E adevarat, insa asta nu inseamna ca nu este un joc bun. Te-ai distra la el mai mult decat te-ai distra la foarte multe jocuri.

#40
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Prefer să mă distrez în multiplayer cu BF3 și BF-BC2

#41
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Se va lansa de helloween si va avea inamici in forma de dovleac.

#42
AlexHP

AlexHP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.02.2012
La capitolul grafica nu se compara nici macar cu BF3 , ce sa mai vorbim de noul Battlefield 4...

#43
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Bestial jocul, imi place., desi are cerinte aberante ( doar windows x64 si minim 6 Gb ram), totusi este optimizat bine.

#44
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
E şi DX 11 only, cere şi 40 Gb spaţiu pe HDD. Toate astea pentru 5-6 ore campanie ca de obicei. Crysis 3 ar fi mândru. Posted Image

Edited by driftking91, 05 November 2013 - 08:11.


#45
zetrix

zetrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 15.05.2013
Am exact 6GB RAM si exact win 7 x64 :)) , dupa ce termin Batman Arkham Origins si Battlefield Bad Company 2 ma apuc si de COD Ghosts, sper totusi ca procesorul sa nu imi faca probleme..

#46
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdriftking91, on 05 noiembrie 2013 - 08:00, said:

E şi DX 11 only, cere şi 40 Gb spaţiu pe HDD. Toate astea pentru 5-6 ore campanie ca de obicei. Crysis 3 ar fi mândru. Posted Image

La cat ocupa mi-e lene sa-l si instalez, trebuie sa stau vreo 2 ore sa sterg tot trashul de prin PC, ca sa-i fac loc.
Cat despre RAM era un articol pe softpedia, in care scria ca nu mananca mai mult de 2 GB RAM, desi fara 6 GB da eroare.

#47
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
LOL, iti trebuie 6 gb ram sa poti intra in joc ? Posted Image
A aparut deja un fix pe torrente, dar nu stiu cat de convenabil e pentru cei care l-au cumparat sa puna crack. Cretinii astia isi sapa propria groapa.

Ar mai lipsi un interviu la anul sa zica "Nu mai facem jocuri pentru PC datorita piratarii de anul trecut". Nici nu mai stiu care parte a taberelor e mai nesimtita, developerii sau piratii.

Edited by Gh3r0m, 05 November 2013 - 22:25.


#48
yonutz2032V3

yonutz2032V3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.09.2013
Si eu cumpar Black Ops II.
O fi buna alegerea mea?

#49
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Mai bine cumperi BF4

#50
yonutz2032V3

yonutz2032V3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.09.2013

View PostLolopoco, on 07 noiembrie 2013 - 00:57, said:

Mai bine cumperi BF4

Am BF3 Premium asa ca am putut juca din beta
Acum vreau sa cumpar ceva si din seria COD si am jucat BO2 cand era saptamana gratis pe Steam.
Imi place ca in Black Ops II actiunea se intampla mult mai rapid. Stiu ca Battlefield e mult mai realist dar asta nu inseamna ca e mai bun.

#51
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
6gb ram pentru jocul asta? dar ce are de cere atata ram?

Edited by HLG, 07 November 2013 - 12:05.
Mai usor cu limbajul.


#52
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

View PostSfantulLike, on 07 noiembrie 2013 - 11:13, said:

6gb ram pentru jocul asta? dar ce are de cere atata ram?

Face cafea dimineaţa,supă la amiază şi lapte cald seara.

#53
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5E82ZkHTiVU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


:lol:

#54
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009
Seria e plina de fail-uri pentru ca sunt multi noobi bosorogi care nu stiu sa organizeze nimic ca lumea, nici macar sa ii angajeze pe altii mai buni. Dar au fost si inca sunt cateva minti sclipitoare pe acolo.

Daca ar fi sa iei acest joc, orice BO sau orice MW, individual, fara sa tii cont de serie, ti-ai da seama ca e un joc chiar foarte tare. Da-le in pana mea de cerinte, de scapari si alte chestii. Asta e, sunt niste prosti prin echipa, punct. Dar jocul in sine este distractiv, are un look&feel mai mult decat decent, gameplay placut si storyline bine realizat. Mie personal imi ia mai mult de 6 ore, asta din cauza ca il joc pe Veteran, pentru ca vreau sa explorez hartile, sa caut easter eggs, sa castig trofee, sa incerc tactici, sa caut collectibles si... sa ma joc! Nu sa fac totul robotic.

In fine, ideea e ca daca jocul nu avea un nume atat de popular in spate, daca nu atat de multa lume stia de el, daca nu era atat de controversat, daca nu se spunea ca "vai, va fi super tare si revolutionar" si daca nici un copil nu l-ar fi jucat pun pariu cu voi pe multe chestii ca l-ati fi vazut din alta perspectiva si l-ati fi definit ca un joc peste "average".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate