Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

Laptop gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Ca sa incheiem acest topic: dupa ce am pus eu toate cele in balanta, am mers pina la urma pe fratele mai mare si mai rapid, adica G75.
Configuratia exacta este http://www.pcgarage....gb-win-8-black/
Probabil urmatorul topic va fi la jocuri, sa vedem ce merita luat in momentul asta, ca nu prea mai sint la curent cu jocurile pc de ceva ani.
Multumesc tuturor celor care si-au dat interesul sa ma ajute!

#38
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Ai luat ceva superb. Cam Overkill pe partea de RAM, poate chiar si de SSD, in sensul ca daca ai fi avut aceeasi constructie si configuratie, dar cu 8 (hai 16, ca nu strica la ce laptop e) GB RAM si un SSD de 120GB ar fi fost mai ok. Economiseai vreo mie lei :)). Dar...asta e.

Sa-l folosesti fara probleme multi ani!

#39
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Asaaaa :)))
Hai sa revin cu un mic review, ca poate se mai gaseste careva interesat de asa o masinarie.
Mai pe lung:
-la banii astia, asus putea pune un display mai de bun simt, in jocuri e ok, in rest e fad, lipsit de viata. Poate e de vina si ochiul meu, obisnuit cu ecrane ips, dar totusi...
+rapid, silentios si rece, singurul loc unde simti caldura e la evacuare, in rest nu se simte nimic pe nicaieri.
-nu foloseste placa integrata HD4000, doar dedicata, din motive doar de asus stiute. Autonomie la un browsing light aprox 3 ore, relativ decent pentru asa o dihanie.
+constructie solida, bine finisat, sistem audio mai mult decit ok.
-lipsa senzor lumina ambientala, iluminare tastatura in trei trepte mari si late. Din nou, la pretul asta se putea mai bine...
+tastatura excelenta.
+forumul RoG, unde gasesti raspunsuri cam la orice, inclusiv raspunsuri oficiale asus.
-se pare ca asus la partea de custumer suport e cam praf, si asta in tarile cu apa calda. Sper din inima sa n-am nevoie...
Una peste alta, o masinarie bunicica, excelenta pentru gaming si desktop replacement.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate