Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

C.M.E/PRO TV pregateste o noua televiziune pentru România ?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
In ultimul an CME a lansat mai multe televiziuni tematice in tarile in care isi desfasoara activitatea.

Bulgaria - bTV Lady, 28 ianuarie 2012 (echivalent Acasa TV)
Cehia - Fanda, 14 iulie 2012 (televiziune dedicata barbatilor, tinerilor)
Cehia - TV Smíchov, 23 decembrie 2012 (canal cu programe de comedie, desene animate)
Cehia - Telka, 22 februarie 2013 (canal retro, programe mai vechi difuzate de canalele Nova Cehia)
Slovacia - Dajto, 20 august 2012 (televiziune dedicata barbatilor, tinerilor)
Slovacia - TV Fooor, 25 februarie 2013 (canal cu programe de comedie)

Romania - Acasa Gold, 15 aprilie 2012 (canal retro, telenovele mai vechi)

Toate acestea difuzeaza in mare parte "continut" mai vechi, dar de succes si care inca poate genera audienta si venituri bune.
Romania e a doua tara ca importanta pentru CME si avand in vedere arhiva pe care o are MediaPro in Romania, poate lansa o noua televiziune de nisa, fie axata pe comedie, fie la un canal dedicat barbatilor ori tinerilor.

http://www.cetv-net.com/en/index.shtml
http://en.wikipedia....dia_Enterprises
http://www.digitaltv...-expand-pay-tv/

Edited by megafanro, 18 March 2013 - 22:27.


#2
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

 napster1, on 18 martie 2013 - 19:29, said:

poate lansa o noua televiziune de nisa, fie axata pe comedie, fie pe un canal dedicat barbatilor, tinerilor.



De ce nu adolescentilor gen : Two and a Half Men, SexDrive, American Pie :))

#3
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Pleaca Sarbu la RDS si il lanseaza acolo. Posted Image

#4
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,347
  • Înscris: 01.09.2012
Nu cred ca mai lanseaza vreo televiziune , eu i-am intrebat mai demult in legatura cu PROTV NEWS si mi-au spus ca nu intentioneaza sa il lanseze si pe tv deoarece lumea trece la un nou nivel cel la online-ului

#5
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Ce fac astia,mai adauga un canal la salata Sarbeasca? Eu zic ca ar fi mai bine daca ar face putina ordine in televiziunile actuale,ca nu mai stii care televiziune ce profil are.Pe Sport.ro numai sport nu vezi (nu stiu de unde si pana unde se declara ei cel mai vizionat post de sport,cand ei nu au practic nicio competitie sportiva de interes),Acasa are Cancan TV si alte emisiuni de gen (deci cretine),ProCinema e un fel de Pro TV 2 (fara Esca),iar Acasa Glod recicleaza mizeriile care pana nu demult rulau pe Acasa TV (vazusem la un moment dat Crime Time pe acest canal).

#6
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,347
  • Înscris: 01.09.2012
sa nu uitam MTV RO care este printre ultimele canale muzicale in audiente , un brand international tras serios in jos de incompetenta romaneasca

#7
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
ProManele Gold. Adica de aur, mancatsash!

#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,880
  • Înscris: 14.10.2008
Sarbu asta ne-a distrus tzara cu manelele, folosindu-se perfid de o persoana simpatica si inteligenta cum este Teo. Posted Image

#9
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007

 Venboteam, on 18 martie 2013 - 19:49, said:

Pleaca Sarbu la RDS si il lanseaza acolo. Posted Image

Treaba cu Sarbu la RDS nu o cred, am mai spus acest lucru.
Sarbu are multi dusmani chiar si in Pro si evident ca il sapa.
Legat de tv, nu ar fi complicat sa lanseze noi canale, oricum vor relua programe de pe restul canalelor din trust, asa ca investitiile vor fi minime.

Edited by napster1, 19 March 2013 - 08:40.


#10
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Ce sa lanseze ?
Ca oricum Sport.ro, Acasa gold si MTV sunt doar de umplutura, cu audinte minuscule,mai bine ar cumpara filme pentru Cinema.

#11
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007

 napster1, on 18 martie 2013 - 19:29, said:

In ultimul an CME a lansat mai multe televiziuni tematice in tarile in care isi desfasoara activitatea.
...............

Toate acestea difuzeaza in mare parte "continut" mai vechi, dar de succes si care inca poate genera audienta si venituri bune.
Romania e a doua tara ca importanta pentru CME si avand in vedere arhiva pe care o are MediaPro in Romania, poate lansa o noua televiziune de nisa, fie axata pe comedie, fie la un canal dedicat barbatilor ori tinerilor........


Cred ca PROSTudent ar fi un nume bun Posted Image

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Au lasat-o mai moale cuy mania de a baga Pro in toate numele de emisiuni, cum era in primii ani.

On: cum spunea cineva mai sus, ar fi mai bine sa-si reorganizeze canalele pe care le au deja si sa bage bani si in celelalte posturi, nu doar Pro TV.

#13
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,347
  • Înscris: 01.09.2012
Sa bage bani in PRO CINEMA , SPORT.RO , MTV RO , sa faca eventual VH 1 RO ,

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doamne Fereste sa faca V.H. 1 RO., tocmai ce incercara sa bage publicitate si pe acesta pana in 2011, dar nu le-a mers.

#15
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Poate vor lansa un canal erotic: PRO Erotic.Posted Image

#16
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
In Cehia si Slovacia au aparut in ultima vreme o gramada de televiziuni: TELKA, KINOSVET, SMICHOV, PRIMA ZOOM, HORORFILM. Urmeaza sa se lanseze al treilea post JOJ, numit WAU, apoi MADAM TV... In ritmul asta deja nu mai stiu care cum sunt detinute.

 alin632, on 21 martie 2013 - 19:56, said:

PRO Erotic
avem deja un spam numit SPORT.RO...

#17
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Cum ma ce? Nu se vede trendul? Televiziune dedicata tinerilor, barbatilor, asa ca o sa fie in reluare La bloc, emisiunile cu manele de pe Acasa si Teo

#18
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012
voi nu observati ca trustul "Media PRO" in ultima vreme investeste "Masiv" in "Voyo" . Despre ce vorbim televiziune noua cand ei baga seriale , filme , programe de comedie gen " Voyo Cinema , Voyo Comedy" s.a.m.d. Meciuri , Filme , PPV-uri LK etc doar pe Voyo.Eu sincer nu fac parte din categoria celor care platesc 5 euroi pentru premierele lor.nu merci...pentru ce exista internet doamne iarta-ma daca mai platesc si la ei 5 euro inseamna ca am degeaba internet...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate