Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#9055
darktyroll

darktyroll

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 02.08.2010
Salutare, cumnate a reusit de a scapat telefonul pe jos, de aprins se aprinde insa touch`ul nu functioneaza.
Ce trebuie schimbat la el? Geamul sau si display`ul?

#9056
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Digitizerul. Credca e tot una cu geamul.Inca n-am de gand sa stiu.

#9057
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Schimbi doar geamul. Costa 10-20 lei pe Ebay. Daca te duci însă la service gsm o sa iti ia 60 lei.

#9058
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,396
  • Înscris: 01.12.2001
Lumia 520 Orange a gasit azi o actualizare. Acum se invart rotile.
Era 8.1
Sa vad ce apare

#9059
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
A venit cam pe la toată lumea pe toate device-urile WP.

E pt.:

Quote

We identified a problem in some versions of Windows Phone 8.1 that could cause a phone to restart periodically. A critical update will fix this problem. If you're unable to install the update or want to learn more, we can help you fix your phone.


#9060
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Imi sta de 3 ore la rotitele alea.Cred ca a venit vremea pentru un upgrade...

#9061
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,396
  • Înscris: 01.12.2001
In 5 minute au trecut de rotite,

#9062
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Ma ajuta si pe mine cineva cu o informatie? Vreau sa imi schimb telefonul si probabil o sa trec pe iOS. Pe WP, daca va vine sa credeti, idiotii nu s-au gandit sa iti poti copia contactele de pe telefon pe sim, iar simul vechi tocmai mi-a crapat si l-am inlocuit.

Merge cumva sa iti exporti contactele in outlook, nu am inteles exact cum le pun din outlook pe alt WP sa zicem,  DAR daca trec pe iOS...cum fac sa imi copiez nr de telefon dintr-un telefon in altul?

E vreo metoda prin care sa iti copiezi contactele pe SIM de care nu stiu eu?

#9063
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Nici in iOS nu poti copia pe sim :D
De fapt se poate doar dupa jb :P

#9064
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
De ani de zile nu mai exista telefoane care sa copieze contacte pe sim pt ca in telefon ai la contact data de nastere, mail, poza, eventual mai multe numere. Datele astea nu ar avea loc pe sim si ar produce erori.

Ideea e sa iti sincronizezi contactele pe un server (orice server, nu contează). Cand schimbi telefonul, fie ca e cu WP, ios sau android, vei avea contactele afisate corect si cu toate detaliile aditionale.

Acum vreo 5 ani am încercat sa copiez contacte pe sim de pe un Sony k750. Toate contactele care aveau diacritice mi-au apărut in genul asta pe sim "$£¥^~#*@" :)))) eu mă asteptam sa apară alt caracter in locul diacriticului si sa pot descifra numele. Dar nicio sansa :)))

#9065
daniel396

daniel396

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.01.2008
Pe IOS e la fel nu te lasa sa copii contactele pe sim mai ales daca ai foto la contact, doua trei numere de telefon si tot atate conturi de email plus skype si alte chestii cum ar fi datele de nastere etc ca fiecare are acum si daca ai vreo 500 de contacte asa pe ce sim iti intra foarte "idioti" asa bagi doar contul de WP si ai scapat dar ce fac saraci aia din USA care nu au sim in telefon le scriu pe hartie

#9066
anythap

anythap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.04.2015
Mi-au cerut azi sa fac update pe fontul ca mi se restarteaza telefonul cam de doua-trei ori in doua zile. De cand si-a facut update-ul mi s-a restartat de vro' doua ori, plus ca mi s-a blocat si-a trebuit sa-i scot bateria. :)

#9067
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Eu la 520 nu am întâlnit niciodată restarturi,doar blocări odată cam la 2 luni cu rezolvarea scoaterii bateriei.Poate contează felul cum îl folosesti,eu nu ma joc pe el doar mail aplicații de socializare,de exemplu la 625-ul prietenei isi da restarturi mai des ce-i drept îl si "călărește" cu tot felul de jocuri si aplicații.Am sa vad si la ea rezultatul update-ului..

#9068
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006

 daniel396, on 19 iunie 2015 - 15:37, said:

Pe IOS e la fel nu te lasa sa copii contactele pe sim mai ales daca ai foto la contact, doua trei numere de telefon si tot atate conturi de email plus skype si alte chestii cum ar fi datele de nastere etc ca fiecare are acum si daca ai vreo 500 de contacte asa pe ce sim iti intra foarte "idioti" asa bagi doar contul de WP si ai scapat dar ce fac saraci aia din USA care nu au sim in telefon le scriu pe hartie

Ăia din USA n-au SIM-uri în telefoane ? La ei cum funcționează ?

#9069
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Nici Zapp nu avea SIM

#9070
anythap

anythap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.04.2015

 tudorrr92, on 19 iunie 2015 - 22:28, said:

Eu la 520 nu am întâlnit niciodată restarturi,doar blocări odată cam la 2 luni cu rezolvarea scoaterii bateriei.Poate contează felul cum îl folosesti,eu nu ma joc pe el doar mail aplicații de socializare,de exemplu la 625-ul prietenei isi da restarturi mai des ce-i drept îl si "călărește" cu tot felul de jocuri si aplicații.Am sa vad si la ea rezultatul update-ului..
Se poate si asta... dar al meu face asa de cand a fost in service, un an n-am avut probleme cu el... ca se mai bloca el din an in pasti pentru ca-l disperam, asta-i altceva.

#9071
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Dacă ai contactele salvate în Outlook pe urma le poți copia în orice telefon.

#9072
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
O sa vedem, mersi de raspunsuri.

Si mie mi-a facut update-ul in 5 minute. Celor care va merg greu carjele incercati un hard reset, o sa fie ca nou dupa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate