Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

pareri xphones4all.com

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
craciundorin

craciundorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2013
buna ,

vreau sa imi cumpar un telefon si din cate am observat printre cele mai mici preturi am vazut pe site-ul  xphones4all.com au garantie 1 an voi ce spuneti v-ati cumparat online telefoane sau de aici sunt de incredere? se merita? - astept opiniile voastre

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Nu merita. Strange bani si ia-l de pe un site de incredere, gen emag, pcgarage, dc-shop/cel.ro, etc.

#3
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
E jos un buton "Incredere in noi?" ..rezultatul .. https://xphones4all.com/ro/incredere

Edited by diahim, 14 February 2013 - 16:03.


#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Da, ca-n comunism: totul este perfect.

#5
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Citește despre seriozitatea lor și ia o decizie.

#6
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Decat cu ridicare personala si garantie la producator (samsung, lg romania) as cumpara de la ei. Altfel, NU!

#7
versus79

versus79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.01.2013
am luat eu de la ei un samsung s advance acum vreo 2 luni. atunci am primit garantie 2 ani si la pret e 806 ron. Am primit telefonul in 6 zile fara probleme iar telefonul e super.
Am intrat acum la ei pe site si vad acelasi telefon la 931 ron cu numai 1an garantie si posibilitate de extindere contracost...deci mai scump decat acum 2 luni ( oricum mai ieftin ca pe alte situri).

in concluzie eu am luat de la ei si sunt multumit

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Banuiesc ca garantia nu-i originala (Samsung) si valabila la orice service autorizat Samsung, asa-i?
Daca raspunsul e afirmativ atunci te poti sufla la nas cu "garantia", fiindca e valabila doar in service-ul magazinului respectiv.

Edited by Hider141, 15 February 2013 - 14:22.


#9
versus79

versus79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.01.2013
am in cutie un manufacturers warranty card ( e adevarat necompletat) si un certificat de garantie de la workflow times solutions ( detinatorii sitului xphonesfor all) unde scrie ca au o unitate service recomandata din bucuresti ( Vestel Tehnologies).

avand in vedere faptul ca il am de 2 luni si merge perfect, nu prea cred sa se strice de acum inainte decat daca dau eu cu el de pamant. Daca erau probleme cu telefonul ele apareau in decurs de 2 luni.

#10
Bobby Z.

Bobby Z.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.03.2007
Mai ne spui de multe ori ca ti-ai cumparat telefon de la retardatii aia si ca este bun? In fiecare post al tau ( toate cele 4 de pana acum) povestesti de telefonul luat de pe site-ul ala. Termina cu reclama. Nu-si ia nimeni telefon de la terminatii aia.

Edited by Bobby Z., 17 February 2013 - 14:33.


#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

 versus79, on 17 februarie 2013 - 10:06, said:

...
adica cu alte cuvinte daca ti se strica telefonul il poti arunca pe foc, fiindca la respectivul "service" iti vor anula garantia pe tot felul de motive inchipuite. Spui acum ca merge fara probleme, dar problemele la ecran/touchscreen/difuzorul intern apar doar dupa mai multe luni de utilizare.
Nu stiu sigur cum sta treaba la service-urile autorizate Samsung/Nokia/etc., dar la celelalte ar fi nevoiti sa scoata din buzunarul lor bani pentru a-ti schimba piesa defecta din telefon, si asta duce automat la anularea garantiei ca sa fii nevoit tu sa platesti respectiva piesa daca doresti sa-ti repare telefonul.

Edited by Hider141, 17 February 2013 - 16:21.


#12
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Deocamdată tot ce se poate dovedi clar despre activitatea xphones4all.com e că ea constă în crearea de utilizatori falşi care să posteze review-uri pozitive despre tranzacţii fictive.

Singura informaţie verificabilă din toată prezentarea lor e existenţa ca firmă înregistrată la Registrul Comerţului: http://www.mfinante....ml?cod=31173141
Dar asta nu explică nici practicile lor publicitare dubioase, nici de ce se laudă cu livrări de comenzi din noiembrie încoace câtă vreme ei sunt înregistraţi ca firmă abia din 1 februarie 2013, nici de ce au 3 numere de telefon dintre care la unul nu răspund, la celălalt e mesagerie şi ultimul e inactiv.

Total nerecomandat.

#13
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
LOL, mi-au trimis în sfârşit o "confirmare" de comandă în care scrie că aş fi comandat cu totul altceva, un telefon care costă de peste 2x mai mult decât ce-am comandat eu de fapt. :lol: Ar trebui să-şi zică magazin de glume proaste.

#14
selzyan

selzyan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.04.2013
Vreau sa expun ceea ce am patit cu xphones4all.com . Pe 26 martie 2013 am comandat un produs pe site-ul lor . Plata se face in avans , asa ca pe 27 martie 2013 , dupa ce am primit codul lor IBAN , am platit produsul . Pe 29 martie , dupa vreo 5 mail-uri si telefoane din partea mea ( ma interesam sa-mi confirme plata ) mi-au transmis sec , ca produsul nu mai este pe stoc si sa le dau contul meu pentru a-mi trimite banii inapoi .... Totusi , si astazi produsul exista pe site , la acelasi pret ,disponibil pentru fraieri ca mine ... Nici pana astazi banii nu mi-au fost returnati ( 01.04.2013 ) , iar in ultima convorbire telefonica mi-au spus ca vor fi returnati in 30 de zile ... Concluziile le trageti voi , eu si daca imi primesc banii acestia inapoi voi fi greu de convins sa mai fac cumpaturi on-line , datorita unor asemenea firme . Cu respect , Silviu Enache

#15
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Nu doresc sa mai pun sare pe rana, dar unii v-o cam faceti cu propria mânuţă.
E plin internetul de recomandari sa evitati firmele astea fantoma, si cele care vand telefoane la cele mai mici preturi (evident aduse pe sub mana si cu garantie la service-ul "Mega Gigel SRL") si sa alegeti dintre magazinele serioare gen emag, pcgarage, shopit, cel, dc-shop si chiar si quickmobile sau telefonultau.eu fiindca si cele 2 magazine din urma stau destul de bine la capitolul customer support, doar la garantie s-ar putea sa fie uneori mai dificil.

Depune o plangere la ANPC si roaga-te sa faca la fel si alti clienti ai magazinului din discutie, fiindca poate din ferecire se va ocupa cineva sa-i scoata de pe piata inainte sa dea tepe de zeci de mii de RON.

Edited by Hider141, 01 April 2013 - 12:23.


#16
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 selzyan, on 01 aprilie 2013 - 11:33, said:

Nici pana astazi banii nu mi-au fost returnati ( 01.04.2013 ) , iar in ultima convorbire telefonica mi-au spus ca vor fi returnati in 30 de zile
Eu zic să te interesezi la bancă ce termen limită au pentru acceptarea cererii de refuz de plată, că poate jmekeraşul ăla încearcă să te pună în imposibilitatea de a mai iniţia procedura de refuz de plată a băncii, ca să poată rămâne el cu banii.

Eu am cerut refuzul de plată prin interfaţa online a băncii la vreo 2-3 zile lucrătoare de la înregistrarea comenzii, n-am stat mult pe gânduri când mi-am dat seama ce bou am fost :P şi abia apoi am trecut la insistenţele de a-l găsi la telefon pe jmeker. În final, la vreo două săptămâni de la data comenzii aveam banii înapoi în cont, trimişi de el după ce l-am găsit la telefon.

#17
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
"in cazul in care intampinati vre-o problema aveti dreptul la o reclamatie"

Astia nu stiu limba Romana si voi vreti garantie la samsung.

#18
AndreiCojocea

AndreiCojocea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.04.2013
Buna ziua,


Numele meu este Andrei Cojocea si sunt angajat al firmei www.xphones4all.com
Ce pot transmite in legatura cu parerile impartite:
1. Datele firmei nostre sunt vizibile pe site -| XPHONES CONCEPT SRL - CUI: 31173141, J40/1217/01.02.2013 , asa cum prevede legislatia in vigoare.
2. Procesam plati online cu cea mai mare Banca din ROMANIA : BCR ( si va asigur ca suntem printre putinii care fac asta)
3. Sunt acceptati ca Utilizator Bussiness Si Verificat De Paypal.com
4. Parerea dvs despre ultimele comenzi ramane DOAR parerea dvs pe care nu o putem comenta in nici un fel.
5. Adresa noastra de sediu social : Str apusului , nr 27 , bl N21, sc2 et 1 ,ap 17
Toate produsele noastre vin cu factura si garantie. Produsele sunt 100% originale si vin in ambalaj
Program rel Clienti 9-18 , L-V
Rog adminii sa nu ma baneze, bazandu-ma pe dreptul fiecaruia la replica!
Va multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate