Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

BlackBerry Z10

- - - - -
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#2125
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Instaleaza-ti f5 din BBW. E mult mai buna.

#2126
androidu2

androidu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 11.06.2008

View Postericmario, on 19 martie 2016 - 19:02, said:

Instaleaza-ti f5 din BBW. E mult mai buna.

l-am instalat.
ce ma enerveaza ca daca am deschisa o pagina in browser si vreau sa ii dau partajare nu imi mai apare aplicatia facebook.
trebuie sa intru in aplicatia facebook  si sa sau dau paste la link sa pot partaja. Posted Image

la revedere facebook + whatsapp

http://playtech.ro/2016/facebook-si-whatsapp-abandoneaza-definitiv-telefoanele-blackberry/

#2127
speedyboycs

speedyboycs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.10.2007

View PostCosmultra, on 29 februarie 2016 - 16:12, said:

Am și eu un BlackBerry z10, l-am dus la decodat, telefonul îl am de la un unchi, mi la decodat la un service, și acum îmi cere un blackberry id, mi-a zis unchiul meu ca a avut el un id pe el da nu își mai amintește parola. Se poate trece de asta ?
salut. ai rezolvat problema ? am cumparat si eu unul si la fel imi cere blackberry id....cel care l-a vandut nu mai raspunde la telefon si nici nu il cunosc. Este primul meu BB si imi place la nebunie mai ales ca e 4G, nu as vrea sa il dau pentru piese. Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator.

#2128
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View Postspeedyboycs, on 27 martie 2016 - 14:18, said:


salut. ai rezolvat problema ? am cumparat si eu unul si la fel imi cere blackberry id....cel care l-a vandut nu mai raspunde la telefon si nici nu il cunosc. Este primul meu BB si imi place la nebunie mai ales ca e 4G, nu as vrea sa il dau pentru piese. Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator.
Dacă nu-i știi BlackBerry ID n-ai ce sa-i faci...piese de schimb scrie pe el...

#2129
speedyboycs

speedyboycs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.10.2007

View Postwrongeu, on 27 martie 2016 - 15:21, said:

Dacă nu-i știi BlackBerry ID n-ai ce sa-i faci...piese de schimb scrie pe el...
dar el functioneaza, pot vb la el, facebook si restu doar cand vreau sa descarc whatsapp de exemplu imi cere blackberry id. in rest ma folosesc de el.... am citit pe net ca ar fi service care pot sa rezolve problema. Mai astept pareri ....

#2130
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Nu se poate decoda dacă ai BlackBerry id activat!

Nu se poate decoda dacă ai BlackBerry id activat!

#2131
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Incerca sa creezi un bbid nou si sa il introduci pe ala!

#2132
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View Postspeedyboycs, on 27 martie 2016 - 17:30, said:

dar el functioneaza, pot vb la el, facebook si restu doar cand vreau sa descarc whatsapp de exemplu imi cere blackberry id. in rest ma folosesc de el.... am citit pe net ca ar fi service care pot sa rezolve problema. Mai astept pareri ....
Nu stiu ce-ai citit pe net ...dar sigur nu ai citit unde trebuie....poti sa folosesti telefonul pana vrei sa instalezi ceva, sa dai o reinstalare de sistem sau vrea proprietarul telefonului sa-l blocheze....cam asta este...restul sunt sperante....

#2133
Cosmultra

Cosmultra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 14.04.2014

View Postspeedyboycs, on 27 martie 2016 - 14:18, said:

salut. ai rezolvat problema ? am cumparat si eu unul si la fel imi cere blackberry id....cel care l-a vandut nu mai raspunde la telefon si nici nu il cunosc. Este primul meu BB si imi place la nebunie mai ales ca e 4G, nu as vrea sa il dau pentru piese. Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator.
Am fost cu el la service, nu se poate face, e pentru piese acum

#2134
androidu2

androidu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 11.06.2008
ce soft folositi pt facebook?

#2135
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Fb 10.6.31.2 deocamdata, colegii imi spun ca peste 2 zile nu va mai functiona, ramane de vazut!

Insa in 99% din cazuri folosesc browserul si merge excelent!

#2136
androidu2

androidu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 11.06.2008

View Postmzamfirm, on 29 martie 2016 - 19:20, said:

Fb 10.6.31.2 deocamdata, colegii imi spun ca peste 2 zile nu va mai functiona, ramane de vazut!

Insa in 99% din cazuri folosesc browserul si merge excelent!

asa e . la ultimul update de facebook a disparut aplicatia si facebookul se deschide in browser.  la update zice ca de pe 31 nu mai functioneaza aplicatia si esti obligat sa faci update care te trimite in browser.

dezavantaje:
-nu mai este in hub
-in orice pagina web de exemplu cand vrei sa dai partajare din meniul din dreapta nu mai apare facebook. apare doar mail, mesaje, etc.

cititi aici:

http://playtech.ro/2...ele-blackberry/

http://www.go4it.ro/...tsapp-15127274/

Edited by androidu2, 29 March 2016 - 22:30.


#2137
atyclb

atyclb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 04.08.2006
Eu am impresia ca Facebook încearcă sa le dea la gioale celor de la BlackBerry . La cat de populari sunt, o sa le reușească.

#2138
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Pe mine unu nu ma afecteaza, nu pierd vremea pe fb!

#2139
androidu2

androidu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 11.06.2008
nu este vb numai de facebook si de Whatsapp. in curand or sa mai fie si alte aplicatii....

#2140
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Susțin cele spuse de colegul @mzamfirm. Nu pierd timpul pe fb. Nici whatsapp nu folosesc. Pentru chat folosesc cu placere bbm. Chiar și pentru voce uneori.

#2141
Danii20

Danii20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.06.2004

View PostCosmultra, on 29 februarie 2016 - 16:12, said:

Am și eu un BlackBerry z10, l-am dus la decodat, telefonul îl am de la un unchi, mi la decodat la un service, și acum îmi cere un blackberry id, mi-a zis unchiul meu ca a avut el un id pe el da nu își mai amintește parola. Se poate trece de asta ?
incearca sa introduci idu-ul pe protect.blackberry.com daca nu merge da-i un forgot password si incearca sa resetezi parola prin email. introduci emailul unchiului tau. bineinteles ca il anunti pe unchiul tau inainte, sa vezi daca primeste emailul de resetare.

View Postmzamfirm, on 03 martie 2016 - 13:24, said:


esti sigur ? faptul ca iti merge pe digi nu inseamna ca iti merge pe 4G ! Nu ai banda 38 pe niciun BB !
banda 38 este pe un Bb. Pe Priv.

View Postcostelo65, on 03 martie 2016 - 13:42, said:

Am măsurat cu Speedtest și viteză de 20 mb/s,iar la digi pe 3G viteza nu depășește 3 mb/s.Deci funcționează Ăźn 4G
20Mbps este inca viteza de 3G+. tot ce este pana in 42Mbps este 3g+. mi se pare ca Vdf este singurul op. din Ro in momentul asta care suporta 42.2Mbps in 3G+

din pacate z10 are viteza maxima de 21.1 Mbps in 3G. q10 la fel. Q5 este printre primele care sare de 21 pe 3G. urmatoarele sint classic, passport. nici macar z30 nu are mai mult de 21 Mbps in 3G.

Edited by Danii20, 30 March 2016 - 21:52.


#2142
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
@Danii, Priv NU este un BlackBerry! ;)@dedes watsapp folosesc la greu insa sunt alternative, de exemplu folosesc o aplicatie gtalk care are cred cel putin 3 ani, instalata cu apk, merge brici, integrata in hub, solutii sunt destule, acum 4 ani foloseam nimbuzz si aveam vreo 3chaturi in el inclusiv fb, de asemenea este trillian care este super ok. Chestiile astea cu updateuri la fb &shit e marketing negativ, nimic altceva, le e frica de BlackBerry mai ales in contextul lansarii noilor terminale android in toamna. Imagineaza-ti ce inseamna o tastatura BlackBerry cu sistem android pentru samsung si restul....si cum altfel sa contracareze decat fortand granzii sa inceteze suportul pentru BlackBerry, ghinionul lor este ca oile bete stiu deja ca BlackBerry inseamna android asa ca o vor lua in mana. Oricum bbm avem si pe android si merge rezonabil asa ca nu vom duce lipsa de chatting :)

Edited by mzamfirm, 30 March 2016 - 23:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate