Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 

Apple Watch

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#55
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Singurul caz la care mă pot gândi care ar avea sens să se ducă la IT cu telefonul ar fi instalarea de certificate client. Care se face manual punând certificatul pe sdcard şi intrând la Settings > Security > Install from SD card > [detectare automată] > OK. Deci presupunând că e prea complicată pentru utilizator procedura asta manuală, şi că n-au avut chef sau timp sau resurse pentru a o automatiza (că se poate şi aia, începând cu Android 4.0).

#56
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
Dacă nu fac telefonul să reziste la 3 zile de utilizare normală, de unde eu ca utilizator să am 2 zile asigurate full (48 h) nu mă iteresează. A, da, și încărcare whireless. Prefer să-mi iau un automatic clasic. :D

#57
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 15.07.2013

View Postwirespot, on 12 septembrie 2014 - 13:07, said:

Singurul caz la care mă pot gândi care ar avea sens să se ducă la IT cu telefonul ar fi instalarea de certificate client. Care se face manual punând certificatul pe sdcard şi intrând la Settings > Security > Install from SD card > [detectare automată] > OK. Deci presupunând că e prea complicată pentru utilizator procedura asta manuală, şi că n-au avut chef sau timp sau resurse pentru a o automatiza (că se poate şi aia, începând cu Android 4.0).

Nu stiu care este "problema" (pentru mine nu este niciuna, pot sa le dau telefonul sa ii faca ce update vor ei), dar la IP5S nu a trebuit sa fac nimic special, doar am acceptat noile certificate (si asta in timp ce eram pe reteaua 4G, nu pe WiFi la birou). Mie mi-a placut "manevra" facuta de IOS.


Ce pot sa compar este Note 3 + Galaxy Gear (ceasul)  cu IP5S (si cat mai repede cu Apple Watch). IOS imi place mai mult pentru business si este o platforma mai robusta, Android nu reuseste aceasi pefromanta (ma refer pe Samsung, nu am incercat pe alte terminale).

Pentru ca anticipez intrebarea ce inseamna robust, inseamna sa nu stea in calea mea si a aplicatiei. Sotia este doctor, tocmai ce a venit de la un congres de la Barcelona si a fost profund dezamagita de Note 3. Desi are o gramada de optiuni si posibilitati, in realitate nu le folosesti si pare ca la o folosire intensa a dat rateuri (intens in cazul ei inseamna 6 ore de utilizare in mod continu).
Anticipez din nou si raspunsul ca e doctor (si probabil si ca e femeie) si ca e este atehnica. Asa este, dar asta este si scopul unui telefon sa fie folosit de oameni care au nevoie de el, nu de programatori sau pasionati de tehnologie. Este hotarata sa treaca pe IP6+ cum apare, Note 3 o sa ajunga la bunici Posted Image

Edited by HEX2FUN, 12 September 2014 - 16:24.


#58
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Este fantastic cum poţi să scrii fraze întregi, aparent inteligibile, fără să spui absolut nimic.

În fine, destul offtopic. Suntem în topicul Apple Watch. Un articol interesant: A Watch Guy's Thoughts On The Apple Watch

#59
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,832
  • Înscris: 10.12.2006
Ce articol tampit. Zice ala "The overall level of design in the Apple Watch simply blows away anything – digital or analog – in the watch space at $350."
Pun pariu ca tipul ala nici nu foloseste un ceas, cand vrea sa vada ora scoate telefonul. In o mie de lei gasesti niste ceasuri de te caci pe tine, puteti intra pe siteurile gen watchshop si sa reglati pretul.
Eu am un ceas de doar 350 lei si toata lumea il lauda. Comparat cu patratul asta ce l-a scos Apple, in stilul ceasurilor cu calculator din anii '90, ceasul meu e lux.
Vorbim strict de design, ca la asta face referire autorul.

#60
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Cand ma gandesc ca am un Casio din 1993 (cu agenda telefonica si de adrese, ora pe glob, date de nastere, etc) si de atunci si pana in prezent i-am schimbat o singura data bateria. Da, ati citit bine, o singura data.
Si sa stau sa-l pun si pe asta la incarcat zilnic... pe langa telefon...

De exemplu, la tableta sau laptop (MBP), tine bateria in plictiseala. De ce nu recurg la niste solutii care sa asigure autonomie mare si la telefoane si ceasurile de genul asta, nu-i inteleg.
Si nu, nu e vorba de dimensiunea bateriei ci mai degraba de utilizarea rationala a energiei. Ca asa cum la tablete si laptopuri se poate si sunt unele dintre cele mai slim de pe piata, asa s-ar putea si la telefoane si ceasuri.

#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In tableta au loc garla sa puna baterii de neam prost, insa intr-un telefon care sta la mana, ciuciu spatiu. Din pacate sunt niste gimmickuri, nu folosesc in mod real la ceva. Si-au dat seama flacaii ca piata de telefonie ajunge la saturatie in curand prin atingerea pragului "good-enough" asa ca au creat din nimic, prin marketing o noua piata, a ceasurilor inteligente, poate poate le iese. Sa vedem cat de bine facut e marketingul, dar momentan nu ma ating cu nimic...

#62
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Interesant topicul dar cred ca e cazul sa-l dezgrop putin cu o informatie care probabil nu o stia nimeni.

Apple Watch a fost lansat demult, prin 1995.
Dovada: Attached File  B8TDEVBIIAA_Kx6.png large.png   454.77K   71 downloads

Asta nou e practic modelul 2.

Edited by eiffel, 03 February 2015 - 12:15.


#63
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Dar inca nu a aparut ceasul ala super destept de la Apple, sau l-au prezentat anul trecut si il fabrica peste 3 ani.

#64
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Apare anul asta, mai sunt cateva luni.

#65
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Se pare ca-l vom vedea prin aprilie
http://www.macworld....nfirms-3595889/

Sa vedem cum va sta cu bateria...

#66
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Vad ca moderatorii isi fac treaba :) . 10.000$ e mult ..... indiferent cat de premium e.

#67
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Simti ca numai cel din aur ti se potriveste?

#68
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Pai nu :) ? .E o prostie si orice smartwatch de peste 300E.

#69
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Daca ma intrebi pe mine, orice ceas peste 300 de euro e o prostie, dar asta nu inseamna ca ceasurile de lux nu au o piata mare. Altfel nu ar exista.

#70
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
http://store.apple.c...L/A&step=detail

Best of! (NOT)

#71
vali79m

vali79m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 04.05.2006
Cred ca la scorurile astea pentru un ceas....sigur o sa fie cea mai mare vanzare a apple....FAIL!

#72
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,419
  • Înscris: 16.03.2011
nu o sa fie un esec,daca are mar pe el sigur se vinde

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate