Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Egalizare melodii iPod

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Salutări! Am și eu o întrebare... Am auzit pe la niște prieteni că-și egalizează melodiile pentru iPhone, iPod, iPad și alte iDrăcii din astea folosind iTunes. în ce sens le egalizează? Pur și simplu stabilesc cel mai bun aranjament pe egalizator și se memorează în melodie. Am nevoie să fac același lucru pentru iPod-ul meu de 2Gb. Căștile stock...sunt vai mama lor de Apple, și mai costă și 70lei dacă e să le cumpăr noi nouțe. Sincer și o pereche de 2 lei din bazar atinge frecvențele mai bine...în orice caz....mi-am achiziționat acum 2 săptămâni o pereche de căști C.H.R.O.M.E. din acelea 4 in 1 și m-au cam speriat la început că bass-ul era ca de butoi...dar s-au rodat și acum bass-ul este profund și clar. Folosesc un preset din foobar(Convert Stereo to 4 Channel) și astfel se diferențiază bine înaltele, mediile și joasele. Am tăiat vechile căști de la iPod și am lipit firele pe un jack standard de 3.5mm, întrucât chrome-urile astea sunt și wireless și au tot un jack inclus în căști, iar acum le folosesc pentru iPod...nu mă deranjează sunetul, dar simt că se poate mai bine..
Deci dacă știe cineva cum fac să egalizez melodiile din iTunes să-mi spună și mie.

Edited by Ally97, 02 December 2012 - 22:23.


#2
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009
Intri la setari in iTunes si la tab-ul Playback bifezi "Sound Check".
Presupun ca la asta te referi.
Mai multe detalii ai aici.

#3
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View Postfoka123, on 03 decembrie 2012 - 00:23, said:

Intri la setari in iTunes si la tab-ul Playback bifezi "Sound Check".
Presupun ca la asta te referi.
Mai multe detalii ai aici.
Da! Exact la asta mă refeream. Mulțumesc mult de tot.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate