Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Motanel de 6-7 luni muscat de 3 caini mari!-urgent

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
MikeEL

MikeEL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.11.2005
Am exagerat.. se poate :) Oricum fiind topicul motanelului sper sa aud vesti bune despre el!

Cheers!

#20
minu_ne

minu_ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.11.2012
Va multumesc la toti care ati raspuns la subiect si ati dat dovada de solidaritate si mi pare rau pt cei care au scris aberatii sau pentru ca s-au iscat controverse. vestile sunt optimiste. motanelul e tot mai vioi pe zi ce trece. pare sa-si fi recapatat aproape toate obiceiurile dinainte de parca nu ar realiza ce are la fundut. noul doctor la care am fost a zis ca a dezvoltat o infectie anaeroba si e in continuare sub tratament. in mare a facut ce ati spus si unii dintre dumneavoastra si e sub stricta observatie. doar atat ma ingrijoreaza ca i a dat o doza de 1 ml de agolcamin injectabil pt ca avea temperatura 40,2 desi celalalt doctor a zis ca nu mai mult de 0,2 ml pt un pisic si era suficient sa i scada temperatura iar din ce am mai citit pe net tot de doza de 0,2 aflasem. sa speram ca stie ce face! motanelul e in continuare foarte vioi si are o pofta de mancare normala, isi face nevoile normal!
va doresc la toti inima buna si toate cele bune!

#21
cojocaru-diana

cojocaru-diana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.05.2009
Vesti noi si bune?

#22
georgestancu

georgestancu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.02.2011
Chiar, cum ii mai e motanelului?

#23
minu_ne

minu_ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.11.2012
Vesti noi si bune!!nu am mai dat nici un semn de multisor dar vestile sunt bune si sper sa ramana asa. pe 13 noiembrie a fost operat si desi intial a spus ca i ia petice de piele din alte zone si adauga in zona afectata, dupa operatie mi a zis ca a reusit sa traga pielea insa pana a doua zi searatotul se desfacuse din cauza tensiunii. imi inchipui cata durere a indurat micutul caci atele cu care a fost cusut efectiv i a sfasiat pielea. pe 15 noiembrie il baga din nou in operatie. numesc operatie pt ca a fost cu anestezie totala. initial mi a spus ca doar il sedeaza si l bandajeaza dupa ce i curata atele de la operatia precedenta insa la sfarsit mi au spus ca a fost anesteziat total dar cu o cantitate mai mica de anestezic. dupa prima operatie acasa efectiv il simteam cum se raceste si l am invelit bine si i am pus bidoane cu apa calda. imi era teama ca l pierd din cauza anesteziei dar si a revenit pana la miezul noptii. a doua operatie a constat in bandajare dar inbandaje cica i ar fi pus niste sange de a lui. la tuns si l a labutele din fata de unde a luat sange...nu prea stiu procedura. ideea ca nici bandajul nu a tinut pt ca orict m am straduit eu sa stau si sa l ajut dupa el cd isi facea nevoile a sfarsit sa si le faca in bandaj. eu am sunat la doctor dar mi a zis ca nu i problema ca trb sa stea macar 5 zile cu ele si are antibiotic. sincer mie mi s a parut o prostie sa l las cu bandajele imbibate de pipi si cacuta si le am scos si i am facut eu altele dupa ce l am uns ba cu mibazol sau asocilin. i am croit si niste pantalonasi speciali din ciorpi de dama (singura idee ce mi a venit ca materialul sa fie elastic si suportabil). in fiecare zi se vedea ca rana avansa spre vindecare  si am mai fost la doctor doar ca sa vad ce mi mai spune insa nu mai doream nici o anestezie nici o operatie. mi s a parut prea exagerat la 2 zile anestezie! tot imi spunea ca e tanar si rezista. sper sa aiba dreptate insa dupa 2 operatii nereusite sau poate doar intr o mica masura care nu am observat o eu, am ales sa imi ascult instinctul care imi spunea sa nu l mai chinui cu drumuri la veterinar si cu anestezi. felul in care l am bandajat eu mi a parut mai eficient pt ca nu mai risca deloc sa si faca nevoile in pansament. de 2-3 zile il simt exact ca pe motanul dinainte. mai are rana dar semnificativ mai mica decat ce a fost insa el se poarta de parca ar fi perfect sanatos. s-a si ingrasat si lungit :). Inca il tin pe antibiotice si sper din suflet sa nu i afecteze ficatul. cu antibioticul ii dau si o tableta de silimarina pe zi la recomandarea veterinarului.
poate am sa revin cu ceva poze.
Va urez la toti sa fiti fericiti alaturi de animalutele voastre.

#24
cojocaru-diana

cojocaru-diana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.05.2009
Vezi ca exista Liv52 sirop. Pe vremea cand lucram eu la farmacie veneau oameni care cereau preparatul pt animalutele lor...E mai usor de administrat...Sanatate matului si asteptam in continuare vesti bune!

#25
minu_ne

minu_ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.11.2012

 cojocaru-diana, on 25 noiembrie 2012 - 15:03, said:

Vezi ca exista Liv52 sirop. Pe vremea cand lucram eu la farmacie veneau oameni care cereau preparatul pt animalutele lor...E mai usor de administrat...Sanatate matului si asteptam in continuare vesti bune!
Multumesc pt raspuns. acum na alta belea cu el :). eu mai am o pisica proaspat sterilizata si il aveam si pe el in vedere pt castrat dar pe 13 cd intrase in operatie l am rugat sa mi l si castreze ca tot era in zona afectat am zis ca poate ajuta insa la sfaritul operatiei a spus ca nu i a facut acum ca ar fi o trauma in plus etc....dar cred ca el deja e activ ca azi mi a incalecat pisica chiar asa sterilizata exact ca un motan in calduri :(, cred ca cel putin o luna de acum in colo nu l voi putea castra.

toate cele bune

#26
georgestancu

georgestancu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.02.2011
Foarte tare! Lasa, sa fie el sanatos si sa isi revina complet.
Desi se pare ca isi revine :) . De sterilizat o sa fie tot timpul.
Numai sa nu isi forteze operatia...

#27
minu_ne

minu_ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.11.2012
Buna seara la toata lumea. Am recitit subiectul de pe forumul si inca mai simt fiori reci cand imi amintesc cosmarul cu Minu. Cineva spunea ca o minune l-ar mai salva si nu am auzit asta doar de la o persoana. Minunea s-a produs si este salvat. Chiar daca rana nu s-a inchis complet, el este foarte jucaus si nu mai da nici un semn de boala. Chiar a crescut si s-a mai ingrasat si are o energie de parca ar vrea sa recupereze toata perioada de boala si covalescenta.
Va multumesc la toti si va doresc sa aveti parte de sarbatori minunate alaturi de cei dragi, va doresc sa aveti un an mai bun decat toate care au fost!

Attached Files



#28
cojocaru-diana

cojocaru-diana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.05.2009
Dragul de el..Cat ma bucur!
Rana arata bine, in sensul ca e curata. Sanatate!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate