Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Assassin Creed III

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

Poll: Assassin Creed III (56 member(s) have cast votes)

Va fi acest Assassin Creed 3 mai bun ca precedentele?

  1. Da! (31 votes [55.36%])

    Percentage of vote: 55.36%

  2. Nu! (7 votes [12.50%])

    Percentage of vote: 12.50%

  3. Poate... (18 votes [32.14%])

    Percentage of vote: 32.14%

Vote Guests cannot vote

#37
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009

View PostDany noob, on 23 noiembrie 2012 - 06:30, said:

Jocul a aparut de mult.Majoritatea l-au terminat deja.Eu inca nu am apucat , sunt abia pe la sequence 8.

Mie unul imi place noul sistem de hunting , naval battles , tree climbing , DAR sunt de parere ca sistemul de homestead prin care craftezi iteme si le vinzi e absolut inutil.Majoritatea pe care i-am intrebat au spus ca poti termina jocul lejer cu armele default.E pacat ca o parte atat de mare din joc nu isi atinge potentialul.Mai mult decat atat , caracterul principal e neinteresant.Nu se compara cu Ezio.


Asa este. jocul are parti care mi-au placut cum ar fi:
Hunting, schimbarea vremii, luptele de pe mare iar mi-au placut mult, puzzle-urile din subsol

Cataratul prin copaci.

Luptele cu animelele agresive

Grafica era foarte buna.

Parti care nu mi-au placut: unele buguri grafice, cum ar fi la unele cufere sau usi care trebuiau descuiate caracterul tau era pozitionat mai sus sau mai jos si gaurea in margini.

povestea era cam tampita, actiunea lafel, si sfarsitul lafel. si unde este discursul pe care il spune caracterul dupa ce asasineaza o tinta importanta, cum era la ezio "Requiescat in Pace", aici borboroseste ceva ce daca nu ai activata subtitrarea nu intelegi nimic.

Mai este si chestia cu descoperirea hartii. prea putin locuri de sarit. in rest trebuie sa te urci pe cal si sa cutreeri meleagurile ca dobitocul. mi-a luat vre-o 5 zile sa descopar tot.

Chestia cu crafting-ul daca era hai ca costume, degeaba le putea icumpara din oras. arme lafel. obiectele alea inutile. M-ai lipsit placerea aia de a investi in ceva. un grajd. o croitorie. etc

Caravana cu bani... degeaba.

Arcul cu sageti... era mai eficient crossbow-ul din cele precedente

In unele secvente iti era aproape imposibil sa faci sincronizare maxima
Misiunile recrutilor nici nu mi-am mai batut capul sa le fac. cum era in revelation si brotherhood ca faceau level deveneau asasini si erau mult mai eficienti in lupte.

Prea multe optiuni ale recrutilor care faceau ca ma celasi lucru. mare branza intre assasination si ambush.

In concluzie: assasins creed II, si brotherhood au fost mult mai bune decat asta. Nu au ele grafica asta buna dar ca joc, gameplay sunt mai bune.

Acum sper sa nu ma trezesc cu frigiderul prin de carne de cei care o sa ma considere hater, dar acesta este punctul meu de vedere

Edited by devilboost, 02 January 2013 - 02:58.


#38
buz_oianu

buz_oianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 09.12.2009
Salut,
am Assassins Creed III Proper-RELOADED, am jucat aproximativ 1 saptamana dupa care cand il aprind imi apare eroarea has stopped working.... vre-o idee????

#39
Reevo

Reevo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2013
Am jucat jocul si l-am terminat.Pot sa spun ca imi place aproape tot la el.Ce nu imi place ?Ei bine...ici colo mai este cate un bug,dar daca ar fii sa primeasca o nota de la mine este 9,9 :D

#40
Thor3

Thor3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2009

View Postdevilboost, on 02 ianuarie 2013 - 02:55, said:

1. Parti care nu mi-au placut: unele buguri grafice, cum ar fi la unele cufere sau usi care trebuiau descuiate caracterul tau era pozitionat mai sus sau mai jos si gaurea in margini.

2. povestea era cam tampita, actiunea lafel, si sfarsitul lafel. si unde este discursul pe care il spune caracterul dupa ce asasineaza o tinta importanta, cum era la ezio "Requiescat in Pace", aici borboroseste ceva ce daca nu ai activata subtitrarea nu intelegi nimic.

3. Mai este si chestia cu descoperirea hartii. prea putin locuri de sarit. in rest trebuie sa te urci pe cal si sa cutreeri meleagurile ca dobitocul. mi-a luat vre-o 5 zile sa descopar tot.

4. Chestia cu crafting-ul daca era hai ca costume, degeaba le putea icumpara din oras. arme lafel. obiectele alea inutile. M-ai lipsit placerea aia de a investi in ceva. un grajd. o croitorie. etc

5. Caravana cu bani... degeaba.

6. Arcul cu sageti... era mai eficient crossbow-ul din cele precedente

7. In unele secvente iti era aproape imposibil sa faci sincronizare maxima
Misiunile recrutilor nici nu mi-am mai batut capul sa le fac. cum era in revelation si brotherhood ca faceau level deveneau asasini si erau mult mai eficienti in lupte.

8. Prea multe optiuni ale recrutilor care faceau ca ma celasi lucru. mare branza intre assasination si ambush.

9. In concluzie: assasins creed II, si brotherhood au fost mult mai bune decat asta. Nu au ele grafica asta buna dar ca joc, gameplay sunt mai bune.

Acum sper sa nu ma trezesc cu frigiderul prin de carne de cei care o sa ma considere hater, dar acesta este punctul meu de vedere

1. Orice joc are buguri.
2. Povestea nu pot sa spun ca e tampita, dar nu exceleaza fata de cea din II, iar partea aia cu discursul parca imi lipseste si mie.
3. Eu am facut doar doua sau trei sincronizari pe tot parcusrsul povestii. Ulterior am mai descoperit prin orase ca sa gasesc paginiile din almanah.
4. Decat odata am folosit magazinul, atunci la inceput cu Haytham cand trebuia sa cumpar obligatoriu, in rest niciodata, m-a dezamagit partea asta ca itemele din shop nu prea isi mai pune amprenta peste joc.
5. La fel de nefolositoare cum ai zis.
6. Nu am vazut diferente de eficienta intre ele, oricum a aparut ca o involutie.
7. Acum depinde cat iti dai si interesul.
8. Sa fiu sincer, nu i-am folosit niciodata, parca erau mult mai la indemana in celelalte.
9. Nu pot spune ca sunt mult mai bune, fiecare are plusurile si minusurile lui.

Mai sunt de adaugat multe, dar principalele sunt (in viziunea mea):
- AI-ul foarte prost, ca atunci cand ma vede in fata lui un soldat in fort, ma ascund si doar suspecteaza ceva.
- Daca ma descopera un soldat singur in mijlocul muntilor, afla mai ceva ca in tehnologia moderna ceilalti.
- Te poti lupta cu un oras intreg fara sa iti scada un sfert din viata sau chiar nimic, de aceea dificultatea la alegere in jocul asta ar fi adus beneficii imense, ca la un nivel mare sa fim obligati sa ne folosim de stealth mai mult decat sa ne batem ca Rambo.
- Nationalistii te pot vedea ca pe un dusman, chiar daca tu eliberezi forturi pentru ei, ii ajuti contra englezilor.
- Misiuni iarna in care oamenii culeg flori, legume sau fac munci agricole.
- Ploaia pe timp de soare cam tot timpul, plus ca oamenii nu au nici o treaba ca ploua.
- Orasele sunt la fel de aglomerate fie noapte, fie zi.

Iar multiplayer-ul este bun, chiar imi place stilul asta, au mai rezolvat cateva probleme din cele precedente.

View Postbuz_oianu, on 18 ianuarie 2013 - 15:47, said:

Salut,
am Assassins Creed III Proper-RELOADED, am jucat aproximativ 1 saptamana dupa care cand il aprind imi apare eroarea has stopped working.... vre-o idee????
Il cumperi.

Edited by Thor3, 18 January 2013 - 16:39.


#41
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Cu tot cu bug-uri Assassin's Creed 3 este un joc bun.
Oricum, AC 2 a ramas jocul meu preferat din toata seria. Povestea, constructia caracterului lui Ezio si modul in care s-au folosit de soundtrack-uri fac tot jocul perfect. M-am atasat de caracter, ceea ce nu pot spune despre Connor.

Modul in care l-au construit pe Connor nu ma face sa dau doi bani pe el dupa ce moare, e naiv, incapatanat si chiar prost in multe situatii.

Edited by Gh3r0m, 25 January 2013 - 17:43.


#42
stanciustefan85

stanciustefan85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.06.2013
Din punctul meu de vere o sa fie mai bun. Cel putin asta am vazut din trailer; povestea pare interesanta iar grafica e ceva mai buna

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate