Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul"

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
bengabenga

bengabenga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 24.01.2013
http://www.ziare.com...-someri-1128974

Stiu si din cazuri reale .

Sa nu mai zic de faptul ca meseria asta nu mai e ce era o data, adica..toti fac misto de gabori , iar unii chiar se lasa batjocoriti de cetateni.

Edited by bengabenga, 05 February 2013 - 10:47.


#20
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,624
  • Înscris: 30.07.2003

 alexuts56, on 05 februarie 2013 - 10:27, said:

Sa mi-l arati si mie pe ala care a terminat Academia de Politie si a stat 3 ani ca sa fie angajat...
E de notorietate ca au fost probleme in anii astia de criza si nu s-au facut angajari, la fel si la agenti.

Daca ai tu o pasiune pentru aceste activitati si stii ce te asteapta atunci mergi. Altfel treci in privat si castiga mult mai mult daca-ti merge capul (plus liberatea ta de a alege).

Edited by neagu_laurentiu, 05 February 2013 - 11:26.


#21
ThugMuzik

ThugMuzik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 06.10.2010

 neagu_laurentiu, on 05 februarie 2013 - 11:26, said:

...plus liberatea ta de a alege).
Mda,banuiesc ca nu o sa apara vreun 007 de romania sa ne spuna cum e defapt cu libertatea, dar banuiesc devii un  personaj din 1984 a lui Orwell.

#22
alexuts56

alexuts56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 27.12.2010

 bengabenga, on 05 februarie 2013 - 10:47, said:

http://www.ziare.com...-someri-1128974

Stiu si din cazuri reale .

Sa nu mai zic de faptul ca meseria asta nu mai e ce era o data, adica..toti fac misto de gabori , iar unii chiar se lasa batjocoriti de cetateni.


De la 6 luni pana la 3 ani e diferenta mare rau de tot. La multi dureaza mai mult de 6 luni de cand termina o facultate si se angajeaza asa ca asta nu e o tragedie atat de mare.

#23
gimina

gimina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.02.2013
Cred ca defecte si nemultumiri putem gasi la orice facultate.... ceva bun putem gasi aici?Poate cineva chiar e interesant de aceasta Academie...

#24
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,092
  • Înscris: 20.12.2007
In momentul de fata masterul de la ANI se imparte in trei module. La sfarsitul primului se semneaza contractul prin care viitorul absolvent va deveni ofiter si daca paraseste institutia inainte de terminarea perioadei (nu mai stiu cat e acum) trebuie sa plateasca scolarizarea. Inainte de 2009 nu exista problema ca  absolventii sa nu-si gaseasca post insa lucrurile s-au mai schimbat din cauza bugetului.
Acum prioritari sunt cei care stiu limbi straine din zone de interes sau expertii IT. Valul de psihologi marca Spiru plus proptele de la neamuri au umplut schema, sunt o gramada de proaspete mamici in concediu de maternitate si nu poti aduce angajati temporar ca-n alte domenii
E greu in perioada master-ului mai ales la inceput pentru ca nu primesti salariu si drepturile aferente , primesti doar o bursa si e greu sa traiesti din ea.

#25
Ino18

Ino18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.12.2014
Buna. Sunt in clasa a XII-a si as vrea si eu sa urmez Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul". V-as fi recunoscatoare daca mi-ati spune in ce consta proba de limba si literatura romana . Se axeaza pe modelul bacalaureatului sau pe gramatica? As vrea sa aflu cat mai curand sa stiu daca trebuie sa fac meditatii pentru gramatica. Multumesc!

Edited by Ino18, 20 December 2014 - 12:49.


#26
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,624
  • Înscris: 30.07.2003
Eu m-as mai gandi inca o data inainte de a dori sa intru aici, mai ales ca dupa absolvire nu primesti decat o diploma de licenta ca oricare alta. Angajarea in sistem se face abia dupa absolvirea masterului iar aici participa persoane din toate specializarile, nu doar absolventii cu licenta de la ANI.

Edited by neagu_laurentiu, 20 December 2014 - 13:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate