Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
laptop HP Omen

Cum se demonteaza acest stop?

Combina frigorifica malfunction

recondiționare bucatarie
 La multi ani @honeybee!

La multi ani @canarel!

Intarzieri mari la deschiderea me...

Lenny Kravitz - TK421
 Intrebare pentru pariori vechi

Cat de incomod este sa creșt...

Recomandare router repeater

Unde se poate face o radiografie,...
 bug microsoft store (viteza down...

Memorii RAM cu defect

Recomandare tastatura TKL (Buget:...

De unde pot descarca ROG Armoury ...
 

Eroare video

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Budie

Budie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.02.2012
Buna seara . Nu ma pricep la calculatoare , am cautat pe google despre eroarea de mai jos dar nimic nu merge . Inainte sa ma duc cu calculatorul la Service as vrea sa mai incerc ultima oara aici .
Vara trecuta mi-am cumparat o unitate cu componentele : GE FORCE GT 440 , procesor I3 @3.07 ghz , 8gb rami , hdd 500 gb . Windows : 7 enterprise pe 64 de biti .
De obicei ma joc DOTA , CS nimic care sa solicite calculatorul asa tare . Totusi de cand am inceput sa ma joc DOTA 2 , lineage 2 , SKYRIM si multe alte mmorpguri , rpg-uri care au niste cerinte ridicate primesc eroarea de mai jos :
Display driver stopped responding and has recovered
Display driver NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 285.62 stopped responding and has successfully recovered.
Calculatorul este facut pe piese de la Depozitul de Calculatoare Constanta . Am instalat driverul care mi l-au dat de pe cd aceasi erroare , am instalat newest driver aceasi eroare , am instalat cateva drivere mai vechi aceasi eroare . Nu stiu ce sa ii mai fac .
Totul se manifesta astfel : prima oara se stinge si se aprinde monitorul cu eroarea in dreapta , mai face de cateva ori asa pana cand se blocheaza pe un GREEN / BROWN Screen , prin boxa se aude de parca "a sarit cd-ul" si necesita neaparat shutdown din buton altfel ramane asa .
Daca aveti vreo idee cum as putea rezolva problema , intrebari prin care m-ati putea ajuta as fii recunoscator sa nu mai bat drumul si banii pana la service . O sa verific acest topic din 30 in 30 de minute 8h/24 sau mai mult daca e nevoie smile.gif . Va multumesc o seara buna .

Edited by Budie, 01 February 2012 - 22:47.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,710
  • Înscris: 01.01.2008
Baga cel mai nou driver,cu optiunea clean install.Apoi forjeaza-o cu cateva teste succesive de 3dmark,eventual cu FurMark.

#3
velicucristian

velicucristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.12.2011
Ai verificat temperaturile de pe placa video ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate