Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Best Romanian Act@MTV EMA'05

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

Poll: Ce trupa crezi ca va castiga premiul MTV Best Romanian Act 2005? (30 member(s) have cast votes)

Ce trupa crezi ca va castiga premiul MTV Best Romanian Act 2005?

  1. Morandi / Beijo (Uh-la-la) (5 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  2. Parazitii / Violent (12 votes [40.00%])

    Percentage of vote: 40.00%

  3. Voltaj / Povestea oricui (1 votes [3.33%])

    Percentage of vote: 3.33%

  4. DJ Project / Privirea ta (11 votes [36.67%])

    Percentage of vote: 36.67%

  5. Akcent / Dragoste de inchiriat (1 votes [3.33%])

    Percentage of vote: 3.33%

Vote

#1
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Morandi, Parazitii, DJ Project, Voltaj si Akcent sunt cele cinci trupe care lupta pentru "Best Romanian Act" din cadrul Premiilor MTV Europe, de la 3 noiembrie. Nominalizatii se vor deplasa pe banii lor, daca vor, la Lisabona.

Au mai ramas trei saptamani pana ce vom afla care este castigatorul categoriei "Best Romanian Act", in cadrul celei de-a 12-a editii a Premiilor MTV Europe Music. Evenimentul va avea loc la 3 noiembrie, la Atlantic Pavilion din Lisabona, si va fi prezentat de Sacha Baron Cohen (Ali G). Este al patrulea an in care Romania isi prezinta artistii in fata Europei. La editiile precedente, s-au intors acasa cu trofeul MTV Animal X (2002), Ab4 (2003) si Ombladon feat. Raku (2004).

NERABDARE. Cele cinci piese care lupta pentru MTV EMA "Best Romanian Act" sunt "Beijo (Uh-la-la)" (Morandi), "Violent" (Parazitii), "Povestea oricui" (Voltaj), "Privirea ta" (DJ Project) si "Dragoste de inchiriat" (Akcent). Baietii de la Akcent sunt incantati ca se afla printre nominalizati. "Suntem foarte increzatori, avand in vedere succesul de care s-a bucurat single-ul «Kylie» in Olanda, Franta, Germania si in tarile scandinave. Asteptam cu nerabdare rezultatul."

VALOARE. DJ Project aproape se vede castigator. "Din punctul nostru de vedere, in acest an Romania se prezinta cu cel mai puternic grup de trupe nominalizate vreodata! Nu facem din a castiga un scop primordial. Desigur ca ne-am bucura foarte tare daca am castiga – deoarece consideram ca avem valoarea necesara. Insa ne este putin «frica» sa primim acest premiu, daca ne gandim la ceea ce s-a intamplat cu trupele care au castigat «Best Romanian Act» in anii precedenti (Animal X, AB4, Ombladon feat. Raku): au disparut in convulsii sau lent!"

Voltaj se afla la cea de-a doua "abatere" in privinta nominalizarilor la acest premiu, trupa gasindu-se pe lista MTV si in urma cu doi ani, cand castigatori au fost cei de la AB4. "Sigur ca ne bucura ca am fost alesi printre cele mai bune cinci trupe din Romania, mai ales ca noi suntem o trupa cu state vechi in muzica romaneasca, avand deja sapte ani in actuala formula", a declarat Calin Goia.
Jurnalul National


#2
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
VOTEAZA si pe site-ul oficial al competitiei:
http://ema.mtv.ro/


#3
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
Parazitii / Violent   [ 2 ]   ** [100.00%]
imi place cum ganditi  :coolspeak:

#4
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Eu am votat prima.. :photo:

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cand am vazut titlul, am crezut ca era vorba de un review la MTV EMA 2005 si ma miram ca o obtinut nota de trecere.  ;)

#6
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Cine a castigat Best Romanian Act @ EMA MTV 2005? Vedeti...  :)

Attached Files



#7
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
JALNIC!!!
in afara de madonna nu a fost nimic interesant

#8
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Singurul lucru care mi-a plăcut a fost Madonna. Are și o melodie faină. În rest, deplorabil...

#9
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
mda ... voltaj ... mi s-a puuuuuuuuuus pata pe tine :death:
poate doar parazitii meritau locu acolo, desi violent mi se pare prea recent lansat pt a fi nominalizat ...

cat despre declaratia celor de la dj project :"Insa ne este putin «frica» sa primim acest premiu, daca ne gandim la ceea ce s-a intamplat cu trupele care au castigat «Best Romanian Act» in anii precedenti (Animal X, AB4, Ombladon feat. Raku): au disparut in convulsii sau lent!"
mi se pare foarteee deplasata chestia :death:, in afara de faptul ca ombladon si raku are going stronger than ever ... imi pare rau de ab4 ca n-am mai auzit de ei .. :(

#10
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Mi se pare numai mie sau muzica promovata de MTV, de intreaga retea MTV, este din ce in ce mai slaba dpdv calitativ?  :huh: De la an la an, premiile acordate de MTV sunt pentru kitsch si "originalitate de duzina". De ce artistii romani "castigatori" tin neaparat sa-i multumeasca unui anume Popi de fiecare data?! Sa se "intample" asta pentru ca el (banii lui) se afla in spatele premiului?  :rolleyes:

Mi-ar fi placut sa castige Akcent, Morandi sau DJ Project. Voltaj-ul s-a trecut binisor...  <_<
Dar anul acesta a fost randul Media Services sa castige, desi tot Roton-ul a fost mult mai "tare". Un an Roton, un an Media Services, pe rand, sa fie toata lumea multumita...  :cursing:

#11
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Piesa Madonnei este partial un cover dupa ABBA - Gimme Gimmi Gimmi.

"Continuand politica de regionalizare a retelei MTV in Estul Europei, anul acesta jurnalistul din Khazakstan, Borat Sagdiyev (Ali G), este acreditat la MTV EMA "

"Hosted by Borat Sagdiyev, the Khazakstan television journalist who happens to be inhabited by creator and alter ego, Sacha Baron Cohen (Ali G), the show was full of controversy and jaw dropping moments. True to form the naive and often controversial journalist insulted practically everyone, mispronounced every word possible and worked his way through the evening making innuendos in ever possibly conceivable way."
www.mtv.tv

Toata seara a facut bascalie de Khazakstan (metafora pentru a simbolizata tarile din Estul Europei, care se fac vinovate, mai nou, de toate relele batranei Europe.)

Si cum de "Presedintele Khazakstanului", invitat pe scena EMA, s-a facut sa vorbeasca tocmai romaneste?
"Vom scumpi electricitatea, vom micsora salariile,............... etc."

Parerea mea e urmatoarea: "Khazakstanul" a fost mai usor de ponegrit decat Romania la EMA '05, asigurandu-se ca nu vor exista contestatii.

Edited by Lucian M, 04 November 2005 - 03:12.


#12
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Chiar m-a nedumerit mustăciosul care vorbea română.

Da, melodia Madonnei conține un sample din melodia celor de la ABBA. Din câte știu, a plătit 7 milioane de dolari pentru ea.

#13
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
asta aveai si la messg. ma tot intrebam ce inseamna mtv@ ema.....

#14
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
eu n-am apucat sa vad decat best rock ,best album, best hip hop si best pop .Spuneti-mi va rog cine a castigat la Best new act ??? Kaiser Chiefs??

#15
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Si imagini de la gala...

Attached Files



#16
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

ROMANIA, LUATA PESTE PICIOR LA PREMIILE MTV
Autor: SORIN DUTOIU / Ziarul

Un actor de comedie care incalzea atmosfera premiilor muzi- cale MTV Europe s-a dat drept presedintele Kazahstanului. Semanand leit cu Stalin, el s-a adresat publicului din Lisabona in limba romana. Printre momentele comice din cadrul festivitatii premiilor MTV Europe, desfasurata joi seara, in Lisabona, a fost inserat unul ce viza Romania. Insa intr-un mod negativ.

ROMANUL STALIN

La un moment dat, unul dintre amfitrionii evenimentului l-a invitat in scena pe presedintele Kazahstanului, un dictator ce semana leit cu Stalin. Acesta a tinut un discurs despre scumpirea benzinei, a alimentelor si a energiei electrice. Insa nu in limba rusa, sau kazaha, vorbita de majoritatea populatiei din Kazahstan, ci in romana. Publicul din Pavilionul Atlantic din Lisabona, unde a avut loc spectacolul, si strainii din fata televizoarelor nu au sesizat greseala.

ANTECEDENTE

Nu este pentru prima oara cand Romania este asociata cu tari din fosta Uniune Sovietica. In cadrul serialului realizat de Ali G, un comic britanic de origine araba, au fost difuzate scene cu familii sarace de rromi, filmate in Romania, insa despre care s-a spus oficial ca au fost turnate in Kazahstan.

CASTIGATORII

Membrii trupei Voltaj au castigat premiul pentru Cea mai buna prestatie a unei trupe romanesti. Voltaj a reusit sa adune cele mai multe voturi din partea telespectatorilor MTV, care au desemnat trupa castigatoare dintre cele cinci nominalizate: Voltaj, Parazitii, Morandi, Akcent si DJ Project. Printre castigatorii editiei pe anul 2005 a Premiilor MTV Europe s-au numarat trupele Coldplay si Green Day, Gorillaz, Robbie Williams Alicia Keys, formatia Black Eyed Peas, Shakira, Snoop Dogg.
Dintre artistii romani nominalizati la categoria "Cea mai buna prestatie romaneasca", marea perdanta a fost trupa Morandi. Proiectul lui Marius Moga era considerat castigator. A pierdut in favoarea trupei Voltaj.

View PostAndreea, on Nov 4 2005, 10:43, said:

eu n-am apucat sa vad decat best rock ,best album, best hip hop si best pop .Spuneti-mi va rog cine a castigat la Best new act ??? Kaiser Chiefs??

Cel mai bun album: Green Day, "American Idiot"
Cea mai buna trupa rock: Green Day
Cel mai bun grup: Gorillaz
Cel mai bun videoclip: The Chemical Brothers, Galvanise
Cel mai bun artist hip-hop: Snoop Dogg
Cel mai bun artist R&B: Alicia Keys
Cel mai bun debut: James Blunt
Cel mai bun grup pop: Black Eyed Peas
Cea mai buna artista: Shakira
Cel mai bun artist: Robbie Williams
Cea mai buna piesa: Speed of Sound, Coldplay
Cea mai buna performanta din Marea Britanie si Irlanda: Coldplay


#17
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005

View PostAllex, on Nov 5 2005, 00:46, said:

Cel mai bun album: Green Day, "American Idiot"
Cea mai buna trupa rock: Green Day
Cel mai bun grup: Gorillaz
Cel mai bun videoclip: The Chemical Brothers, Galvanise
Cel mai bun artist hip-hop: Snoop Dogg
Cel mai bun artist R&B: Alicia Keys
Cel mai bun debut: James Blunt
Cel mai bun grup pop: Black Eyed Peas
Cea mai buna artista: Shakira
Cel mai bun artist: Robbie Williams
Cea mai buna piesa: Speed of Sound, Coldplay
Cea mai buna performanta din Marea Britanie si Irlanda: Coldplay
multumesc...oare ce-o fi asa de grozav la James Blunt ? :(

#18
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Pentru cei care l-au ratat pe presedintele Kazahstanului, am atatsat secventa respectiva.  :death:

PS: scuzati calitatea imaginii, dar e facut in graba. Macar sunetul merge bine si asta conteaza.  :naughty:

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate