Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Oare Ponta e Cre(s)tin? nu stiu intreb si eu :)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

Poll: Este Ponta al 2-lea prostanac oficial al PSD? (84 member(s) have cast votes)

Este Ponta al 2-lea prostanac oficial al PSD ?

  1. DA (56 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

  2. NU (19 votes [22.62%])

    Percentage of vote: 22.62%

  3. Cine e Po(a)nta asta? (9 votes [10.71%])

    Percentage of vote: 10.71%

Vote Guests cannot vote

#1
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Eu nu am mai vazut lideri de partide din lumea asta care sa apara la tv sa zica ca primul ministru vorbeste in parlament ca prosu, ca e bou si alte cacaturi din astea demne de vocabularul folosit de cocalarii din curtea scolii. Mai avea putin si il injura de mama.
Cred ca ar putea sa isi manifeste frustrarea de limbrici si folosind un limbaj mai elevat, prostanacul se vrea presedinte, but... wtf? Iliescu nu foloseste cuvinte de genul asta, chiar daca nu e de acord cu ce face puterea, macar se exprima elevat.
Parerea mea e ca Ponta asta este al 2-lea prostanac al PSD ului. (oficial desigur ca neoficial sunt gramada)
Bine nici floare de colt, celalalt nu e mai breaz, dar pe mine ma jeneaza sa aud declaratii in care se folosesc cuvinte de genul asta, eu sa fiu in locul lui Boc, bine cu statura mea, i-as trage o palma, nu un pumn, de i-ar ramane intiparita pe fata pe viata, semnul de la inel, sa ma tina minte.
Eu le inteleg frustrarea, sunt speriati in ultimul hal, sunt infiorati la gandul ca or sa piarda alegerile daca nu fac ceva. Dar de ce sunt atat de terorizati de ideea asta?
Ca doar nu e careva atat de retard incat sa creada ca nu mai pot sa doarma de grija poporului roman. Sunt flamanzi, sunt extraordinar de flamanzi, au datorii mai de platit, au nevoie de "putere" ca de aer.

Chestionarele sunt la moda deci: Sa fie Ponta al 2-lea prostanac oficial al PSD ului? Este Ponta doar o Poanta proasta la adresa PSD?
Adica dpdv al figurii politice, Prostanacul original avea o exprimare mult mai ingrijita, asta nou graieste de zici ca-i vorbeste gura fara creier.

Edited by onlyone, 22 December 2011 - 23:31.


#2
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
strutocamile comunistopaleocapitaliste originale - power by iliciiliescu. :raygun:  :finger:  :harhar:

#3
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
welcome to romania! :)
aici nimeni nu are respect pentru simbolurile statului. nu conteaza ca e prim-ministru, presedinte, steag, zi nationala, imn etc. trebuie sa injuri cu orice pret.
in caz ca n-ai aflat, basescu e de vina pentru moartea lui kim jong-il...

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011
[quote name='onlyone' date='22nd December 2011, 23:16' post='10850122']
... nu mai pot sa doarma de grija poporului roman.




Eu cred ca da !     :nonobad:

Si sustinatorii lor la fel.   :nonobad:

#5
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
am votat "da"..fara alte argumente....
cine vrea arugmente poate sa deschida orice ziar si sa citeasca orice declaratie a acestui mascarici....

#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,590
  • Înscris: 17.08.2007
Ce respect poti sa ai ptr un guvern care nu da doi bani pe parlament ? Care acapareaza cu totul conducerea si si asuma raspunderea ptr orice ?
Oare de ce nu incearca sa comaseze Craciunul cu Revelionul ?

#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011
Cr?ciunul cu Revelionul nu se poate c? nu vrem noi !

Dar reducerea num?rului de parlamentari a fost validat? prin referendum si este normal s? se respecte voința poporului.

Edited by crisstonne, 25 December 2011 - 11:15.


#8
PeterPan 42

PeterPan 42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 15.06.2007
Nu-i place romanului de Basescu, ca-i "dictator", Boc e si el nesuferit, c-a taiat din leafa bugetarilor, c-a dat afara tzutzarii si muhaialele de prin administratie, PDL-ul e antipatizat datorita clientarismului.
Sa zicem c-as fi de acord cu toate, insa ma uit la ce-i din spatele lor, la USL.
Nu tu idei politice, nu tu solutii economice, un istoric incarcat de coruptie si trafic de influenta, lideri mai patati decat un doberman, clica de interese venale adunata sub masca unei aliante intre partide...
Am votat DA si explicatia tocmai v-am oferit-o, insa ce ma ingrozeste de-a dreptul e previziunea tot mai realista cum ca de la anu' ii vom avea p-astia la guvernare.
Da-i, Doamne, minte romanului, ca-n rest are cam de toate!

#9
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007

View Postonlyone, on 22nd December 2011, 23:16, said:

Eu nu am mai vazut lideri
Chestionarele sunt la moda deci: Sa fie Ponta al 2-lea prostanac oficial al PSD ului? Este Ponta doar o Poanta proasta la adresa PSD?
Adica dpdv al figurii politice, Prostanacul original avea o exprimare mult mai ingrijita, asta nou graieste de zici ca-i vorbeste gura fara creier.

rugam un moderator sa ne scuteasca de aceasta odioasa lectie a la ana pauker

Edited by stalnet1, 25 December 2011 - 12:39.


#10
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,733
  • Înscris: 11.03.2007
Victor și Crin au mare atu față de cei care alcătuiesc astăzi puterea. Li se pot reproșa multe, până la deschiderea dosarelor aflate în congelare însă, au avantajul că nu sunt notorii pentru afaceri de corupție sau alte încălcări ale legilor. Dacă pot dovedi că nu au nici o problemă în cazul în care persoane de o aceeași culoare politică ar putea prezenta oarece interes pentru justiție, eu mizez pe ei. De respectat este instituția statului, nu musai persoana care se ocupă vremelnic cu administrarea aceleia, cu atât mai mult atunci când cel care conduce o asemenea instituție, pătează prin atitudinea sa imaginea acesteia.

#11
DGHIA

DGHIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 24.11.2010

View Postonlyone, on 22nd December 2011, 23:16, said:

Eu nu am mai vazut lideri de partide din lumea asta care sa apara la tv sa zica ca primul ministru vorbeste in parlament ca prosu,

Poate sefi de partid nu am vazut, dar sef de stat da, BASESCU.
Si nu a avut mare dreptate?. Cum poate fi caracterizat unul care repeta ca un papagal, ce zic altii, Basecu, Udrea si cam atat.  Celebrele  "fraze editate", nu sunt decat repetari ale zicerii altora. Este un semn de oarecare inteligenta, sau de prostie ?. Eu inclin pentru a doua posibilitate. In rest se auzim de bine, cum se zicea o data pe la Europa Libera.

#12
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
la ce fata te maimuta are este normal,

#13
assyrian

assyrian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 843
  • Înscris: 09.09.2010
Aici se vorbeste de dl.Ponta,ori io sunt simpatizant PNL-lui,dar fiindca PNL s'a aliat cu PSD-ul oarecum ma priveste si pe mine dl.Ponta...
Am votat cu "NU",el da dovada ca e inteligent,e tanar,nu poate fi acuzat nicicum de coruptie sau &shit,si il prefer pe el in locul tantalaului de basescu(un gunoi d e om!) ptr ca evident e  o mare,maaaare diferenta intre ei:
dl.Ponta nu'i comunist,o fost procuror si iata'l si lider de partid,pe cand betivul de basescu(un gunoi de om!) e un incult,nesimtit,tupeist,betiv,iubitor de bani si avid de putere,iubitor de mondiali ( :naughty: ) si alte nationalitati inlocuitoare,si pe deasupra,bonus,o fost,este si va fi un comunist smecher,revolutia l'a prins in ministerul transporturilor(ca secretar de stat),o devalizat in trecut tara,instrainand flota oceanica,cu complici,,o lasat minerii sa ajunga la Bucuresti,dandu'l afara pe inginerul ala de la Craiova ce'o oprit curentul electric ptr trenuri,iar minerii(chemati de presedintele sau,Ilici  :thumbup: )au ajuns in Bucale si au "plantat panselute...Ce desptept am fost cam intins'o din Bucuresti-Piata Universitatii cu 3 zile inainte de venirea intunecatilor!!!
Nu stiu cine e mai prostanac,basescu(un gunoi de om) sau cei cel sustin pana'n panzele albe!! :rolleyes:
Va deranjeaza vocea opozitiei?E o solutie :plecati in Venezuela,Koreea de Nord sau Cuba!

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011

View Postfum, on 25th December 2011, 12:16, said:

Victor și Crin au mare atu față de cei care alcătuiesc astăzi puterea. Li se pot reproșa multe, până la deschiderea dosarelor aflate în congelare însă, au avantajul că nu sunt notorii pentru afaceri de corupție sau alte încălcări ale legilor. Dacă pot dovedi că nu au nici o problemă în cazul în care persoane de o aceeași culoare politică ar putea prezenta oarece interes pentru justiție, eu mizez pe ei. De respectat este instituția statului, nu musai persoana care se ocupă vremelnic cu administrarea aceleia, cu atât mai mult atunci când cel care conduce o asemenea instituție, pătează prin atitudinea sa imaginea acesteia.


Nu cumva se discuta despre nereguli la o sponsorizare pt. echipa lui de ,,chilotaj'' ?!

Asa incepe omu', intai fura un ou apoi ajunge la guvernare si fura...

#15
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

View Postassyrian, on 25th December 2011, 13:32, said:

dl.Ponta nu'i comunist,o fost procuror s
Cea mai mare problema sunt politicienii care au Dreptul facut(avocati,procurori) pentru ca nu vor sa rezolve ceva ci doar sa castige argumentul,indiferent ca e bun sau rau,moral sau imoral.
De aceea politicile facute de politicieni care au facut Dreptul sunt cele mai dezastroase.Pe locul 2 urmeaza politicienii cu un trecut artistic(cantareti,actori).
Oamenii cu aceste meserii ar trebui interzisi in viata politica.

#16
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postonlyone, on 22nd December 2011, 23:16, said:

Eu nu am mai vazut lideri de partide din lumea asta care sa apara la tv sa zica ca primul ministru vorbeste in parlament ca prosu, ca e bou si alte cacaturi din astea demne de vocabularul folosit de cocalarii din curtea scolii. Mai avea putin si il injura de mama.

Este revoluția bunului simț, ce știi dumneata ... :rolleyes:
Oricum, a fost băiat gigea.  Putea să spună că îl va bate, dacă se supără mușchii lui.

#17
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011

View Posttomaso, on 25th December 2011, 15:07, said:

Este revoluția bunului simț, ce știi dumneata ... :rolleyes:
Oricum, a fost băiat gigea.  Putea să spună că îl va bate, dacă se supără mușchii lui.



A dat omu' arama pe fata fara sa vrea, a revelat adancul sufletului sau ,,sincer si curat''.

Curat bun simt !   :thumbdown:

#18
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postcrisstonne, on 25th December 2011, 15:22, said:

Curat bun simt !   :thumbdown:

Rețin eu aiurea sau mai zilele trecute se umfla panarama asta pe tema că nu i se spune ”Domnul Ponta” ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate