Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4619 replies to this topic

#2737
bereneagra33

bereneagra33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 06.06.2014

View Postdormeu, on 10 iunie 2014 - 13:07, said:


Nu stiu ce cauta "bereneagra" asta, fiindca au astia de la Timflex o oferta nu buna, foarte buna si nu se compara cu astia ce scriu "9 zone" .......
De fapt se vede ca este bine informat si are raspuns la toate intrebarile pe care l-ea dat.
Eu sunt din iasi... Cum sa cumpar o saltea fara sa o incerc?

Am intrebat strict ce sa iau, dintre cele disponibile aici...

#2738
gxxxg

gxxxg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.06.2007

View PostAna0181, on 03 mai 2014 - 13:38, said:

Mda, superortopedice... numa' bune de aruncat sunt! Medicale pe naiba, dimpotriva, ii nenorocesc pe utilizatori.
In zilele noastre, unele  saltele din arcuri bonell, sunt denumite ortopedice si superortopedice, in mod total abuziv si total eronat, cu scopul de a induce lumea in eroare; da, pe lumea aflata in totala ignoranta referitor la modul corect de odihna. Sunt niste saltele absolut improprii pentru corpul uman. Ele nu fac bine circulatiei sangelui pe timpul odihnei asa cum si mai sus mentiona un coleg; NICI MACAR DIN PUNCT DE VEDERE ORTOPEDIC NU SUNT BUNE ! Pe vremuri, medicii ortopezi recomandau suprafete de dormit tari doar datorita faptului ca, la oamenii cu dureri puternice de spate urmare a unor hernieri ale discurilor vertebrelor lombare, se seziza o ameliorare a durerii stand cateva minute pe o suprafata absolut plana si dura, in pozitia culcat pe spate si cu genunchii flexati. Cateva minute insa, nu odihna noapte de noapte! Pe vremuri, probabil ca nici medicii ortopezi nu aveau alte variante de recomandare, caci a-i recomanda unui bolnav de hernie de disc sa fi dormit pe o saltea moale (din arcuri bonell) ar fi fost echivalent cu a-l priva eminamente de somn si a-i nenoroci mai rapid coloana! In sfarsit, sunt multe de spus si comentat doar pe aceasta chestiune.
Nu vreau sa acuz dar, tot din ignoranta, unii producatori de saltele mai concep si acum saltele din arcuri foarte tari pe care le mai si denumesc ortopedice/superortopedice; toate acestea sunt doar niste produse foarte ieftin de conceput si nimic altceva. Cat despre dormitul pe ele, comments are useless. Cu parere de rau zic, si multi vanzatori de saltele exista care inca mai fac astfel de recomadari improprii ! Caci, din pacate pentru publicul consumator, vanzatorul bun nu este cel foarte bine informat asupra produselor ce le vinde, este considerat bun doar ala care reuseste sa mareasca vanzarile, care poate vinde cat mai mult, cat mai repede, indiferent de calitate.

Singurele saltele considerate medicale sunt cele cu certificari de la diverse institute si organizatii recunoscute in domeniu (nu cred ca veti gasi niciodata o saltea cu arcuri bonell cu astfel de certificari).
Sunt total de acord cu tine.Denumirea de superortopedic a fost puternic perimata de catre producatorii de saltele. Clar nu trebuie aleasa salteaua dupa denumire ci dupa compozitie, densitati, etc. . Daca nu ai norocul sa dai peste un consultant de vanzarii cu adevarat profesionist, ai toate sansele sa iti iei o saltea nepotrivita pentru tine. Ce nu inteleg producatorii/ vanzatorii de saltele in general, este ca daca iti recomanda salteaua nepotrivita se vor alege cu stigmatul: "nu mai cumpar de la firma X, au saltele proaste". Acum am ajuns si eu in situatia de a-mi schimba salteaua. Si binenteles am inceput cautarea in magazine, online, forum-uri etc. Ce va pot spune este ca imi voi cumpara salteaua din online, toti ofera transport gratuit, si pot si proba si salteaua 10 zile. Nu-mi place, o schimb. Acum caut un magazin cu un serviciu clienti foarte bun, care sa ma ghideze in achizitia saltelei. Voi aveti o astfel de experienta cu un magazin online?

View Postbereneagra33, on 12 iunie 2014 - 06:32, said:

Eu sunt din iasi... Cum sa cumpar o saltea fara sa o incerc?

Am intrebat strict ce sa iau, dintre cele disponibile aici...

Ce inseamna sa o incerci? Daca te duci intr-un magazin si te asezi pe ea 3 minute, crede-ma ca nu o sa-ti dai seama. Eu te sfatuiesc sa o cumperi din online si sa o probezi timp de cateva nopti. Aici exista un risc, va trebui sa platesti transportul tur-retur. Dar poate e mai bine asa decat sa stai pe ea 5 ani si sa-ti nenorocesti sanatatea.

#2739
bereneagra33

bereneagra33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 06.06.2014
Fara suparare, dar tu visezi.

In romania serviciile post vanzare sunt varza. Daca ai nevoie de garantie sau vrei sa returnezi ceva nu merge fara scandal. Si asta fata in fata...
Dapoi la distanta, prin curier...

#2740
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008

View Postbereneagra33, on 12 iunie 2014 - 09:23, said:

Fara suparare, dar tu visezi.

In romania serviciile post vanzare sunt varza. Daca ai nevoie de garantie sau vrei sa returnezi ceva nu merge fara scandal. Si asta fata in fata...
Dapoi la distanta, prin curier...


Merge si fara scandal si uneori chiar fara sa platesti transportul. Sunt firme si firme, unii aduc cateva containere cu saltele de peste mari si tari, alti le fac in garaj si atunci orice retur e paguba...Dar mai sunt firme care factureaza de ordinul zecilor de milioane de euro si atunci cel mai important lucru e clientul multumit.

#2741
ctyyo

ctyyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.01.2008

View Postgxxxg, on 12 iunie 2014 - 08:35, said:

Sunt total de acord cu tine.Denumirea de superortopedic a fost puternic perimata de catre producatorii de saltele. Clar nu trebuie aleasa salteaua dupa denumire ci dupa compozitie, densitati, etc. . Daca nu ai norocul sa dai peste un consultant de vanzarii cu adevarat profesionist, ai toate sansele sa iti iei o saltea nepotrivita pentru tine. Ce nu inteleg producatorii/ vanzatorii de saltele in general, este ca daca iti recomanda salteaua nepotrivita se vor alege cu stigmatul: "nu mai cumpar de la firma X, au saltele proaste". Acum am ajuns si eu in situatia de a-mi schimba salteaua. Si binenteles am inceput cautarea in magazine, online, forum-uri etc. Ce va pot spune este ca imi voi cumpara salteaua din online, toti ofera transport gratuit, si pot si proba si salteaua 10 zile. Nu-mi place, o schimb. Acum caut un magazin cu un serviciu clienti foarte bun, care sa ma ghideze in achizitia saltelei. Voi aveti o astfel de experienta cu un magazin online?



Ce inseamna sa o incerci? Daca te duci intr-un magazin si te asezi pe ea 3 minute, crede-ma ca nu o sa-ti dai seama. Eu te sfatuiesc sa o cumperi din online si sa o probezi timp de cateva nopti. Aici exista un risc, va trebui sa platesti transportul tur-retur. Dar poate e mai bine asa decat sa stai pe ea 5 ani si sa-ti nenorocesti sanatatea.


Si eu va recomand cumpararea saltelei din online, fiindca oricum nu-ti dai seama de mare lucru daca testezi salteaua si o cumperi dintr-un magazin. Insa, aveti mare grija la descrierile saltelelor. Multe dintre aceste descrieri sunt copiate de la producatorii care tind sa minta un pic pentru a-si vinde produsele.

Recent am achizitionat si eu o saltea de pe online si pot spune ca serviciile au fost foarte bune, inclusiv livrare cu transport gratuit in ziua urmatoare plasarii comenzii. Ce mi-a placut a fost faptul ca dupa ce am plasat comanda, m-au contactat telefonic si m-au intrebat pentru cine e salteaua (le-am spus ca e pentru mine) si mi-au dat cateva sfaturi in legatura cu salteaua respectiva. De exemplu, m-au intrebat cate kg am pentru ca salteaua era recomandata persoanelor sub 100 kg si daca am probleme cu spatele sau daca are sotia mea probleme...ceea ce mi s-a parut foarte profi din partea lor.

Un alt lucru interesant la comanda respectiva a fost primirea unei reduceri la accesoriile de pat. Chiar daca nu am avut nevoie, mi-au spus ca pot folosi codul respectiv timp de 3 luni sau ca il pot da unui prieten. Astfel, nu-mi ramane decat sa recomand cu placere achizitionarea de pe http://www.distribut...bila.ro/saltele

Edited by ctyyo, 13 June 2014 - 12:18.


#2742
dormeu

dormeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.07.2012

View Postctyyo, on 13 iunie 2014 - 12:16, said:

.......Recent am achizitionat si eu o saltea de pe online si pot spune ca serviciile au fost foarte bune, inclusiv livrare cu transport gratuit in ziua urmatoare plasarii comenzii. Ce mi-a placut a fost faptul ca dupa ce am plasat comanda, m-au contactat telefonic si m-au intrebat pentru cine e salteaua (le-am spus ca e pentru mine) si mi-au dat cateva sfaturi in legatura cu salteaua respectiva. De exemplu, m-au intrebat cate kg am pentru ca salteaua era recomandata persoanelor sub 100 kg si daca am probleme cu spatele sau daca are sotia mea probleme...ceea ce mi s-a parut foarte profi din partea lor.....
Este un lucru foarte bun din partea vanzatorilor de saltele sa te intrebe cate kg ai, cum dormi si cu cine dormi :) ..... dar nu dupa ce ai plasat comanda. Si daca ziceai ca ai 120 de kg, ziceau ia te rog banii inapoi fiindca noi nu recomandam salteaua aceasta persoanelor ce au peste 100 de kg ???
Salteaua nu este un telefon mobil, sa poti cumpera online.

#2743
gxxxg

gxxxg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.06.2007
Am sunat la cei recomandati de ctyyo. Am ramas surprins de tirul de intrebari la care am fost supus. Am fost un pic dezamagit cand am aflat ca salteaua pe care o doream nu este buna pentru mine. Am vrut http://www.distribut...ng-140x200.html si pana la urma am cumparat http://www.distribut...re-140x200.html facuta de Saltex. De ce nu mi-au recomandat PoketSpring- deoarece sunt gras, alergic la 10.000 de alergeni, si inceput de cocoasa, si stau toata ziua pe scaun. Am fost surpins cand am fost intrebat daca sufar de apnee. Sincer nu stiu, dar ma pus pe ganduri. Au transport gratuit dar nu fac livrari sambata. Si livrarea se face doar pana in fata blocului si nu in casa. Oricum experienta a fost interesanta. Promit sa va tin la curent cu evolutia saltelei. Va multumesc pentru sfaturi si indrumari, dragi colegi de suferinta Posted Image

Edited by gxxxg, 16 June 2014 - 22:42.


#2744
ctyyo

ctyyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.01.2008

View Postdormeu, on 16 iunie 2014 - 10:10, said:

Este un lucru foarte bun din partea vanzatorilor de saltele sa te intrebe cate kg ai, cum dormi si cu cine dormi Posted Image ..... dar nu dupa ce ai plasat comanda. Si daca ziceai ca ai 120 de kg, ziceau ia te rog banii inapoi fiindca noi nu recomandam salteaua aceasta persoanelor ce au peste 100 de kg ???
Salteaua nu este un telefon mobil, sa poti cumpera online.
Am fost sunat la scurt timp dupa ce am plasat comanda, insa salteaua nu am platit-o online, ci am platit-o ramburs la livrare. Sunt convins ca si daca as fi platit salteaua online tot m-ar fi sunat si mi-ar fi pus intrebarile respective. Nu cred ca, in cazul in care salteaua nu era buna pentru mine, ar fi fost foarte complicat sa mi se anuleze comanda respectiva si sa cumpar o alta saltea in schimb...

Cu siguranta salteaua nu este un telefon mobil, desi au cam aceeasi forma...:D De exemplu eu nu-mi cumpar un telefon pe care sa nu-l fi butonat la un prieten sau intr-un magazin de prezentare. La fel poti proceda si cu salteaua fiindca sunt foarte multe magazine fizice de prezentare...

#2745
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008

View Postctyyo, on 13 iunie 2014 - 12:16, said:

Si eu va recomand cumpararea saltelei din online, fiindca oricum nu-ti dai seama de mare lucru daca testezi salteaua si o cumperi dintr-un magazin. Insa, aveti mare grija la descrierile saltelelor. Multe dintre aceste descrieri sunt copiate de la producatorii care tind sa minta un pic pentru a-si vinde produsele.

Recent am achizitionat si eu o saltea de pe online si pot spune ca serviciile au fost foarte bune, inclusiv livrare cu transport gratuit in ziua urmatoare plasarii comenzii. Ce mi-a placut a fost faptul ca dupa ce am plasat comanda, m-au contactat telefonic si m-au intrebat pentru cine e salteaua (le-am spus ca e pentru mine) si mi-au dat cateva sfaturi in legatura cu salteaua respectiva. De exemplu, m-au intrebat cate kg am pentru ca salteaua era recomandata persoanelor sub 100 kg si daca am probleme cu spatele sau daca are sotia mea probleme...ceea ce mi s-a parut foarte profi din partea lor.

Un alt lucru interesant la comanda respectiva a fost primirea unei reduceri la accesoriile de pat. Chiar daca nu am avut nevoie, mi-au spus ca pot folosi codul respectiv timp de 3 luni sau ca il pot da unui prieten. Astfel, nu-mi ramane decat sa recomand cu placere achizitionarea de pe http://www.distribut...bila.ro/saltele


Si de ce sa cumpar o saltea de la un intermediar care habar nu are ce se afla in salteaua respectiva ?..Sigur nu ai vorbit la telefon cu o marmota care impacheta cu stanga ciocolata iar cu dreapta facea saltele :)

#2746
dormeu

dormeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.07.2012

View Postgxxxg, on 16 iunie 2014 - 22:41, said:

.... Am ramas surprins de .......http://www.distribut...re-140x200.html facuta de Saltex......
Sa invatam sa citim printre randuri.
" Datorita prezentei microcelulelor de aer intercomunicante, spuma de latex permite o aerisire interna superioara, o stabilitate termica crescuta, iar elasticitatea ei permite mularea efectiva pe corp in timpul somnului. Aceste caracteristici confera saltelei LATEX proprietati anatomice, cu functii ortopedice si performante de confort de nivel inalt.
Structura cu miez elastic din latex (cauciuc natural) are si proprietati antialergice si antitranspirante.    -  spuma de latex nu este cauciuc natural.
Aerisirea saltelei se face perimetral pe toata marginea prin intermediul benzii spaceair.
Inaltimea saltelei este de 22 cm.
Caracteristici tehnice:
-strat de Latex de 5 cm;
-inaltime 22 cm;
-baza din
spuma poliuretanica de 28;   -  nu se explica de 28 ce ???
-banda de aerisire spaceair de jur imprejur.
Instructiuni folosire saltea Latex:
-
nu indoiti salteaua; -  ? calitate, nu se indoaie numai saltelele din arcuri
-pentru a nu se deforma salteaua, trebuie asezata pe o suprafata dura si dreapta; -  de dorit pe o somiera ( recomand : http://www.rame-pat.ro )
-a se feri de umezeala;
Aceasta saltea este acoperita cu o husa din material tip Silvercare, crosetata cu fire de argint  .... "   - si incepe povestea "argintului"  la un pret de numai 1,007 lei  140 x 200
Daca mai crezi in "Mos Craciun", cumpara.
Adevarata tesetura cu argint gasiti aici : http://www.x-staticp...e.com/x-static/ X-STATIC® is made by permanently bonding 99.9% pure metallic silver to the surface of the fiber. Not a nanotechnology or a complex
chemical formula, just natural silver.

Edited by dormeu, 17 June 2014 - 12:47.


#2747
robertxtr

robertxtr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.04.2013
Salut, sunt in cautarea unei saltele de calitate(160x200) si am fost astazi pe la Mobexpert unde am descoperit salteaua Latex : http://www.mobexpert...a-160x200-10828 .Mi se pare cea mai buna dfintre toate saltele incercate pana acum de la mai multe firme, feelingul este diferit fata de Diamond hard tot mobexpert (care mi-a placut deasemenea). Vroiam sa va intreb daca este  justificat pretul si cum se comporta in timp latexul, eventual alte sfaturi. Salteaua este dintrun bloc de latex,perforat si gros de 18cm. Multumesc si astept raspunsuri :)

Am gasit si salteau asta de latex  : http://www.ramedepat...rosime.html  , care se pare ca ar fi la oferta cu reducere 50%. Inaltimea ar fi tot de 18cm si tot dintr-un bloc de latex este alcatuita. Ceva pareri?Posted Image

#2748
gxxxg

gxxxg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.06.2007

View Postfiumm, on 17 iunie 2014 - 12:22, said:

Si de ce sa cumpar o saltea de la un intermediar care habar nu are ce se afla in salteaua respectiva ?..Sigur nu ai vorbit la telefon cu o marmota care impacheta cu stanga ciocolata iar cu dreapta facea saltele Posted Image

View Postdormeu, on 17 iunie 2014 - 12:44, said:

Sa invatam sa citim printre randuri.
" Datorita prezentei microcelulelor de aer intercomunicante, spuma de latex permite o aerisire interna superioara, o stabilitate termica crescuta, iar elasticitatea ei permite mularea efectiva pe corp in timpul somnului. Aceste caracteristici confera saltelei LATEX proprietati anatomice, cu functii ortopedice si performante de confort de nivel inalt.
Structura cu miez elastic din latex (cauciuc natural) are si proprietati antialergice si antitranspirante.    -  spuma de latex nu este cauciuc natural.
Aerisirea saltelei se face perimetral pe toata marginea prin intermediul benzii spaceair.
Inaltimea saltelei este de 22 cm.
Caracteristici tehnice:
-strat de Latex de 5 cm;
-inaltime 22 cm;
-baza din
spuma poliuretanica de 28;   -  nu se explica de 28 ce ???
-banda de aerisire spaceair de jur imprejur.
Instructiuni folosire saltea Latex:
-
nu indoiti salteaua; -  ? calitate, nu se indoaie numai saltelele din arcuri
-pentru a nu se deforma salteaua, trebuie asezata pe o suprafata dura si dreapta; -  de dorit pe o somiera ( recomand : http://www.rame-pat.ro )
-a se feri de umezeala;
Aceasta saltea este acoperita cu o husa din material tip Silvercare, crosetata cu fire de argint  .... "   - si incepe povestea "argintului"  la un pret de numai 1,007 lei  140 x 200
Daca mai crezi in "Mos Craciun", cumpara.
Adevarata tesetura cu argint gasiti aici : http://www.x-staticp...e.com/x-static/ X-STATIC® is made by permanently bonding 99.9% pure metallic silver to the surface of the fiber. Not a nanotechnology or a complex
chemical formula, just natural silver.
Nu stiu la ce firma de saltele lucrezi, chiar nu ma intereseaza, dar oamenii ca tine strica un forum, deschis de oameni reali cu probleme reale, spamand la greu. Am intrat pe forum, am cerut pareri, am cumparat si la revedere. O sa mai intru probabil peste sase luni cu o parere despre ce am cumparat. Si atat! Daca nu ai fi lucrat in business-ul cu saltele ( sau platit de cei din industria de profil) nu ai fi avut motiv sa fi asa activ pe aceast topic. Daca nu faci parte din niciuna din situatii, atunci este chiat trist, si mi-e mila de tine. Sa faci atata risipa de energie pentru saltele? De ce nu iti canalizezi pasiunea catre cauze mai nobile, salvand catei, spatii verzi etc.

Edited by gxxxg, 19 June 2014 - 12:05.


#2749
zsoklevente

zsoklevente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.06.2014
www.schlafkultur.ro

#2750
dormeu

dormeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.07.2012
gXXXg
Scuza, dar nu cred ca persoane ca tine ar trebui sa promoveze in detalii cu orar de lucru, cu detalii de transport si pana la ce nr de scara o sa primesti salteaua saltex. Suna mai mult a publicitate.
Sa nu-ti fie mila de mine fiindca eu dorm foarte bine :) si -ti doresc si tia acelas lucru.

#2751
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,484
  • Înscris: 17.09.2007

View Postrobertxtr, on 17 iunie 2014 - 21:06, said:

Salut, sunt in cautarea unei saltele de calitate(160x200) si am fost astazi pe la Mobexpert unde am descoperit salteaua Latex : http://www.mobexpert...a-160x200-10828 .Mi se pare cea mai buna dfintre toate saltele incercate pana acum de la mai multe firme, feelingul este diferit fata de Diamond hard tot mobexpert (care mi-a placut deasemenea). Vroiam sa va intreb daca este  justificat pretul si cum se comporta in timp latexul, eventual alte sfaturi. Salteaua este dintrun bloc de latex,perforat si gros de 18cm. Multumesc si astept raspunsuri Posted Image

Am gasit si salteau asta de latex  : http://www.ramedepat...rosime.html  , care se pare ca ar fi la oferta cu reducere 50%. Inaltimea ar fi tot de 18cm si tot dintr-un bloc de latex este alcatuita. Ceva pareri?Posted Image
Mi se pare pretul foarte mare la amandoua, avand in vedere ca aproape 100% miezul de latex e facut de Ekon http://saltele-din-latex.ro/index
Eu am luat de la un distribuitor Minet 3 saltele latex integral, cea de 160/200 cu miez de 18 grosime de 20 a fost pe la 1500RON. Foarte multumit de ea pana acum...

Edited by Hansolo, 20 June 2014 - 14:01.


#2752
gxxxg

gxxxg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.06.2007

View Postdormeu, on 20 iunie 2014 - 11:09, said:

gXXXg
Scuza, dar nu cred ca persoane ca tine ar trebui sa promoveze in detalii cu orar de lucru, cu detalii de transport si pana la ce nr de scara o sa primesti salteaua saltex. Suna mai mult a publicitate.
Sa nu-ti fie mila de mine fiindca eu dorm foarte bine Posted Image si -ti doresc si tia acelas lucru.
Ce am facut eu a fost sa ofer un feedback legat de livrare. Poate tie ti-a sunat a publicitate, poate altor cititori a sunt a informatie folositoare. Depinde de ce parte a baricadei te afli: publicitar ca tine (si stai linistit nu esti singurul, sunt pline forumurile de spammeri) sau oameni ce chiar doresc informatii legate de saltele si serviciile oferite de vanzatori. Acesta a fost ultimul post pe care il pun pe acest subiect. Nu o sa incep o polemica cu tine. Imi cer scuze fata de cititori pentru aceste derapaje de la topic.

#2753
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008

View Postgxxxg, on 20 iunie 2014 - 14:40, said:

Ce am facut eu a fost sa ofer un feedback legat de livrare. Poate tie ti-a sunat a publicitate, poate altor cititori a sunt a informatie folositoare. Depinde de ce parte a baricadei te afli: publicitar ca tine (si stai linistit nu esti singurul, sunt pline forumurile de spammeri) sau oameni ce chiar doresc informatii legate de saltele si serviciile oferite de vanzatori. Acesta a fost ultimul post pe care il pun pe acest subiect. Nu o sa incep o polemica cu tine. Imi cer scuze fata de cititori pentru aceste derapaje de la topic.

Postarea ta e spam cap coada, si daca ai doua conturi pe acest forum sau trei, crezi ca nu se prinde nimeni...cu ce ai ajutat tu pe aici ?..cu nimic...

#2754
bereneagra33

bereneagra33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 06.06.2014
unde gasesc si eu o saltea dura pe arcuri?

am comandat http://www.ramedepat...cm-grosime.html

si e moale! mor de nervi! unde stateam inainte aveam o saltea cu arcuri care era tare ca lemnu.

am fost si la lems si staer insa nu am gasit nimic.

poate sa coste oricat numai sa fie tare! nu imi place senzatia la cele cu spuma.

patul are somiera. asta sa fie cauza?

Edited by bereneagra33, 30 June 2014 - 20:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate