Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Care sunt zilele în care se spală, apoi alea în care nu se spăla!?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
98 replies to this topic

#91
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Dar daca le spal la masina de spalat,nu eu pacatuiesc,ci masina,ca doar nu eu le spal,corect??

#92
emilboc

emilboc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 31.10.2011

View Postblacktiti89, on 1st April 2012, 11:53, said:

Dar daca le spal la masina de spalat,nu eu pacatuiesc,ci masina,ca doar nu eu le spal,corect??
poate, dar de cumparat dezlegare de la popa tu trebuie sa o faci... masina de spalat nu are bani..... nici gaini... si nici nu poate sa-i sape gradina sau sa-i raneasca la vaci....

aceasta datorie CRESTINEASCA iti revine tie....

caci de nu, in smoala va fi SPIRITUL TAU nu al masinii de spalat... vrei sa ti se arda spiritul?

Edited by emilboc, 01 April 2012 - 11:12.


#93
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006

emilboc, on 1st April 2012, 01:36, said:

11308081[/url]']
eu nu ma droghez....

toti drogatii sunt fericiticand isi prizeaza doza... dar asta nu inseamna automat bine...

mai cresti putin, vei intelege....

Doamne fereste sa te droghezi. Si-așa suferi de personalitate multipla (dovada stand multitudinea de clone de pe forum :roflmaofast:) sa le mai dai si droguri, e fix ce lipseste.......
Am înțeles tot ce era de înțeles despre viața deja. De acum încolo, mai am de lucrat doar la metoda si la....fine tuning.

#94
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View Postkyrre, on 21st February 2012, 17:06, said:

Nu am obiceiul sa ma leg de greselile gramaticale facute de ceilalti pe forum. In cazul tau fac o exceptie din cauza afirmatiei legate de IQ-ul scazut si de clasele putine.

Wow, te-ai prins si tu dupa vreo doua luni si ceva, e vorba de calendarul ortodox. Poate peste vreo doua luni mai pricepi ceva. E un pas inainte.

Greu te prinzi tu,nevand treaba cu sarcasmul sau ironia.

Calendarul nu trebuie neaparat cumparat de la biserica. Il gasesti pe net in mod gratuit, nu trebuie sa-ti rupi de la gura o shaorma daca nu tii neaparat. Si daca nu vrei sa umpli de bani buzunarul preotilor.

Da un calendar normal nu e bun.Unul de la Playboy spre exemplu?In care nu gasesti toate balivernele din biblie.Esti copil mic ?Crezi in povesti de adormit copii?


Mai trebuia sa o bagi pe aia cu religia este opiul popoarelor si iesea un lenin micut din tine. Sau un stalin, dupa gust. Dupa cum am obsevat din postarea ta tu ai IQ urias si multe clase. Gramatica nu prea o stii tu, dar nimeni nu e perfect.

Stiu gramatica ,stai tu linistit.Scriu reprede si nu stau sa corectez ,mai draga Domnule Jos.
Daca am omis o cratima here and there nu insemana ca nu stiu gramatica si nu inseamna ca tu nu ai inteles ce am vrut sa scriu.Sincer pentru mine ,cei care ,in loc sa fie on topic, fac corecturi gramaticale mi se par cam cu IQ scazut ,in conditiile in care ei au intelez ce sa scris dar vor sa para interesanti.Esti manelar?Departe nu esti oricum.


Si acum problema topicului. In zilele de duminica nu se spala pentru ca o zi din saptamana omul nu trebuie sa munceasca. La evrei era sambata, la crestini este duminica. Sase zile pe saptamana omul isi face treburile, una o dedica Domnului. Valabil si pentru zilele insemnate cu cruce rosie, sunt zile dedicate Domnului in care omul se gandeste si la nevoile sufletului, nu doar ale trupului.

LA EVREI ERA SAMBATA ,LA CRESTINI ESTE DUMINICA?si tu vrei sa ma corectezi pe mine ?
Sobieschi avea 3 generali:2 mai batrani si unul mai in fata. :coolspeak:


In primul rand crestinismul,ala in care crezi tu cu ardoare,este cacat din cartea evreilor.Si de aici poti trage concluzia ca biblia este tradusa prost ,si tunnata dupa bunul plac al popilor  cu scopul de a controla mintile celor ca tine.

Si care credeam ca Dumnezeu este a tot puternic,unic peste tot globul pamantesc si peste univers si nu are nici o legatura cu povestile si blasfemiile ,la adresa sa,din biblie.
Daca tu poti crede ca adevaratul dumnezeu iti spune :crede si nu cerceta ,atunci IQ-ul tau are un mare semn de intrebare.
Daca tu crezi ca Dumnezeu iti spune :sa te veselesti ca rashela ,iar intervine iq-ul.Rashela era o curva varule.Ce cauta o curva in biblia asta in care crezi tu?
Eu cred in dumnezeu ,nu in popi,biblie si alte carti pline de mituri.De ce nu crezi in ZAMOLXE si KOGAIONUL ?Ca sunt ai nostrii,Sunt zeii nostrii.De ce trebuie sa te duci dincolo de marea mediterana sa crezi in cartea jidanilor?


#95
emilboc

emilboc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 31.10.2011
kyrre e "luminat". l-a luminat unu' cleopa....

diferenta intre tine si kyrre e ca tu il tratezi pe el ca pe om, iar el pe tine ca pe oaie...

#96
Claudio_

Claudio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 29.09.2012
.

Edited by Claudio_, 04 August 2019 - 13:58.


#97
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019

View PostParlealaBagabont, on 20 noiembrie 2011 - 11:00, said:

Mă refer la: Luni - Marti - Miercuri - Joi - Vineri - Sâmbătă - Duminică, să nu înţeleagă careva că vorbesc de o anumită dată din calendar.
Duminica nu se spala, in Sambetele cu CruceRosie si in sambeletele mosilor de vara si iarna

View Postiliescuion, on 21 februarie 2012 - 09:05, said:

in creierii tai lumeea nu se vede decat prin calendarul ortodox...
Doar acesta conteaza , restul sunt nimicuri.

#98
yagi

yagi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 08.01.2004

View Postiliescuion, on 21 februarie 2012 - 09:05, said:

esti virusat cu un anume virus, n-ai cum sa intelegi.....

in creierii tai lumeea nu se vede decat prin calendarul ortodox...

omul a vrut sa spuna unde scrie ca e cruce rosie?????

el se uita la el in calculator si nu vede cruci rosii sau negre ca tine

tu le vezi, ca asa ti-a spus tie un popa cand iti lua banii, ca sa nu para ca ti-i ia degeaba

adica" TI-A VANDUT O TAINA"

asa cum tu iei de bun ce spun niste oameni (de care toti stiu ca sunt fatarnici, hoti, parsivi) numiti popi, el ia de bun calendarul din win7.


n-are voie? dece? ca asa zic popii? sau ca """nu e bine"""" ? ca stii tu?

in principiu omul facea misto de obiceiurile voastre habotnicii....

Am fost acolo.
"Adevărul nu poate dormi în haine de saltimbanc..."

Ohhh, DA!

Bill Gates s-a întâlnit în pădure cu Preafericitul Daniel și acesta i-a propus să implementeze niște cruciulițe la butonul "save" din windows.

"De ce nu vrei să recunoști scumbag nenorocit?"

Criminalitatea gulerelor albe nu poate fi spălată nici cu toată apa de pe planeta Pământ.

Vreți să vă mai vând o taină Microsoft?

DOT_EXE, cu crucea în "X" a Sfântului Andrei.

#99
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postmuteki, on 20 noiembrie 2011 - 11:02, said:

Eu spal ca porcu tot ce am nevoie fix cand am nevoie.
asa fac oamenii intregi la cap

View Postblacktiti89, on 01 aprilie 2012 - 10:53, said:

Dar daca le spal la masina de spalat,nu eu pacatuiesc,ci masina,ca doar nu eu le spal,corect??
aha, si masina face scurt circuit duminica

View PostTakumi, on 29 martie 2012 - 10:25, said:

Cultul Maronist
Posted Image
astia aduleaza ochiul maro?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate