Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 

pardoseala hol

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mihaiprd

mihaiprd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.11.2011
trebuie sa fac pardoseala unui hol dar am inaltimea maxima de 5-6 cm pana la usa.cum fac s pun si polistiren si sapa si gresie/parchet/linoleum.este posibil acest lucru? 2 cm extrudat,2 cm sapa 1,5 gresie? e bine asa? se poate realiza? exista alta varianta?

#2
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Pentru ce mai pui extrudat daca ii hol, in sapa poti pune polistiren granule sau ceva de gen am vazut, se vinde la sac, daca ai beci poti placa tavanul la beci si ai rezolvat cu izolatia. Prea mare diferenta eu sincer nu am vazut intre pardoseala care avea extrudat sub gresie si cea fara, daca nu ai incalzire in pardoseala. Momentan si eu sunt in aceasi situatie ca si tine dar eu am hol+bucatarie si mai am 4cm, sapa ii turnata deja pana la anul sper sa gasesc o solutie cat mai convenabila. Sper sa mai apara si alte pareri pe topic. Spor la lucru!

#3
mihaiprd

mihaiprd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.11.2011
te referi sa pun perle de polistiren in sapa? da ar fi o idee dart ma incanta mai mult extrudatul. bafta si tie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate